English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší žačky > Podzim mladších žaček DHK ZORA Olomouc

Podzim mladších žaček DHK ZORA Olomouc 29.11.2011 12:09:16 - autor: , přečteno 1971x

V kategorii mladších žaček má letos náš klub v soutěži pouze jediné družstvo, před začátkem soutěží se bohužel nepodařilo naplnit počet děvčat ročníků narození 1999 a 2000 natolik, aby to stačilo na dvě družstva, která byla původně do soutěže přihlášena. Je to však současná realita, ani přes veškerou snahu a organizování náborových a výběrových akcí je zájem malých děvčátek o to zahrát si v Olomouci házenou mizivý. Klub se však s touto situací nehodlá smířit, od příští sezony musíme za každou cenu dosáhnout toho, aby zase v soutěžích hrála, tak jako tomu vždy v minulosti bylo,  v každé kategorii minimálně dvě družstva klubu, což platí především o mladších žačkách.

Podívejme se jak si vede v soutěži, jak jsme uvedli, jediné družstvo mladších žaček. Dívenek se ujal zkušený trenér Radek Dočkal, který předal po uplynulé sezoně do mladších dorostenek všechny své hráčky, které několik roků vedl a začal tedy pracovat s novými děvčaty.  Několik z nich už začaly s házenou před rokem u trenérek Michaely Janotové a Vlaďky Vítkové, čtyři však s házenou začínaly úplně od píky. V soutěži družstvo startuje v jedné ze dvou skupin Středomoravské ligy a je po podzimní části soutěže na velmi pěkném druhém místě za „A" družstvem HC Zlín, když v osmi utkáních jen dvakrát prohrálo a to právě s družstvem Zlína.

Druhá část soutěže na jaře, bude hrána opět ve dvou skupinách, tentokrát už však budou družstva rozdělena podle výkonnosti tak, že první šestku budou tvoři družstva umístěná v obou skupinách na prvních třech místech (HC Zlín „A", DHK ZORA Olomouc, SK Vel. Bystřice, HK Decro Veselí n.Mor., SHK Velká n. Vel. a HK Hodonín) druhou pak budou tvořit zbývající družstva (Jiskra Otrokovice, DHK Litovel, HC Zlín „B" a SHK Kunovice).

na začátku soutěže ještě neměl trenér vybránu z dvanáctky děvčat tu, která bude chytat v brance jako brankařka. Děvčata se v brance střídala, v posledních utkáních už chytala převážně Klaudie Tesaříková, která se jeví pro tento důležitý post jako nejvhodnější.

V družstvu nastupovaly tyto hráčky (za jménem počet utkání - počet vstřelených braek / branky ze 7 m hodů):

Klaudie Tesaříková 6-1 - Chiara Concolino 8-34/4, Hana Černá 8-6, Tereza Veselá 7-11, Denisa Loutocká 8-7, Adéla Petrlíková 7-2, Johana Gazdíková 8-21/3, , Klaudie Kleislová 4-0, Ema Vykoukalová 8-3, Kristýna Očenášková 8-36/2, Claudie Roupcová 6-4/1, Markéta Dobrovská 6-3.

Trenérem družstva je Radek DOČKAL, vedoucí družstva Mgr. Dana DOČKALOVÁ