English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ještě před Ježíškem dorazí na Hanou Panenky

Ještě před Ježíškem dorazí na Hanou Panenky 19.12.2011 08:07:57 - autor: , přečteno 1531x

 Po úspěšné derniéře první poloviny interligy v sobotu v utkání proti úřadujícímu vítězi WHIL Slavii Praha, přijede v úterý 20. prosince do Olomouce, lídr letošního ročníku interligy a úřadující český mistr Britterm Veselí n. Mor. Lenka Černá, Lenka Fleková, Jarmila Kočí a spol. přijedou vybojovat postup do finále Českého poháru, jehož jsou také obhájkyněmi. Jen tento výčet by měl stačit k tomu, aby si házenkářský labužník našel cestu do sportovní haly DHK ZORA Olomouc a v předvánoční pohodě zažil trochu adrenalinu.

Panenky přijedou na Hanou jistě v plné síle, odhodlány bojovat o možnost rozšířit své trofeje o další cenný pohár. Současná forma napovídá, že v utkání budou favoritem, vždyť v dosavadních 11 odehraných zápasech ztratily pouhé dva body za porážku ve Zlíně. Ve všech ostatních utkáních dokázaly svěřenkyně Petera Sabadky vyhrát a jsou proto zaslouženě v čele WHIL. Základní sestava Brittermu je plná zvučných jmen, snoubí se v ní zkušenost s dravým mládím a tento mix jak se potvrzuje -  funguje. Brankařská legenda Lenka Černá hraje v životná formě (pokolikáté už ?), spojky Fleková, Drotárová, nebo mozek týmu Jarmila Kočí patří k nejlepším v soutěži, ozdobou jsou křídla Chmelařová a Slovenka Súkenníková a také pivotka Nevařilová má zkušeností na rozdávání. V posledních zápasech se navíc prosazuje další spojka Jitka Tomečková, zapomenout nesmíme ani na třetí Slovensku v sestavě mladou Moniku Rajnohovou.

Domácí družstvo bohužel stále svou formu nestabilizovalo. Děvčata dokáží sehrát výborný zápas a za pár dní se trápí v zápase se soupeřem, kterého by za jiných okolností hravě přehrála. V sobotním zápase proti Slavii se znovu potvrdilo, jak cenná pro výkon družstva, ale zejména pro konečný výsledek je účast v zápase zkušených, zejména pak Lucie Fabíkové, Martiny Kelarové, či Lucie Dostálové. Velkou devízou je také střelecká pohoda Katky Růžičkové a to nemusíme zvlášť zdůrazňovat obrovský podíl Báry Raníkové v brance na konečném výsledku. Stabilitu ve výkonech, ale i stoprocentní nasazení v každém utkání a to od začátku do konce, zatím mnohdy postrádáme u většiny mladých, od nichž se očekává, že už brzy převezmou štafetu právě od svých zkušenějších spoluhráček. To platí bohužel zvlášť o největších talentech Gebre Selassie, Kubáčkové, Paškové a dalších. Věřme, že právě utkání Českého poháru může být odrazovým můstkem a už v úterý se v souboji s mistrem dočkáme výkonu na který děvčata mají.

Vítězové semifinálových zápasů (druhé se hraje ve středu v Ostravě a střetnou se Sokol Poruba s HC Zlín), postoupí do finále, které je na pořadu ve čtvrtek 29. prosince 2011 v 18:00 hod. v Lovosicích a přenáší jej v přímém přenosu ČT 4.