English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Po vyrovnaném průběhu nakonec jasná výhra béčka Zory

Po vyrovnaném průběhu nakonec jasná výhra béčka Zory 05.12.2011 09:05:17 - autor: vasek, přečteno 1696x


DHK ZORA Olomouc „B" - SHK Kunovice 31:22 (16:11)

Obě družstva dělil před utkáním v tabulce rozdíl pouhých dvou bodů, očekával se tedy vyrovnaný zápas. Domácí družstvo ale nastoupilo v sestavě se sedmi hráčkami širšího kádru interligového týmu, což jej stavělo jednoznačně do role favorita. Kunovice však vstoupily do utkání hodně sebevědomě a dělaly svou rychlostí a pohyblivostí domácím hráčkám hodně starostí. Prvních deset minut utkání se hrálo naprosto vyrovnaně, družstva se střídala ve vedení, častěji ale vedly hostujícíc děvčata,  poté se podařil domácím krátký trhák ve skóre a vytvořily si mírný náskok 9:6, který do konce poločasu narostl na pětigólový rozdíl.

Po změně stran potvrdily hostující hráčky, že se nehodlají smířit s průběhem zápasu a čtyřbrankovou šňůrou se jim podařilo snížit na 17:15. Poté se utkání znovu vyrovnalo, scénář byl takový, že hostující družstvo vždy snížilo a vzápětí po rychlé rozehrávce domácí opět zvyšovaly své vedení. Ještě v 17. minutě druhé půle byl stav 23:20, poslední část však už byla plně v režii domácího družstva, které poslední část vyhrálo 8:2 a rozhodlo o svém jednoznačném vítězství.

Domácí družstvo bylo celkově lepším družstvem, velkou překážkou jejich útočných snah však byla skvělá brankařka hostí Ivana Polášková, která zlikvidovala řadu šancí domácích střelkyň. Nedařilo se však příliš domácí obraně, takže hodně branek dostala Lucie Rašková ze šestky, nebo z prostoru křídel. Všechno si vynahradila ve druhém poločase, kdy soupeře doslova „vychytala", kryla i čtyři sedmičky hostí a byla jednou z hlavních strůjkyň vysokého vítězství. Domácí hráčky přehrávaly svého soupeře zejména v herním přehledu, využily svých větších zkušeností a individuálních schopností při hře jedna proti jedné. Střelecky se daříïlo Kulíškové, Šteffanová předvedla několik svých bleskových brejků, dobře zahrály i ostatní, zejména Pašková, Salašová a Hejtmánková.

Družstvo hostí mělo nejlepší hráčku ve své brankařce Ivaně Poláškové, své předchozí účinkování v dresu interligového Veselí využila dynamikou hýřící Jarmila Šterbová, svůj den neměla naopak tvůrkyně hry hostí Sklenářová a to nejen tím, že neproměnila dvě sedmičky. Jinak se hostující družstvo představilo sympatickou hrou plnou pohybu, chyběl naopak důraz při zakončování a v závěru zápasu už také některým hráčkám rychle ubývaly síly.

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 5:6, 9:6, 10:8, 12:10, 14:11, 16:11 - 17:11, 17:15, 22:19, 23:20, 27:20, 28:22, 31:22.

Rozhodčí: Brzósková, Zbranková          120 diváků         7 m hody: 5/3 - 6/2            vyloučení: 1 - 5

Sestavy a branky:
Olomouc
: Rašková, Růžičková - Hejtmánková 4/2, Kulíšková 6/1, Šteffanová 6, Grolichová, Pašková 3, Salašová 3, Macharáčková, Samcová 3, Hofmanová 1, Koppová 2, Žáková, Kubáčková 3.

Trenér: Miroslav ZUBEK

Kunovice: Pavlíčková, Omelková, Rajnohová, Polášková - Hrabalová 4, Sklenářová 3/1, Beranová 1, Kosinková 4, Křeháčková, Kudrová, Štěrbová 7, Pavlíčková 3.

Trenérka: Magda CHVOJKOVÁ.

Utkání zhodnotil trenér domácích Miroslav Zubek:

"V posledním utkání I.ligy v podzimní části soutěže v olomoucké hale nastoupily domácí hráčky proti ambicióznímu nováčkovi z tradiční bašty házené - SHK Kunovice. I když se v sestavě Olomouce objevila řada hráček interligového „Áčka", byly do 10.min. lepší hostující Kunovjanky. Pak však třemi brankami Kubáčkové, Paškové a Šteffanové se dostaly domácí do vedení a do přestávky narostlo skore na poločasový stav 16:11. V tomto herním úseku podpořila úspěšnost družstva několika zákroky brankářka L.Rašková, která obzvlášť ve II .poločase od 14. do 23. min.uzavřela závoru a nepustila za svá záda jediný míč.
Na začátku II.poločasu sice hostující hráčky šňůrou 4 branek snížily na dvougólový rozdíl, ale po domluvě trenéra po Time outu začalo skore narůstat až na konečný devítibrankový rozdíl. Utkání tak pro domácí hráčky skončilo úspěšně, ale některé nedohrály pro zranění až do konce , když rozhodčí řadu hrubých zákroků vůbec nebo nedostatečně trestaly."