English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Nejlepší házenkářkou světa 2011 je Norka Heidi LØKE

Nejlepší házenkářkou světa 2011 je Norka Heidi LØKE 27.12.2011 09:47:24 - autor: , přečteno 1137x


Nejlepší házenkářkou světa pro rok 2011 byla vyhlášena čerstvá světová šampiónka z MS v Brazilii, norská pivotmanka, 29. letá Heidi Løke, hrající na MS v dresu s číslem 6. Heidi byla výraznou postavou nejen norského celku mistryň světa, ale celého MS, nastřílela v jeho průběhu 43 branek a byla také zařazena do All-Star týmu.

Jedna z nejcharizmatičtějších hráček současné světové ženské házené má za sebou fantastický rok, ve kterém ještě v dresu Larviku vyhrála Champions League, kde byla zároveň nejlepší střelkyní celé soutěže. Na svém kontě má v Eropských pohárech už 366 vstřelených branek. Před právě probíhající sezonou přestoupila do maďarského Györi ETO KC, se kterým usiluje znovu o zisk triumfu v Champions League.

Vítězka anketu vyhrála s velkou převahou, když pro ni hlasovalo 70,8% hlasujících, na druhém místě s velký odstupem (15,8%) skončila Francouzka Allison Pineau, třetí další Norka Linn Jorum Sulland.