English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Poslední podzimní kolo WHIL začne už ve středu

Poslední podzimní kolo WHIL začne už ve středu 14.12.2011 06:39:52 - autor: vasek, přečteno 3282x

Podzimní interligová házená skončí tento týden dohrávkou 11. kola, které bylo odloženo z původního termínu, kdy naše reprzentsce hrála na Islandu dvě přípravná utkání s účastníkem probíhajícího MS v Brazilii. Dvě utkání se budou hrát už ve středu 14. prosince, tři o víkendu a střetnutí UDHK Nitra-Sereď - Danlog Partizánske bylo znovu odloženo pro avizované chřipkové onemocnění domácích hráček. Slovenky tak budou mít odložena tři utkání, která budou dohrávat v novém roce.

Středa 14. 12. 2011 v 18:00 hod.: HC Britterm Veselí n.Mor. - Sokol Poruba

Hned úvodní utkání kola bude sledováno s největším zájmem. Půjde zde totiž o zápas dvou aktuálně nejlepších českých družstev, ve kterém se rozhodne o tom, jak bude vypadat čelo tabulky před vstupem do roku 2012. V předchozím kole domácí panenky ve své hale zažily utkání hrůzy, když proti neurvalým fandům, kterých přijel celý autobus ze Šaľy, musela dokonce zakročit zásahová jednotka policie povolaná z Brna, takže ve Veselí to vypadalo víc než interligová házená, jako policejní manévry. Naopak družstvo hostí minulý víkend nehrálo, protože i jejich zápas v Nitře byl odložen pro onemocnění hráček domácích. V utkání, které nemá favorita nastoupí oba týmy s odhodláním prokázat, kdo v současnosti velí české ženské házené. Do Veselí bude vypraven zvláštní autobus s fanoušky, takže lze očekávat bouřlivou kulisu zápasu. Oba celky svorně prohlašují, že se na utkání těší, ostravský trenér Beňadík tvrdí, že domácí musí, kdežto oni že mohou jen překvapit. Vzhledem k posilám v jeho družstvu je to však názor dost alibistický.

Středa 14.12. 2011 v 18:00 hod. Házená Jindř. Hradec - HC Zlín

U Vajgaru se bude hrát utkání dvou družstev s různou kvalitou svých kádrů a s různými ambicemi.. Zatímco trenér hostí Aleš Kořínek, jehož družstvo cestuje během týdne už podruhé do jižních Čech má k dispozici kádr nabitý reprezentantkami, domácí trenér René Kumpán má každý týden největší problém poskládat alespoň deset hráček, které mohou nastoupit k utkání. I podle toho vypadá předzápasová prognóza o roli favorita. Import bodů do Zlína je pro Moravanky povinností.

Sobota 17. 12. 2011 v 15:00 hod.: Sokol Písek - ŠKP Piccard Senec

Jihočešky budou hrát podruhé v řadě v domácím prostředí, a s výjimkou porážky od Michalovců a remízy s Mostem ostatní zápasy vyhrály. Naposledy v sobotu deklasovaly doma silný Zlín desetibrankovým rozdílem a dá se předpokládat, že i v tomto utkání si připíšou bez problémů dašlí dva body. Jejich soupeř se však průběžně posiluje, doplňuje svůj hráčský kádr o zkušené házenkářky, v posledním kole naskočila do interligového kolotoče po dvou letech zkušená Marcela Martanovičová, známá více pod dívčím jménem Kuťková. Ani její přítomnost všakasi nezabrání domácím v zisku cenných bodů.

Sobota 17. 12. 2011 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha

Další veledůležité utkání o jedno místo pro play-off pro čtveřici žhavých zájemců, uvidí na Hané, kam přijede silná Slavia, která se už vypořádala s odchodem svých dvou velkých opor Keclíkové a Vítkové a po počátečním váhání se už znovu zapojila do souboje o play-off. Sestava Slavie je prošpikovaná reprezentantkami v čele s brankařkou Satrapovou, zkušenými spojkami Černou, Kutlvašrovou, nebo mladými Romanczinovou a Jačkovou a dalšími hráčkami jako jsou Jonášová, Knedlíková, nebo Raková. Domácí družstvo to nebude mít vůbec jednoduché, chtějí-li však Hanačky zůstat i dále v boji o play-off, musejí bezpodmínečně vyhrát. Otázkou je v jakém stavu po nemoci bude před utkáním Lucie Fabíková a kdo z mladých se přidá k dvojici Růžičková - Kelarová, která táhla družstvo v zápase v Mostě. Zápas bude také soubojem obou reprezentačních brankařek Satrapové s olomouckou Raníkovou. Dá se očekávat vyrovnaný boj, věříme však že body zůstanou doma

Neděle 18. 12. 2011 v 17:00 hod. - DHK Baník Most - Iuventa Michalovce

Domácí Černí andělé po čtyřech porážkách v sobotu konečně vyhráli, v nastoupeném trendu budou chtít pokračovat i proti slovenskému mistru, Slovenky však také nemají bodů na rozdávání a určitě budou chtít uspět. Kvalita obou týmů je vysoká, o výsledku mohou rozhodovat i pouhé maličkosti a to v jakém zdravotním stavu budou před zápasem hráčky obou stran. V sobotním utkání proti našemu družstvu byla oporou domácího družstva mladá Ryšánková a v pohodě hrála také Beňušková, která bude mít jistě o motivaci víc, protože v dresu Michalovců toho v předchozích letech také hodně odehrála. V pořádku by už měla být i Martínková a domácí věří, že i další kanonýrce Crhové se bude dařit více než v sobotu.

Poslední utkání Nitra - Partizánske bylo odloženo pro onemocnění hráček Nitry, volný los má Šaľa, takže ze slovenských družstev bude v akci jen dvojice Senec a Michalovce.