English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Finále Českého poháru si Hanačky nezahrají

Finále Českého poháru si Hanačky nezahrají 20.12.2011 21:28:23 - autor: vasek, přečteno 1553x


DHK ZORA Olomouc - HC Britterm Veselí n.Mor. 16:20 ( 8:12)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:9, 4:11, 7:11, 8:12 - 11:12, 11:13, 12:13, 12:15, 14:16, 14:19, 15:19, 16:20

Rozhodčí: Letev, Králíček                   180 diváků          7m hody: 8/4 - 5/4         vyloučení: 4 - 4.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Kozáková, Růžičková 1, Šteffanová, Uličná, Kelarová 1, Pašková 2, Dostálová, Severová, Kubáčková 8/4, Spíchalová, Huráňová 1, Ždánská 2, Fabíková 1.

Trenér: Libor MALÍNEK

Veselí: Zvoničová, Benediková, Černá - Rajnohová 2, Kratochvílová, Drotárová 2, Jandásková, Vinyatynska, Tomečková 1, Chmelařová 2, Fleková 6/4, Kočí 1, Súkenníková 4, Nevařilová 2.

Trenérka: Lenka ČERNÁ

Kdo sledoval sobotní interligový zápas Hanaček proti Slavii a včerejší duel proti úřadujícímu mistru z Veselí v prvním poločase semifinálového utkání Českého poháru, nevěřil svým očím. Ta tam byla lehkost útočných akcí, domácí házenkářky se nemohly prosadit proti důrazné obraně soupeře, nedařil se ani přechod do rychlého protiútoku, domácí prostě působily dost unaveně. A když už se prosadily a obrana mistra zabránila nejhoršímu jen za cenu faulu, všechny následné sedmičky za prvních 25 minut utkání skončily nezdarem, když třikrát zazvonila tyč branky strážené Zvoničovou a jednu hostující brankařka kryla. Naopak hostující Fleková všechny čtyři své pokusy v 1. poločase poslala za záda domácích brankařek a tento fakt se hodně podepsal na celkovém průběhu utkání. V té době už totiž svítil na ukazateli skóre stav 4:11 a zkušený soupeř byl na koni.

Nic nepomohl ani znovu vynikající výkon domácí brankařky Báry Raníkové, která si jen v prvním poločase připsala 9 úspěšných zákroků a od 17. minuty dovolila Veselským střelkyním vstřelit branku jen ze tří sedmimetrových hodů, ostatní pokusy zneškodnila, včetně několika brejků a náskoků ze 6 m. Domácí střelkyně do 25. minuty utkání měly na svém kontě jen 3 vstřelené branky a hrály tak svůj nejméně produktivní poločas za několik posledních roků. Ještě že v té době už byla na hřišti Tereza Kubáčková, která v posledních pěti minutách prvního poločasu alespoň částečně smazala nepříznivý dojem domácí ofenzívy, když nastřílela v krátkém sledu čtyři branky, nejprve dvakrát z dálky a dvakrát konečně prolomila prokletí střílených sedmiček. Účet prvního poločasu pak ukončila trápící se Fabíková, která v posledních sekundách vymetla růžek hostující branky a stanovila skóre prvního poločasu na 8:12.

Tak jako první poločas skončil, tak ten druhý i začal. Domácí družstvo dokázalo v prvních pěti minutách třikrát rozvlnit síť branky Zvoničové a stáhnout na kontaktní gól 11:12. V té době se zdálo, že by mohlo dojít k obratu, ale další čtvrthodinka byla zase střeleckým půstem domácích, když mezi 5. a dvacátou minutou vstřelily jedinou branku, proti 3 přesným zásahům hostujícího družstva, které nepřipustilo žádné komplikace a když slovenské trio Rajnochová, Drotárová a Súkenníková s Lenkou Flekovou nastřílely další čtyři branky bylo o vítězi a postupujícím definitivně rozhodnuto.

Do finále poháru tedy po zásluze postoupily Panenky, které i na Hané znovu potvrdily v čem je jejich současná dominance. Hráčky o sobě vědí, trenér Sabadka mohl v klidu trávit zahraniční dovolenou a utkání bez problémů ukočírovala ze střídačky jeho asistentka ze slovenské reprezentace Lenka Černá. Družstvo zabralo vždy v pravý čas, v první fázi zápasu trestalo často z rychlých útoků a i když se moc nedařilo kapitánce Chmelařové, která sama tváří v tvář Raníkové několikrát netrefila její branku a ani Fleková se příliš neprosadila střelami ze hry, stačilo to k pohodovému vítězství. Brankařka Zvoničová znovu potvrdila, že se jí proti Olomoučankám vždy daří a již zmiňované slovenské trio zase prokázalo svou cennou roli pro družstvo, když se postaralo o polovinu všech branek Veselanek ze hry.

V domácím družstvu zaslouží plné absolutorium Bára Raníková, jejichž 19 úspěšných zákroků znamená 50 % úspěšnost a to je super vizitka. U domácích také spolehlivě fungovala obrana, kde dominovaly všechny tři pivotky Uličná, Severová i Spíchalová, ta však už od začátku druhého poločasu hrála po druhém vyloučení s hrozbou červené karty. Střeleckou úspěšnost zachraňovala tentokrát jen Tereza Kubáčková, která se blýskla i několika úspěšnými obrannými zákroky. V posledních deseti minutách se na hřiště dostala i Barbora Pašková, která však předvedla nejen dvě krásné vstřelené branky a získala pro své barvy sedmičku, ale jdou také na její konto dvě vstřelené branky hostujícího celku. Svůj den však neměla ani jedna ze zbývajících domácích kanonýrek na jejichž úspěšné střely družstvo hodně spoléhá. Tentokrát si všechny, připsaly po jediné brance, i když střeleckých pokusů měly dostatek - Růžičková 8, Kelarová 7 a Fabíková 7 (jaký kontrast proti 23 vstřeleným brankám této trojice v utkání se Slavií). Nijak nezářila ani křídla, jediná branka z pravého křídla od obou levaček Dostálové a Huráňové, ani dvě branky od dua na levé satraně -  Ždánská, Šteffanová, není nic moc. Mimo nízkou střeleckou úspěšnost se na porážce podepsalo také 18 technických chyb (zase rozdíl proti Slavii, kdy zaznamenaly naše hráčky jen čtyři).

Závěrem nezbývá než soupeři pogratulovat k výhře a popřát mu hodně štěstí i ve finále za týden v Lovosicích. Všem pak přejeme pohodvoé vánoce a úspěšný vstup do roku 2012.