English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Moravská družstva si to rozdají v Lovosicích o Český pohár

Moravská družstva si to rozdají v Lovosicích o Český pohár 18.11.2011 00:58:01 - autor: vasek, přečteno 1444x

Moravská družstva si to rozdají v Lovosicích o Český pohár

Los čtvrtfinálových zápasů svedl proti sobě dvojice interligových týmů, kdy se vždy střetlo družstvo z Čech s moravskými soupeřkami. Výsledky jednotlivých zápasů potom rozhodly o tom, že semifinálovými dvojicemi (hraje se 28. a 29. 12. 2011) budou jen družstva z Moravy a hrát se bude (jaký paradox) - v Čechách. Většina duelů byla hodně vyrovnaných, ve dvou případech rozhodla jediná branka o vítězství a postupujícím, v utkáních Slavia - Veselí 25:26 a Písek - Poruba 31:32, jedno se dokonce rozhodlo až po prodloužení Zlín - Most 36:35 (32:32). Jedině v zápase mezi Jindř. Hradcem a Zorou Olomouc vyhrály Hanačky 18:25, ale i zde ještě na začátku druhého poločasu byl vyrovnaný stav.

Házená Jindř. Hradec - DHK ZORA Olomouc 18:25 ( 8:10)

Průběh utkání: 0:2, 3:4, 3:7, 6:7, 6:10, 8:10 - 10:10, 10:11, 11:13, 13:14, 13:20, 14:20, 14:23, 5:24, 17:24, 18:25.

Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka                        110 diváků                       7 m hody: 7/5 - 4/4            vyloučení: 6 - 6, červená karta Lucie Severová (Olomouc) za třetí vyloučení.

Sestavy a branky:
Jindř. Hradec:
Bezpalcová, Vašková, Davidová - Stará, Horečková, Kohoutová 2, Matoušková 1, Zbožínková 2, Markesová 2, Bubeníková 3, Krupicová 8/5, Jonová.

Trenér: René KUMPÁN

Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 6/4, Šteffanová 2, Kelarová 1, Pašková 2, Dostálová 2, Severová 1, Kubáčková 3, Spíchalová 1, Huráňová, 2, Ždánská 2, Gebre Selassie 3, Fabíková.

Trenér: Libor MALÍNEK

Olomoučanky vstoupily do utkání lépe než při nedávném interligovém utkání ve stejné hale proti stejnému soupeři. Během několika minut vedly 3:1, v polovině prvního poločasu už byl stav 7:3 a svého soupeře nepustily až do konce utkání do vedení. Domácímu družstvu se sice několikrát podařilo snížit až na kontaktní gól a ve druhém poločase v 5. minutě dokonce vyrovnalo na 11:11, to však bylo z jejich strany všechno, víc jim toho Hanačky nedovolily. Během čtyř minut mezi 14. a 18. minutou druhého poločasu  nastřílely za záda bezmocné Bezpalcové šest branek a když po chvilce přidaly další tři, bylo o vítězi rozhodnuto a hostující děvčata si bez problémů dokráčela k postupu.

Na domácích hráčkách byl v prvním poločase trochu patrný respekt ze soupeře, volily v útoku dlouhou rozehrávku, která velmi často končila signalizovanou pasivitou, proto také počet akcí zakončených střelou byla podstatně nižší než po změně stran, když už přece jen při vedení soupeře musely svou hru vývoji zápasu přizpůsobit. Pozitivní na utkání bylo to, že olomoučtí trenéři poslali na hřiště postupně všechny hráčky, aby všechny měly zhruba stejné herní vytížení, v prvním poločase byla v brance spolehlivě chytající Raníková, po změně stran ji vystřídala Rašková a i ta si vedla dobře, měla dokonce vyšší počet úspěšných zákroků, než Barbora, což nakonec  koresponduje i s tím co bylo řečeno o způsobu hry domácího družstva.

Po celý zápas se do hry nezapojila pouze Fabíková, jednak vývoj zápasu to nevyžadoval a proto ji trenéři trochu šetřili na sobotní interligový zápas v Šaľe. Ostatní hráčky se všechny podílely na vstřelených brankách, i když zejména v prvním poločase nebyla úspěšnost střelby Hanaček příliš vysoká (pod 50 %). Solidní obranu dirigovaly hlavně osvědčené obranářky Severová a Spíchalová, řadou úspěšných obranných zásahů se pochlubily i Kelarová s Gebre Selassie. Každá ze čtveřice křídel - Dostálová, Ždánská, Huráňová i Šteffanová zaznamenaly po dvou brankách, ze spojek Růžičková dala ze hry také dvě branky, bezchybná ale byla při střelbě sedmiček, po třech přesných zásazích zaznamenaly Gebre Selassie a Kubáčková, ta se ale prosadila jen v rozmezí 10 minut po změně stran, kdy vstřelila tři branky, dalších pět pokusů nebylo úspěšných. Martina Kelarová se tentokrát ke střelbě moc nedostala, navíc jí rozhodčí odpískali 3 technické chyby (kroky a útočný faul). Aktivitou hýřila Pašková své úspěšné zásahy zaznamenala z brejků, oba poté kdy v obraně vypíchla přihrávku soupeřek a přes celé hřiště zakončila po samostatném úniku.

V domácím družstvu byla velkou překážkou hostujícím střelkyním brankařka Bezpalcová, postupem času však na ni našly recept v poli se pak nejvíc dařilo osvědčeným pohyblivým Krupicové s Bubeníkovou, vysoká spojka Zbožínková ztroskotávala často na obraně hostujícího družstva.