English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Tahákem 10. kola WHIL bude moravské derby

Tahákem 10. kola WHIL bude moravské derby 17.11.2011 07:24:39 - autor: , přečteno 1593x

Po delší době bude opět sehráno o víkendu kompletní kolo interligových zápasů, i když ještě zbývají dva resty v podobě odložených zápasů dvou našich zástupců v pohárových soutěžích - Brittermu Veselí, který má odložen zápas v Pezinku s ŠKP Senec (bude se hrát až 11. ledna 2012) a Sokola Písek, který bude odložené utkání proti UIDHK Nitra hrát v neděli 27. listopadu. Desáté kolo bude zahájeno v sobotu 19. listopadu, kdy budou od18:00 hod. sehrána dvě ukání, zbývající čtyři střetnutí jsou na pořadu v neděli 20. listopadu. Pojďme si přiblížit, které soupeře proti sobě los 10. kola postavil.

                                        Sobota 19. listopadu 2011 – 18:00 hod.

Slovan Duslo Šaľa - DHK ZORA Olomouc
Olomoucké družstvo nastoupí ke třetímu utkání v řadě proti soupeři z první čtyřky, když po zápase v Ostravě se Sokolem Poruba a doma s Michalovcemi, ho čeká na jihu Slovenska soupeř nejméně oblíbený. Ne snad, že by něco děvčata měla proti domácím hráčkám, nebo proti Šaľe vůbec, ale ještě nikdy se jim nepodařilo v Šaľe bodovat. Všech devět dosud sehraných utkání v Šaľe Slovenky vyhrály a jsou tak jediným ze stálých účastníků WHIL v historii, se kterým mají Hanačky tak nepříznivou bilanci. Každá série však jednou skončí a věřme, že se Olomoučankám podaří prolomit historii právě v sobotu a naváží na svůj výborný výkon proti druhému ze slovenských gigantů Iuventě Michalovce.

 Budou to však mít hodně těžké, ze Šaľ odjela letos bez bodu s výjimkou Partizánskeho všechna družstva a byly mezi nimi i Písek, Poruba a Slavia Praha. Domácí Duslo disponuje vyzrálým hráčským kádrem složeným ze zkušených házenkářek, hrajících typickou slovenskou házenou založenou především na rychlosti, důrazu, kvalitní obraně se spolehlivými brankařkami Grandtnerovou a Túrociovou, patřícími k tomu nejlepšímu, co v interlize na postu brankařek je. Dirigentskou taktovku drží nyní mladá Veselková, k ní se v posledních zápasech přidala velezkušená Porubská, posila z ŠKP Bratislava, ve výborné formě hraje Bérešová, na pivotu se prosazuje Trochtová a střelbu ze střední vzdálenosti obstarává především Weibelová. I ostatní hráčky však patří k interligovým stálicím. Olomoucké házenkářky budou chtít určitě navázat na svůj výkon proti Michalovcům, ve kterém si ověřily, že se dá hrát s každým a že záleží jen na nich samotných a jejich přístupu k jednotlivým zápasům. Pokud vydrží excelentní forma Báře Raníkové, přesná muška Katce Růžičkové vévodící tabulce střelkyň celé soutěže, dravost dalších spojek Fabíkové, Kelarové, nebo Gebre Selassie, rychlý přechod do brejků v podání všech olomouckých křídel a nesmlouvavost hlavně Severové, Spíchalové a Uličné v obraně, pak nemusí Hanačky odjíždět se svěšenými hlavami.  Favoritem utkání však zůstává i tentokrát domácí družstvo.

DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most
Domácí družstvo doma neprohrává, poradilo si letos v hale Serezy se všemi soupeři (Písek, Partizánske, Slavia, Michalovce, Olomouc) a určitě nehodlá ztratit body právě s Mostem, který prožívá v posledních zápasech hodně těžké období, vyhrál sice hned ve 2. kole v Praze se Slavií, následně však prohrál v Jindř. Hradci, Veselí, Partizánskem a před týdnem doma se Zlínem. Zatím tedy rozhodně nenaplňuje ambice se kterými do soutěže vstupoval i když má družstvo, které tyto ambice oprávněně vzbuzují. Zkušený kouč Tomáš Kuťka však jistě najde pro své svěřenkyně účinnou terapii, aby se družstvo zařadilo tam kam by mělo svou výkonností patřit. Odrazovým můstkem by mohl být zápas na severu Moravy, domácí hráčky však hrají v takové pohodě a poklidu, že by jakákoliv ztráta byla obrovským překvapením.

 

                                                Neděle 20. listopadu 2011

Danlog Partizánske - Házená Jindř. Hradec - 15:00 hod.
Partizánske se svými čtyřmi mistrovskými tituly ještě ve federální lize, patří k nejúspěšnějším slovenským klubům ženské házené. V předchozích ročnících však družstvo příliš nezářilo, často balancovalo na hraně sestupu a jednou interligu i opustilo. Letos j však všechno jinak. Mladé družstvo Danlogu je štikou soutěže, ze své haly udělalo skoro nedobytnou tvrz, padlo jen v souboji s Michalovcemi a bod ztratilo v zápase s Hanačkami. Naopak mladé Partizánky dokázaly vyhrát i v Šaľe. Zkrátka do Partizánského se už dávno nejezdí pro jisté body. Z hráček jako jsou Michnová, Košíková, nebo Blažeková se stávají osobnosti, kterou už bezesporu dávno je brankařka Zuzana Školková. Jihočešky mohou v tomto zápase jen těžko pomýšlet na zisk byť jen jediného bodu, i když - nic není nemožné. Je otázkou jak zvládne únavu po čtvrtečním poháru a dlouhém cestování, úzký kádr Jindř. Hradce další těžké utkání.

DHC Slavia Praha - Sokol Písek - 17:00 hod.
Slavistky se po počátečních rozpacích začínají herně zvedat. Velkou vzpruhou pro ně je návrat do sestavy reprezentační kanonýrky Hany Kutlvašrové. Další reprezentační střelkyně Klára Černá na to v mnoha případech sama nestačila, i když jí hodně sympaticky pomáhala mladička Eliška Jačková, která se prakticky přes noc stala jedním z velkých talentů české házené. Střelecky se daří i další spojce Agátě Romanczynové. Prostě Slavia začíná šplhat vzhůru i s hráčkami zatím ne příliš známých jmen. To naopak tahounkami úspěšného účastníka Evropských pohárů Sokola Písek jsou staré známé, Luzumová, Borovská, Stellnerová, Vrabcová, nebo Vyhnalová. Dá se předpokládat hodně vyrovnané utkání, rozhodovat může každá maličkost a tou může být třeba i domácí prostředí, takže mírně favorizujeme domácí Slavii.

HC Zlín - HC Britterm Veselí n. Mor. - 17:00 hod.
Moravské derby lze bez nadsázky označit za šlágr kola, obě družstva se velmi dobře znají, řada hráček v minulosti oblékala dres soupeře. Z minulé sezony mají některé nevyrovnané účty, když jejich semifinálový duel v play-off rozhodlo ve prospěch Veselí až páté utkání ve Zlíně a to v době, kdy Veselské panenky nebyly v žádném případě favoritkami. Domácí družstvo se však dostalo v posledních zápasech do výborné formy, když dokázalo vyhrát v Olomouci i v Mostě, dokáže však i nepříjemně překvapit v domácím prostředí, když dost nečekaně podlehlo jak Slavii, tak i Šaľe. Domácí se budou jistě spoléhat na údernost svých spojek Štěrbové, Poznarové, Budayové, Růčkové a dalších. Hostující Veselí, které po vyřazení v Evropském poháru se může plně soustředit už jen na domácí soutěž se bude opírat o výkon Lenky Černé, spojek, Flekové, Kočí a slovenského dua Drotárová -Rajnohová, stejně jako na rychlá křída Chmelařovou a další Slovenku Súkenníkovou. Utkání nemá favorita.

ŠKP Piccard Senec - UDK ŠG Nitra-Sereď - 18:00 v Modre
Souboj dvou slovenských nováčků WHIL je do jisté míry také šlágrem a to družstev ze dna tabulky. Obě družstv v posledních kolech získala své první body na úkor Jindř. Hradce, Nitra si z jihu Čech odvezla bod a Senec dokonce za výhru 25:26, body oba. Každopádně se obě družstva asi až do konce soutěže budou snažit hlavně o to, aby jim nezůstal Černý Petr sestupujícího týmu. Obě družstva zatím na své další soupeře evidentně nestačí, v každém z obou družstev však jsou hráčky, které patří do interligové špičky, v družstvu Sence např. Dominika Kodajová, nebo brankařka Eva Vargová, v družstvu Nitry střelkyně Jasmínka Vargová. I když se dá jen těžko tipovat vítěze, víc šancí na zisk bodů dáváme zkušenějším domácím hráčkám, vyloučena však nemusí být ani dělba bodů.