English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Olomoucká rezerva prohrála se Sokolem Poruba B

Olomoucká rezerva prohrála se Sokolem Poruba B 14.11.2011 06:49:23 - autor: , přečteno 1695x


DHK ZORA Olomouc „B" - Sokol Poruba „B" 28:30 (16:17)

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:5, 6:5, 10:9, 10:10, 13:10, 13:14, 14:14, 14:17, 16:17 - 17:17, 17:19, 18:19, 18:24, 20:24, 21:27, 23:28, 24:30, 28:30.

Rozhodčí: Tokoš, Pavlíček           110 diváků               7 m hody: 1/1 - 3/1                vyloučení: 4 - 7

Sestavy a branky:
Olomouc:
Rašková, Růžičková - Hejtmánková 3, Kulíšková 2, Stuchová 4, Grolichová, Hymrová 2, Salašová 1, Macharáčková 1, Samcová 1, Hofmanová, Koppová 4, Studená, Kubáčková 10/1.

Trenér: Miroslav ZUBEK

Poruba: Vavříková, Bártová - Tischlerová, Mýlková 4, Lešková 2, Šoborová, Mališová 3, Nelhýblová, Hradilová 2, Rechtorisová 10/1, Carbolová 4, Revajová 1, Osinová 2, Šimečková 2.

Trenér: Aleš CHRASTINA

K utkání rezervních týmů interligových klubů Olomouce a Poruby přijelo hostující družstvo jako poslední tým soutěže s pouhými dvěma body, které získal na půde nováčka soutěže v Pardubicích. Na Hanou ale přijel tým, ve kterém se to jen hemžilo jmenovkami na dresech hráček, které znamenaly příslušnost hráčky do silného interligového kádru „A" týmu. Vždyť celá sedmička hráček (Bártová, Mýlková, Lešková, Rechtorisová, Carbolová, Revajová a Osinová) nastoupila před dvěma týdny v Ostravě v zápase interligy proti našemu družstvu a to ještě další tři Mališová, Nelhýblová a Šimečková hrály ještě v minulé sezoně v interligovém celku Poruby a letos v kádru nejsou jen proto, že se tam již po získaných posilách prostě nevešly. Z domácího týmu pouze dvojice Rašková, Kubáčková byla v sestavě při utkání áček v Ostravě. Proti takové kvalitě bylo již předem možno očekávat, že to budou mít Hanačky hodně těžké.

Utkání to bylo ale vyrovnané, zejména v prvním poločase, kdy se obě družstva střídala ve vedení a obě se dostala jen jednou do tříbrankového vedení, jinak byl stav vyrovnaný, nebo s minimálním náskokem pro jedno z družstev. Jednobrankové vedení v poločase si nakonec do šaten odnášel hostující tým. Přetahovaná o každou branku pokračovala i po změně stran, pouze však prvních pět minut do stavu 18:19, poté hostující družstvo šňůrovou pěti branek získalo šestibrankový náskok, který se po dlouhých dvacet minut nedařilo domácímu družstvu nijak snižovat, šest minut před koncem vedly Ostravanky 24:30 a v poklidu si výhru pohlídaly. Domácímu družstvu se podařilo jen v posledních třech minutách korigovat čtyřmi brankami v řadě na konečný dvougólový rozdíl.

Domácímu družstvu se nedá upřít bojovnost a snaha většiny hráček. Ta však tentokrát na nabuzeného soupeře, který hýřil aktivitou nestačila. Markantní rozdíl byl zejména v obranné činnosti. Z domácích hráček se nenašla jediná, kterou by bylo možno pochválit za obrannou činnost. Na středu brankoviště vznikaly volné prostory, které technické hráčky soupeře dokázaly využít pro přesnou přihrávku na pivota, nebo k průniku do obrany a zakončování z náskoku. Obrana toho oběma domácím brankařkám moc nepomohla, povážlivě hodně prostoru však měla i ostravská křídla. Naopak proti až hodně agresivní a tvrdé obraně se domácí hráčky jen těžko prosazovaly, volily tedy střelbu ze středních vzdáleností a ta končila buď na blocích nebo nedůrazné střely likvidovala s jistotou brankařka Bártová, která už v prvním poločase vystřídala zkušenou Vavříkovou.

V domácím družstvu to měly obě brankařky hodně obtížné, střelecky se dařilo jen Kubáčkové, střelecky se prosadila i křídla Stuchlová s Koppovou. V družstvu hostí byla jednoznačně nejlepší a také nejaktivnější Slovenka Alžbeta Rechtorisová, řadu pěkných technických akcí předvedla také Barbora Mýlková, v závěru utkání se prosadila střelecky také vysoká Carbolová, která měla za sebou už úspěšnou předehru v zápase starších dorostenek.