English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > 12. kolo WHIL se hraje bez Hanaček

12. kolo WHIL se hraje bez Hanaček 30.11.2011 15:47:51 - autor: , přečteno 1564x

Po reprezentační přestávce v jejímž termínu mělo být sehráno 11. kolo interligy házenkářek, které je přeloženo na 17. prosince 2011 (DHK ZORA bude hrát doma proti Slavií Praha), pokračuje o víkendu WHIL svým 12. kolem. Tři utkání jsou na pořadu v sobotu 3. prosince, zbývající trojice pak v neděli v podvečer. Olomoucké házenkářky mají volný los, na další svůj zápas si musí počkat ještě další týden, v jehož závěru je čeká cesta na sever Čech do Mostu. Na pořadu 12. kola bude opět několik zajímavých duelů, ten nejdůležitější, který bude šlágrem kola, uvidí diváci na Zemplíně, kde se střetnou soupeři z absolutní špičky tabulky - Iuventa Michalovce a Britterm Veselí n.Mor. Zajímavý souboj družstev ze středu tabulky se bude hrát v Partizánském, kde přivítají Sokol Písek. Náš příští soupeř Baník Most se pokusí překvapit v Šaľe. V dalších dvou utkáních hraných na Moravě budou domácí družstva v rolích favoritů, ve Zlíně přivítají Nitru a v Ostravě Jindř. Hradec. Také poslední zápas v Edenu bude mít svého favorita v domácí Slavii, jejich soupeř ŠKP Senec však už má na svém kontě jen o dva body méně než Pražanky, ale sehrál také o dvě utkání méně a bude chtít jistě v Praze překvapit.

Sobota 3. prosince 2011

17:30 hod. Iuventa Michalovce - HC Britterm Veselí n. Mor.                                         Domácí družstvo nastoupí po třítýdenní přestávce, ve které mělo dostatek času strávit svou porážku ze svého posledního utkání v Olomouci a bude jistě chtít prokázat, že na Hané šlo jen o momentální výpadek. Družstvo bude chtít navázat na svá předchozí domácí vystoupení, z nichž si připsal plný bodový zisk. Družstvo se jistě dalo do pořádku i zdravotně, určité zdravotní komplikace totiž měly v předchozím zápase Kudročová, Polláková a Wollingerová. Český mistr pojede na východ Slovenska s čerstvým šrámem, který utrpěl v prestižním zápase ve Zlíně, kde přišel o svou letošní neporanitelnost. Hráčky jsou však natolik zkušené, že by je tento dílčí neúspěch neměl nijak poznamenat a jistě budou chtít potvrdit i na horké půdě své nejvyšší ambice. V utkání se dá očekávat nesmlouvavý boj, obě družstva mají ve svých hráčských kádrech řadu výborných hráček, mezi které patří zejména na straně domácích Tobiášová s Pollákovou, Ukrajinka Bachirjeva, Slovinka Gerič, či další reprezentantky Hollá, Kovaličková, Wollingerová atd., v moravském celku zase hlavně Lenka Černá, Fleková, Kočí, a Chmelařová, nebo Slovenské trio Drotárová, Rajnohová a Súkenníková. Mírným favoritem zápasu bude domácí Iuventa.

18:00 hod. HK Slovan Duslo Šaľa - DHK Baník Most
Také druhé sobotní utkání slibuje kvalitní házenou, pro olomoucké družstvo bude zajímavé, jak se bude dařit jejich příštímu soupeři v zápase se soupeřem, kterému Hanačky před přestávkou podlehly desetibrankovým rozdílem. V utkání proti našemu družstvu podaly Slovenky vynikající výkon a zejména hra v prvním poločase snese ta nejpřísnější kriteria. Duslo vycházelo z výborné obrany a jeho hlavní devízou byl bleskový přechod do rychlých protiútoků, které byly pro naše družstvo doslova smrtící. Děvčatům se také dařila spolupráce s pivoty a jak Trochtová, tak i Czanik toho uměly náležitě využít. Střelecky se prosazovala zejména Bahýlová, trochu za očekáváním zůstal objev letošní sezony Veselková. Taktovku tak převzala stále se lepšící Porubská, která do družstva přišla z ŠKP Bratislava. Kormidelník Baníku Tomáš Kuťka bude stejně jako v předchozích zápasech spoléhat zejména na spojky Crhovou, Beňuškovou a Martínkovou daří se i křídlům Schererové a Kylarové, všichni v Mostě pak čekaji na probuzení mladých posil ze Slavie Weisenbilderové a Ryšánkové, ta se však už zaskvěla 5 vstřelenými brankami v posledním zápase proti Porubě. Favoritem zůstává domácí Šaľa, jakýkoliv zisk Severočešek by byl překvapením.

18:00 hod. DHC Sokol Poruba - Házená Jindř. Hradec
Poslední sobotní utkání by mělo být při vší úctě k Jihočeskému celku, jednoznačnou záležitostí domácího favorita. Domácí celek měl sice poněkud narušenu společnou přípravu družstva, protože reprezentační povinnosti si plnily jak české reprezentantky (Doláková, Chrenková, Vítková a Hrbková na Islandu), tak i slovenské duo Tothová - Dubajová v Londýně), nebo juniorská brankařka Roháčková. Vesměs se však jedná o natolik zkušené hráčky, pro které krátký výpadek ze společné přípravy nemůže být na překážku. Všechny jmenované také patří k oporám ostravského celku, který je vysokým favoritem tohoto utkání. Hostující družstvo má dlouhodobý problém s počtem hráček svého družstva a k zápasům na hřištích soupeřů jezdí družstvo převážně jen s 10 hráčkami, z toho jsou dvě brankařky, v některých zápasech pak měl trenér k dispozici dokonce jen jedinou hráčku na střídání. Solidní výkony brankařky Bezpalcové, nebo zkušených stálic Krupicové s Bubeníkovou, nebo mladé Zbožínkové nemohou na všechno samy stačit.

Neděle 4. prosince 2011

16:00 HK Danlog Partizánske - Sokol Písek
Zajímavé měření sil slibuje odpolední zápas v Partizánském. Sokolky hrály dosud na hřištích soupeřů čtyřikrát, z prvních tří zápasů však odjížděly s prázdnou (Poruba, Šaľa, Veselí), první skalp na hřišti soupeře získaly před dvěma týdny v Praze se Slavií a rády by se na jih Čech vracely zase s nějakým tím bodíkem. Domácí družstvo pasované po prvních kolech na štiku soutěže, však bude určitě proti. Dá se očekávat urputný souboj dvou celků vyznávajících především útočnou hru na kterou mají vhodné typy hráček. V domácím družstvu tento způsob vyznávají především Michnová, Košíková a Blažeková, oporu mají ve zkušené brankařce Zuzaně Školkové, vévodící všem brankařským statistikám interligy. Hostující družstvo má zase největší opory na spojkách, jména Luzumová, Borovská, Vyhnalová, Vrabcová jsou notoricky známá, nebezpečí pro branku soupeře znamená i spolupráce s pivotem v podobě Stellnerové. Určit favorita tohoto zápasu je velmi obtížné, rozhodnout může třeba jen domácí prostředí

17:00 DHC Slavia Praha - ŠKP Piccard Senec
V pražském Edenu se střetnou dvě družstva, která nemají v žádném případě bodů nazbyt. V obtížnější situaci je jistě domácí Slavia, která zůstává stále hodně vzdálena své oslnivé formě z předchozích dvou ročníků, kdy válcovala s přehledem všechny své soupeře. Odchod několika opor však zamával nejen s formou, ale i s herní koncepcí a družstvo se jen hodně pomalu dostává do pohody. Hodně se spoléhá na to, že návrat Hany Kutlvašrové po zranění, družstvu dodá palebnou sílu i tolik potřebné sebevědomí. Zatím družstvo spoléhalo především na výkon brankařky Satrapové a kanonýrky Kláry Černé, spolehnout se může i na branky vstřelené Romanczynovou i mladičkou Jačkovou, ta však zatím hledá především svou herní tvář, ale rozhodovat těžké interligové zápasy od ní ještě očekávat nemůžeme. Slovenský nováček sice získal v minulém kole své druhé vítězství v soutěži, když porazil svého nováčkovského souputníka Nitru. Vzhledem k popsané situaci Slavie, která bodovat prostě musí a také k prozatímním výkonům hostujícího družstva je favoritem Slavia. Hostující celek však má ve svém středu několik osobností, především brankařku Vargovou a pivotku Štetákovou, když o střeleckou aktivitu se stará zejména mladá, ale už zkušená Dominka Kodajová. Na Slavii to ale asi stačit nebude.

17:00 HC Zlín - UDHK ŠG Nitra-Sereď
Zatím jediný bod má na svém kontě hostující Nitra a nic nenasvědčuje tomu, že by měla další body získat právě v Zlíně, který se nese na vítězné vlně. Od 7. kola, kdy vyhrály Zlíňanky v Olomouci, vyhrály další dvě těžká utkání v Mostě a doma s úřadujícím českým mistrem z Veselí a začaly se dotahovat do horních pater tabulky. V utkáních stále kralují především spojky Poznarová, Štěrbová, Růčková a někdy nevyspitatelná Budayová, na křídle se daří Brzóskové, spolehlivě chytají všechny tři brankařky. Družstvo Nitry i v prestižním souboji s ŠKP Senec potvrdilo, že zatím na interligu nestačí a další body bude asi přidávat jen velice pomalu. Jednoznačným favoritem je domácí družstvo.