English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > MS v Brazilii - Dánky postoupily až po prodloužení

MS v Brazilii - Dánky postoupily až po prodloužení 13.12.2011 04:55:11 - autor: , přečteno 2995x

 

Dva hrací „osmifinálové dny" má za sebou MS házenkářek v Brazilii. Jednotlivé zápasy přinesly většinou házenou výborné úrovně, bohužel však za mizivého diváckého zájmu. Odehraná utkání lze rozdělit podle jejich výsledků do tří skupin.

V té první je trojice utkání, kdy se favorité vypořádali se svými soupeřkami bez problémů a vysoko nad nimi zvítězili. To platí o zápasech obhájkyň titulu Rusek s Islandem, bronzových z MS 2009 v Číně Norek v utkání proti Nizozemkám a domácích Brazilek v souboji s Pobřežím slonoviny.

V další skupině zápasů postoupila do čtvrtfinále družstva po těsných výhrách, kdy šlo o duely u nichž nebyla role favoritů obou soupeřů před osmifinálovými boji nijak výrazná. Čtyřbrankovou výhru zaznamenalo Španělsko v souboji s přemožitelkami našich děvčat v kvalifikaci o postup na MS Černou Horou, rozdílem tří branek vyřadily obhájkyně stříbra z MS 2009 Francouzky naše soupeřky v probíhající kvalifikaci o postup na ME 2012 Švédky. Další dvě utkání skončila nejtěsnějším rozdílem jediné branky. V Balkánském derby vyřadily trochu překvapivě Chorvatky celek Rumunska a v souboji dvou neevropských celků porazila Angola tým Korejské republiky.

Největší drama se odehrávalo mezi favorizovanými Dánkami patřícími dlouhé roky do absolutní světové špičky a Japonkami, které po většinu utkání v základní části vedly, ještě tři minuty před koncem základní části dokonce o tři branky (16:19), nakonec vyrovnávaly až po skončení hrací doby brankou ze 7 m hodu z ruky Norgaardové na 19:19. V prodloužení pak o nejtěsnějším vítězství 23:22 rozhodla minutu a půl před koncem znovu Norgaardová, když Japonky ještě z posledního svého útoku nastřelily tyčku.

Výsledky osmifinálových zápasů:
Korea - Angola 29:30
Rusko - Island 30:19
Norsko -Nizozemsko 34:22
Černá Hora - Španělsko 19:23

Švédsko - Francie 23:26
Rumunsko - Chorvatsko 27:28
Dánsko - Japonsko 23:22 po podlo. (19:19)
Brazilie - Pobřeží slonoviny 35:22.

Ve čtvrtfinálových zápasech, které jsou na pořadu ve středu 14. prosince v Sao Paulu, dojde opět k zajímavým duelům. Předně to bude repríza finále z MS 2009 mezi Ruskem a Francií, které rozhodne o tom, že jeden z medailistů odjede tentokrát domů bez medaile, na Dánky čeká nevyzpytatelná a stále se lepšící Angola, favoritem zápasu Chorvatsko - Norsko budou seveřanky a zajímavou konfrontaci slibuje také zápas Španělska s domácími Brazilkami, toužícími po velkém úspěchu.

Čtvrtfinálové dvojice:
Rusko - Francie
Angola - Dánsko
Chorvatsko - Norsko
Španělsko - Brazilie