English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > První poločas Hanaček v Šaľe jako ve zlém snu

První poločas Hanaček v Šaľe jako ve zlém snu 19.11.2011 19:27:34 - autor: vasek, přečteno 2629x

 HK Slovan Duslo Šaľa - DHK ZORA Olomouc 32:22 (18: 8)

Průběh utkání: 2:0, 3:1, 3:3, 6:3, 6:4, 8:4, 8:5, 13:5. 13:6, 16:9, 16:8, 18:8 - 20:8, 20:10, 21:12, 23:14, 24:17, 27:19, 29:20, 30:22, 32:22.

Rozhodčí: Dvorský, Sivák (oba SR)                 600 diváků                  7 m hody: 1/1 - 2/1         vyloučení: 5 - 3, červená karta Andrea Czanik (Šaľa) za třetí vyloučení

Sestavy a branky:
Šaľa:
Grandtnerová, Túrociová - Trochtová 6, Porubská 3, Kováčová, Piskayová, Vidiečanová 3, Bérešová 3, Pócsiková 1, Czanik 4, Demajová 1, Pileková 4, Bahýlová 5, Veselková 2/1.

Trenér: Michal LUKAČÍN

Olomouc: Raníková, Rašková, Kozáková - Růžičková 4, Šteffanová, Kelarová 5, Pašková, Dostálová, Severová 2, Kubáčková 3, Spíchalová 1, Huráňová 2/1, Ždánská, Gebre Selassie 1, Fabíková 4.

Trenér: Libor MALÍNEK

Jako ve zlém snu si musely připadat Hanačky v sobotu večer v Šaľe, když e 27. minutě svítil na ukazateli skore stav 16:6. První minuty přitom nenasvědčovaly tomu, že by se schylovalo k nějakému propadáku. Naopak do 10. minuty se hrála naprosto vyrovnaná partie, stav byl 3:3 a i herně stačily hostující hráčky na rychlého soupeře. Ještě v téže minutě však došlo k prvnímu varování, když Trochtová z pivota z úplně volné pozice vstřelila svou již druhou branku a ze stejné pozice a ze stejně velkého volného prostoru jich do konce poločasu sama nastřílela pět. Obrana Hanaček byla v té době naprosto bez důrazu, hráčky nestačily na rychlé odehrávání míče domácích házenkářek, které si tak vytvářely množství vyložených příležitostí a ty také bez problémů a úspěšně zakončovaly.

Když pak hostujícím hráčkám rozhodčí odpískali za prvních 15 minut 4 krát porušení pravidel o krocích a 3 krát útočné fauly, nebylo divu, že skóre v jejich neprospěch začalo narůstat, zejména po rychlých protiútocích domácích hráček, které nemilosrdně trestaly každé zaváhání soupeře. Úsek mezi 10. a 27. minutou vyhrálo domácí družstvo 13:3 a prakticky tak rozhodlo o svém vysokém vítězství. Po změně stran se už hrála přece jen vyrovnanější házená, Hanačky stačily kontrovat domácímu družstvu, které také vyrobilo proti prvnímu poločasu větší množství technických chyb a hostujícím děvčatům se podařilo vsítit několik branek z rychlých brejků. Také v obraně se už víc dařilo eliminovat rychlé akce Slovenek, hosté přidali na důrazu, takže donutili domácí zakončovat své akce více střelami ze středních vzdáleností a ty končily mnohdy na tyčích nebo vedle branky.

Domácí družstvo předvedlo výborný výkon, jejich akce byly rychlé kombinačně nápadité, v obraně hrály koncentrovaně a velmi důrazně. Zejména se dařila spolupráce domácích spojek Porubské, Veselkové a Bahýlové s pivotkami Trochtovou a Czanik, spolehlivě zápas odchytala Grandtnerová, tu v průběhu druhého poločasu vystřídala Túrociová, ta však už tak úspěšná nebyla. Mladou spojku Veselkovou, nejlepší střelkyni družstva v předchozích zápasech, měla Olomoucká obrana „přečtenou" a příliš se neprosadila.

V brance hostujícího družstva chytala v prvním poločase Raníková, té však spoluhráčky příliš nepomohly, když 14 z obdržených 18 branek dostala z hranice 6 m, jednu pak ze 7 m hodu. Do druhé půle nastoupila Rašková, připsala si také několik úspěšných zákroků proti některým střelám však byla bezmocná. V obranné činnosti, zejména v prvním poločase, nelze tentokrát nikoho nijak zvlášť chválit. I když po změně stran se obrana hodně zlepšila, stín neúspěšné likvidace útočných akcí domácího družstva ležel na hráčkách až do konce zápasu.

V útočné fázi byla tvůrkyně hry Fabíková obranou domácích velmi dobře kryta, domácí družstvo prakticky postavilo svou obranu na bránění Lucie a ta se jen těžko prosazovala, utržila také množství šrámů. Ani Martina Kelarová se neprosazovala s takovou lehkostí jako obvykle, trochu ji rozhodilo několik odpískaných technických chyb, ve druhém poločase však už to byla zase Martina jak ji známe. Úřadující nejlepší střelkyně interligy Katka Růžičková byla také dobře kryta, škoda, že musela po pěti minutách druhého poločasu odstoupit ze hry pro zranění. Tereza Kubáčková nastoupila až do druhého poločasu, prokázala že má dynamit v ruce, třikrát se trefila do černého, škoda však, že další tři střely se jí už neujaly. Neprosadila se s výjimkou Martiny Huráňové ani jedna ze zbývajících křídel, Dostálová se Ždánskou se dokonce nedostaly ani k jedinému střeleckému pokusu, Šteffanová zase tři své pokusy neproměnila v branky. Anička Gebre Selassie neměla proti důrazné obraně moc prostoru, měla několik slibných akcí, ty však až na jeden proskok brankou neskončily.

Zvláštní zmínku zasluhují i domácí fanoušci. Přišlo jich opravdu hodně. Po celý zápas skupina asi 80 až 100, dá se říci fotbalových fandů s vlajkami, bubny a skadovanými pokřiky, zpěvěm atd. hlasitě povzbuovali své idoly a celkově vystupovali velmi slušně. Přispěli tak velkou měrou ke skvělé atmosféře v hale. Jaký to kontrast proti skupině několika neurvalců, kteří patří ke "zdravému slavistickému jádru fotbalových fandů" často při utkání v Edenu se svými nevybíravými, vulgárními a také rasistickými pokřiky kazí prostředí při utkáních interligy v Praze.,

Fotogalerie zde (autor: Alex Wipf)

 

Fotogalerie