English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Starší žačky Zory splnily na podzim své cíle

Starší žačky Zory splnily na podzim své cíle 01.12.2011 14:02:58 - autor: , přečteno 2421x

Tradičními účastníky Středomoravské ligy starších žaček, jsou obě družstva DHK ZORA Olomouc, jedno startující jako DHK ZORA Olomouc (roč. naroz. 1997), druhé pak hraje pod hlavičkou ZŠ Holečkova Olomouc (roč. naroz. 1998). Cílem obou družstev pro podzimní část mistrovských soutěží bylo umístit se do 3. místa ve svých skupinách, což zaručovalo pro jarní část, nasazení do první šestice „lepších" týmů. Družstvo DHK ZORA mělo ještě jeden cíl vybojovat si postup do Žákovské ligy, která odstartuje na začátku roku 2012 a bude hrána tak jako v předchozích letech turnajově vyvrcholením finálovým turnajem o mistra ČR.

Cíle byly naplněny, starší družstvo nakonec jako třešničku na dortu získalo i jakýsi titul podzimního mistra, když uspělo i v baráži s vítězem druhé skupiny, DHK Uh. Hradiště a navíc do Žákovské ligy tak postupuje jako vítěz Středomoravské ligy, což má vliv pro nasazení do jednotlivých skupin prvních kol.

Družstvo DHK ZORA Olomouc, vedené bývalými spoluhráčkami v prvoligovém celku Olomouce ve Federální lize (1983 - 92), trenérkami Ivetou Hofmanovou a Pavlínou Pallyovou odehrálo celou podzimní část soutěže s jedinou porážkou ve Veselí (18:20), v odvetě v Olomouci svým soupeřkám porážku vrátily (28:23). Děvčata se samozřejmě házenou především baví a učí se jejím základům, přesto už i u tohoto družstvo je možno hovořit o některých, které by to mohly v házené dotáhnout hodně daleko. Oporami družstva jsou obě brankařky Pallyová a Zemanová, z hráček v poli zejména Natálie Durčáková, na které je jasně patrná její atletická minulost, dále pak Grygarová, Chlandová, Večeřová, Hradilová, Kummerová ale i další.

Družstvo nastupovalo do zápasů v této sestavě: (za jménem počet utkání - vstřelené branky / branky ze 7 m hodů)
Karolína Pallyová 10, Radka Zemanová 10 - Michaela Chlandová 8-44/2, Kateřina Dokoupilová 10-2, Barbora Mičugová 7-8, Adéla Kummerová 10-16/2, Markéta Klevetová 9-3/1, Natálie Durčáková 9-69/2, Natálie Večeřová 7-39/1, Gabriela Grygarová 10-69/7, Marcela Šafranová 9-3, Karolína Hradilová 10-26, Dobromila Danovová 4-1.

Trenérky družstva: Mgr. Iveta Hofmanová a Pavlína Pallyová

Druhé družstvo hrající jako ZŠ Holečkova, vede trenér Miloš Haloun a prošlo soutěží se ztrátou 7 bodů, což mu stačilo na celkově třetí příčku tabulky. Dvakrát podlehla děvčata jen Áčku Zlína, jednou v Uh. Hradišti a za nepovedený se dá počítat zápas v Žeravicích, kde děvčata za remízu 21:21 ztratily zbytečně bod. Víc než výkonnost jednotlivých hráček je v této fázi důležité jejich zdokonalování, aby si všechny zahrály a prokazovaly svůj růst ve všech utkáních. Trenér klade důraz zejména na kolektivní hru všech děvčat, částečně se samozřejmě úspěšnost prokazuje v počtu vstřelených branek, podle známého rčení že i házená se hraje především na branky. Oporami družstva jsou obě brankařky Ošlejšková a Pašková.

Družstvo absolvovalo soutěž v této sestavě:
Michaela Ošlejšková 8, Sylva Pašková 7 - Kristýna Vítková 8-10, Nikola Glogarová 8-4, Kateřina Králová 8-19, Karolína Žáčková 8-68/17, Kateřina Konůpková 8-5/1, Diana Řezníčková 7-37, Michaela Soukupová 8-3, Michaela Tkadlecová 7-5, Barbora Vaňková 8-12/1, Barbora Lindnerová 8-6/1, Barbora Konečná 8-1, Veronika Studená 8-13, Marie Zrůnová 2, Johana Gazdíková 1.

Trenér: Miloš HALOUN