English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > V neděli se hrají na Zoře tři zápasy házenkářek

V neděli se hrají na Zoře tři zápasy házenkářek 28.11.2011 16:27:20 - autor: , přečteno 1510x

 

Interligové družstvo olomouckých házenkářek má o nastávajícím víkendu volno, k dalšímu svému utkání odjedou až v sobotu 10. prosince do Mostu. Příznivci ženské házené však nepřijdou zkrátka. V neděli po obědě mohou shlédnout tři utkání družstev DHK ZORA Olomouc v jejich bojích o prvoligové body. Tentokrát se nedají očekávat nijak zvláštní dramata, soupeřky našich děvčat nepatří ke špičkám ve svých soutěžích, proto by domácí družstva měla ve všech případech nastupovat v rolích favoritů. O to víc by mělo být pohledné házené s řadou pěkných akcí lahodících oku diváka. Proto neváhejte a přijďte shlédnout poslední zápasy našich družstev před vánočními svátky. Interligovou házenou Vám nabídneme ještě týden před svátky, ostatní družstva se však letos představí v domácím prostředí naposledy.

1. liga starší dorostenky DHK ZORA Olomouc - Sokol Vršovice
Neděle 3. prosince ve12:30 hod.
Pražský celek sice figuruje v aktuální tabulce až na 8. místě se ziskem 5 bodů, má však ve svém středu hned trojici hráček, které patří mezi osmičku nejlepších střelkyň celé soutěže. V současné době je nejmladší z nich Dominika Moravcová (roč. 1995) na 2. místě s 55 vstřelenými brankami, Nikola Vyčítalová je 4. s 47 úspěšnými trefami a Tereza Kadeřábková je se 38 brankami na osmém místě pořadí střelkyň. Už z tohoto výčtu je zřejmé, že to domácí obrana a brankařky nebudou mít vůbec jednoduché. Také domácí děvčata preferují útočnou házenou a mají ve svém středu také hráčky, které umějí vstřelit branku ze středních vzdáleností - Salašová, Petra Smékalová, Hofírková a další, domácí družstvo však staví především na kolektivní hře. Utkání slibuje útočnou házenou s větším počtem vstřelených branek.

1. liga ženy DHK ZORA Olomouc „B" - SHK Kunovice
Neděle 3. prosince ve 14:30 hod.
Slovácký celek je sice nováčkem soutěže, v prvních kolech se však držel překvapivě na čelných pozicích tabulky, dokázal porazit silná družstva Havl. Brodu, Poruby a příznivých výsledků dosáhl i v dalších utkáních. Vždyť má na svém kontě osm bodů, tedy jen o dva méně než naše družstvo. Je pravdou, že šest svých bodů nasbíralo družstvo na domácím hřišti, venku vyhrálo jen v 1. kole v Plzni s SVŠ Plzeň, přesto nemůže jít ze strany našich děvčat ani o náznak podcenění. Nejlepšími hráčkami družstva Kunovic jsou především zkušená Jarmila Štěrbová, ještě v loňském roce hrající interligu za Veselí a Veronika Sklenářová, obě patří mezi nejúspěšnější střelkyně soutěže - Štěrbová je 4. s 55 brankami a Sklenářová pátá s 53 vstřelenými brankami.
Naše družstvo by mělo nastoupit kompletní, v čele se svou nejlepší střelkyní Veronikou Hejtmánkovou a dalšími zkušenými Stuchlovou, Kosovou, nebo Koppovou, družstvo určitě doplní i některé hráčky kádru „A" týmu, které má volno (Rašková, Salašová, Samcová, Kulíšková, Kubáčková, Pašková, nebo některé další) a budou chtít navázat na úspěšný zápas před dvěma týdny ve Zlíně a upevnit si své postavení v první čtyřce.

1. liga mladší dorostenky DHK ZORA Olomouc - SHK Kunovice
Neděle 3. prosince v 16:30 hod.
Suverén soutěže - domácí obhájce mistrovského titulu by neměl mít s posledním družstvu soutěže, které ještě nezískalo ani bod, vážnějšího soupeře. Spíš půjde o střelecký koncert domácích děvčat, které ve všech dosavadních utkáních mají průměr 41 vstřelených branek na zápas jen jednou, v utkání s druhým celkem soutěže Zlínem nastřílely méně než 30 branek (29), naopak několikrát atakovaly hranici 50 vstřelených gólů a jednou ji už pokořily. Děvčata hrávají všechna utkání tak říkajíc na doraz, všechny se také pravidelně v utkáních střídají, jejich zapojení do hry je pro všechny téměř stejné. Nepůjde určitě o nějakou honbu za rekordním výsledkem, budou-li však děvčata hrát celý zápas s plným nasazením a s chutí, což je po nich také vyžadováno, můžeme se opět dočkat nějakého zajímavého výsledku. I tento zápas tak může být pro diváka atraktivní, zejména z pohledu rychlých a nápaditých akcí domácích děvčat.