English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky si smlsly na Slavii

Hanačky si smlsly na Slavii  Obsahuje videogalerii 17.12.2011 21:19:53 - autor: vasek, přečteno 1931x


DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha 42:29 (22:11)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 4:3, 6:4, 10:5, 17:5, 21:10, 22:11 - 23:11, 23:13, 25:13, 29:17, 33:21, 35:22, 36:26, 40:28, -42:29

Rozhodčí: Kavulič, Skružný          450 diváků            7 m hody: 2/2 - 6/3            vyloučení: 4 - 3

Sestavy a branky:
Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 8/1, Šteffanová 2, Uličná 2, Remešová, Kelarová 7, Pašková, Dostálová 6, Severová 2, Kubáčková 3/1, Spíchalová 2, Huráňová 2, Ždánská, Fabíková 8.

Trenér: Libor MALÍNEK

Slavia: Satrapová, Kudláčková, Peerová - Raková 4, Knedlíková 5, Romanczinová 1, Mouileová, K. Černá 3, Königová, Jonášová 2, Kutlvašrová 7/3, Kvasničková 2, Pokorná 1, Jedličková 4.

Trenér: Antonín STŘELEC

Hodně důležité utkání sehrály doma Hanačky proti svému odvěkému rivalovi Slavii Praha. Bez nadsázky se dá říci, že šlo o nejdůležitější zápas první části soutěže a to z pohledu obou družstev. Domácí družstvo by totiž v případě porážky ukončilo první polovinu soutěže s nesmírně nepříznivou bilancí, kdy by s výjimkou dvou bodů z Jindř. Hradce prohrálo všechny své zbývající zápasy s českými celky. Svých 9 bodů na svém kontě by totiž měly jen ze zápasů s oběma slovenskými nováčky Nitrou a Sencem, za vítězství doma s Michalovcemi a za remízu v Partizánskem. V souboji o možný postup do play-off by to byl pravděpodobně konec. Získané dva body se Slavií proto mají doslova cenu zlata a rozhodly o tom, že Hanačky zůstávají i nadále ve hře, v boji o play-off.

Před utkáním zaznívaly z tábora Pražanek slova o tom, jakou důležitost přikládají výsledku zápasu a s jakou pečlivostí se družstvo na zápas v Olomouci připravovalo. To stejné se samozřejmě dalo pozorovat z přípravy po celý týden u Olomouckých děvčat, které si plně uvědomovaly tíhu okamžiku a byly proto pod velkým tlakem. Výsledek zápasu jednoznačně potvrdil, že družstvo se umí poprat o výsledek i v době kdy mu tak říkajíc „teče do bot", zejména zkušené hráčky družstva vzaly odpovědnost na sebe a svým přístupem, nasazením, bojovností a samozřejmě především svým házenkářským uměním a zkušenostmi, dokázaly k výbornému výkonu a výsledku strhnout i mladší spoluhráčky. Pojďme však po pořádku.

V prvních minách utkání se obě družstva oťukávala, zkoušela co na ně soupeř vymyslí, domácí družstvo však brzy ztratilo ostych a když dokonce hned ve druhé minutě se podařilo po nepřesné rozehrávce Slavie míč vypíchnout a Fabíková vybídla k brejku a úspěšnému zakončení Kelarovou, nebylo pochyb o tom, že domácí děvčata hrají v pohodě. Několik úspěšných zákroků si připsala Bára Raníková v domácí brance, své střelecké pokusy přesně zakončovala kanonýrka Růžičková a když se v prvních dvaceti minutách trefila přesně hned šestkrát Lucie Fabíková, nebylo divu, že v té době už domácí děvčata vedla desetibrankovým rozdílem (15:5) a stále své vedení ještě navyšovala. Druhá polovina poločasu pak byla hlavně ve znamení rychlých útoků zakončovaných góly v síti slavistických brankařek další Lucie v domácím dresu Dostálové, která jen v prvním poločase nastřílela pět branek a všechny z rychlých útoků.

První poločas také fungovala skoro bezchybně domácí obrana, zejména dobře bránila domácí děvčata střed brankoviště (hlavně Uličná a Severová) a nutily tak soupeře k zakončování střelami z dálky, Nejlepší Slavistická střelkyně Klára Černá však nebyla evidentně ve své kůži a její střely byly hodně nepřesné, nebo je pochytala skvělá strážkyně olomoucké branky. Také druhá kanonýrka Pražanek Hana Kutlvašrová se v prvním poločase trefila jen třikrát ze sedmičky a když musela se zraněným kolenem ze hry odstoupit další spojka Romanczinová, stala se Slavia úplně bezzubou. V prvním poločase tak zaznamenaly hostující hráčky nejvíce branek z křídel (celkem 5).

Ve druhém poločase už domácí děvčata trochu polevila v koncentraci. Obrana už nebyla tak důsledná, několik drobných nepřesností potrestala Slavia z rychlých útoků a také umožnily soupeři střelbu tří sedmiček, všechny však Bára bravurně zlikvidovala. Domácí družstvo si stále udržovalo dostatečný náskok, který byl minimálně desetibrankový, v polovině druhého poločasu však dvakrát narostl až na rozdíl čtrnácti branek. Do hry se postupně dostávaly i další hráčky z lavičky, zatímco ty které si svou práci již odvedly, zejména v prvním poločase, sledovaly své mladší kolegyně ze střídačky.

Domácí družstvo zaslouží pochvalu jako kolektiv. Všechny hrály s obrovským nasazením, bojovaly po celý zápas a odměnou jim bylo vysoké vítězství. O těch, které byly hlavními strůjkyněmi úspěšného výsledku byla zmínka v předchozím textu, vyzvednout je však třeba hlavně Fabíkovou s Kelarovou jako tvůrkyň hry a autorek finálních přihrávek zejména z rychlých útoků, střeleckou potenci Katky Růžičkové a také 26 úspěšných zákroků Báry Raníkové, včetně tří střel ze 7 m.

V družstvu hostí se nejvíc dařilo křídlům Knedlíkové, Rakové a Jedličkové, Hana Kutlvašrová se blýskla ve druhém poločase několika přesnými střelami z dálky. Stínem byla dvě zranění kolen, v prvním poločase musela ze hry odstoupit Romanczinová a asi v 10. minutě druhého poločasu pak nemohla pro podobné zranění dohrát brankařka Satrapová. Věřme, že obě zranění, která byla způsobena nezaviněně, nebudou natolik vážná, že by ohrozila start hráček v dalších zápasech interligy v novém roce.

Fotky: Galerie 1(autor: Dušan Slezáček) Galerie 2 (autor: pan Vavroušek, trenér mnižaček HK Ivančice)

Fotogalerie