English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Ve finále si to rozdají Francie a Norsko

Ve finále si to rozdají Francie a Norsko 17.12.2011 08:51:04 - autor: vasek, přečteno 3108x

Předposlední hrací den na MS házenkářek v Brazilii se rozhodlo o tom, kdo bude hrát o titul a na koho zbude boj o bronzové medaile. V prvním semifinále porazila Francie - celek Dánska 28:23 a ve druhém podle očekávání nedaly Norky žádnou šanci Španělkám a porazily je jednoznačně 30:22.

V nedělním finálovém dni se tedy střetnou nejprve ve 14:30 hod. místního času o třetí místo a bronzové medaile Dánsko se Španělskem a od 17:15 hod. nastoupí v boji o titul Francie proti Norsku. Ještě předtím se utkají o 5. místo Rusko a Brazilie a o 7. místo Angola a Chorvatsko.

Oba finalisté mají zatím na svém kontě po jednom titulu světových šampiónek, stejně jako o třetí místo hrající Dánky. Pro Španělsko by zisk medaile byl teprve první medailí z MS (zatím nejlepším jejich umístěním bylo 4. místo na MS 2009). Nejvíce titulů získaly zatím Rusky (spolu jako SSSR) celkem sedm. Zajímavostí je, že i naše házenkářky získaly titul mistryň světa. Bylo to v roce 1957, hned na 1. světovém šampionátu v Bělehradě, kde jako Československo vyhrály a získaly zlaté medaile. Za nimi tenkrát skončily druhé Maďarsko a třetí byla Jugoslávie.