English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorostenky poprvé v sezoně padly

Starší dorostenky poprvé v sezoně padly 14.11.2011 08:01:12 - autor: vasek, přečteno 1816x


DHK ZORA Olomouc - DHC Sokol Poruba 23:25 (11:16)

Sled branek: 2:0, 4:1, 5:2, 5:4, 6:4, 6:7, 8:9, 8:11, 9:13, 11:14, 11:16 - 13:16, 16:17, 18:19, 18:22, 20:22, 22:24, 23:25.

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš                       100 diváků                        7 m hody: 5/3 - 0 vyloučení: 1 - 6 červená karta Bělohoubková (Poruba) za třetí vyloučení

Sestavy a branky:
Olomouc:
Havlíčková, Vašíčková - Žáková 2, Bušínová 5, T. Smékalová, Kummerová, P. Smékalová 4/2, Salašová 3/1, Sovová, Roubalová 4, Kratochvílová 2, Hochvaldová, Štégrová 2, Sadílková 1.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Poruba: Zuzánková - Bělohoubková 6, Starečková, Štefaníková 4, Carbolová 5, Urbanová 1, Strnišťová, Maiwaelderová 3, Chovancová 6, Hniličková, Hrnečková, Mlynářová. Martinková, Kolková.

Trenér: Petr KOUTNÝ

S výjimkou prvních 10 minut utkání tahaly za kratší konec domácí házenkářky, které dostaly od svých soupeřek lekci v produktivitě. Zatímco, domácí děvčata se snažila o rychlou hru a také o rychlé zakončování, které však bohužel bylo často uspěchané, nepřesné a nedůrazné, hostující družstvo trpělivě své akce rozehrávalo a často zakončovalo až na samé hranici pasivity. Velký rozdíl byl také ve výkonu brankařek. Anežka Zuzánková (dorostenecká reprezentantka) v brance Poruby byla takřka neprůstřelná, domácí brankařky neměly často proti přesným a razantním střelám hráček hostí šanci na úspěch.

Ani obrana domácích nebyla tou činností, na kterou by mohla být děvčata hrdá. Co ale Hanačky ubíjelo byl opravdu abnormálně vysoký počet ztracených míčů po technických chybách. V domácím družstvu děvčata bojovala, ne všem se ale dařilo tak jak by si samy představovaly. Citelně chyběla kanonýrka Hofírková, zraněná v minulém utkání. Střelecky se nedařilo obvyklým oporám Petře Smékalové a Ivaně Salašové, neprosadila se ani nejúspěšnější střelkyně ligy mladších dorostenek Hana Kratochvílová,  křídla byla skoro nulová.

V družstvu hostí podala vynikající výkon Anežka Zuzánková v brance, střelecky se prosadily i další dvě dorostenecké reprezentantky v dresu Poruby Bělohoubková a Carbolová, která nastoupila dokonce ke svému prvnímu letošnímu utkání za starší dorostenky, jinak hraje v celku 1. ligy žen a také v interligových zápasech. Střelecky se dařilo i Chovancové. Hostující družstvo vyhrálo naprosto zaslouženě, maličkou vadou na kráse je někdy až přehnaná tvrdost, přesahující rámec pravidel, na kterou na příklad doplatila Petra Smékalová, která po jedné „sekeře" na zápěstí, utrpěla zlomeninu kůstky v zápěstí a bude na několik zápasů mimo hru a řada hráček byla v průběhu utkání přímo na ploše a na střídačce ošetřována.