English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Na severu Čech Hanačky neuspěly

Na severu Čech Hanačky neuspěly 11.12.2011 01:12:58 - autor: vasek, přečteno 1623x


DHK Baník Most - DHK ZORA Olomouc 26:23 (15:10)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 6:3, 7:5, 8:6, 12:6, 13:9, 15:9, 15:10 - 15:12, 17:12, 20:15, 20:19, 24:19, 24:22, 25:23, 26:23.

Rozhodčí: Válek, Opava               950 diváků           7 m hody: 2/1 - 2/1            vyloučení: 1 - 0

Sestavy a branky:
Most:
Kantůrková, Machová, Müllnerová - Crhová 3, Štolfová, Dvořáková, Tomášková 4, Ryšánková 6, Mrkvičková 4, Beňušková 6, Vysloužilová 1, Martínková 1, Weisenbilderová, Schererová 1.

Trenér: Tomáš KUŤKA

Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 8/1, Šteffanová, Uličná 2, Remešová, Kelarová 6, Pašková, Dostálová 3, Severová, Kubáčková 2, Spíchalová, Huráňová, Ždánská 2, Gebre Selassie.

Trenér: Libor MALÍNEK

V nově zrekonstruované sportovní hale v Mostě se v sobotním podvečeru hrála pohledná interligová házená, ve výborné kulise vytvořené téměř tisícovkou diváků mezi kterými bylo na dvě stovky mladých házenkářek z celé republiky i ze zahraničí, účastnic tradičního Mikulášského turnaje mladších žákyň. První poločas se dařilo více domácímu družstvu, které si vytvořilo hned ze začátku mírný náskok, když vedlo 4:1, 6:2 a poté, kdy se Hanačkám podařilo snížit v 16. minutě na 8:6, šňůrou čtyř branek během sedmi minut zvýšily domácí až na 12:6 a postavily tak základ úspěšnému výsledku. Šestibrankový náskok si domácí družstvo udržovalo až do konce prvního poločasu, konečný výsledek první půle pak stanovila Růžičková, brankou přímo z 9 m hodu po skončení hracího času přes bloky bránících domácích hráček.

Ve druhém poločase se hrála až do 13. minuty naprosto vyrovnaná partie a když se hostujícímu družstvu podařilo sérií čtyř branek v řadě během pěti minut snížit na rozdíl jediné branky (20:19), bylo zaděláno na pěkné drama. Domácím děvčatům se však podařilo oplatit stejnou mincí a během čtyř minut využila několika nedůrazných zakončení hostujícího družstva a trestala z rychlých akcí opět čtyřbrankovou šňůrou znovu na pětibrankový rozdíl (24:19). Olomoučankám se ještě podařilo dvakrát snížit na rozdíl dvou branek, vyrovnat se jim už ale i přes veškerou snahu nepodařilo i když v závěru trenéři nasadili osobní obranu na několik domácích hráček.

Obě družstva nenastoupila do důležitého duelu v plné síle. Hostujícímu družstvu chyběla citelně jedna z největších jejích opor Lucie Fabíková, která pro nemoc ani do Mostu neodcestovala, domácí družstvo hrálo v prvním poločase bez kanonýrky Hany Martínkové, která se na ploše objevila až na začátku druhého poločasu. Větší ztrátou byla jak se ukázalo Fabíková pro hostující družstvo, neboť mladé Gebre Selassie, která ji měla nahradit, se vůbec nedařilo. Hrála nedůrazně a alibisticky a po několika chybách v rozehrávce ji trenéři ze hřiště stáhli. Tím se otupilo ostří útočných akcí hostí, neboť taktovku musela převzít Kelarová, která se tak nemohla plně zapojovat do zakončování a to tak zůstalo prakticky jen na Růžičkové.

To naopak domácím vyšlo nasazení na post rozehrávačky mladé, teprve 19 leté Ryšánkové, tvůrkyně hry Beňušková se posunula na místo Martínkové a obstarávala střelbu ze střední vzdálenosti. Domácímu družstvu paradoxně pomohlo v závěru i zranění jejich stabilního levého křídla Vysloužilové, její „záskok" Mrkvičková totiž během 12 minut kdy byla na hřišti nastřílela více branek než ve všech předchozích letošních utkáních interligy dohromady.

V hostujícím družstvu byla oporou brankařka Bára Raníková, i když si v prvním poločase chytla na míč jen 5 krát, ve druhém poločase přidala dalších deset úspěšných zákroků včetně likvidace sedmičky v podání Crhové. Nejlepší hráčkou hostí byla Kelarová, která dřela do úmoru, odehrála skoro celé utkání bez střídání a paradoxně byla po utkání vylosována na dopingovou kontrolu, takže si toho v sobotu v Mostě užila dost. Své si i tentokrát „odstřílela" Katka Růžičková, i když řada pokusů zůstala neproměněna (střelba 18/8). V obraně se tentokrát příliš nedařilo likvidovat průniky na brankoviště hbitých domácích spojek, několik branek padlo i z místa pivota, kdy Tomášková zůstávala při zakončování hodně osamocena. Z křídel se tentokrát nejvíc dařilo Dostálové, která také dostala nejvíc prostoru ke hře.

V družstvu hostí byla také oporou brankařka Kantůrková, které jsme napočítali 14 úspěšných zákroků, nejlepšími hráčkami v poli pak byly jak už bylo uvedeno Ryšánková s Beňuškovou, neprosadila se tak jako v předchozích utkáních Martina Crhová, v závěru utkání se zaskvěla na křídle Mrkvičková.