English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Rezerva házenkářek Zory po podzimní části čtvrté

Rezerva házenkářek Zory po podzimní části čtvrté 28.12.2011 09:53:25 - autor: vasek, přečteno 1887x


Ke krátkému zimnímu spánku se uložila prvoligová soutěž házenkářek. Mezi dvanáctkou účastníků druhé nejvyšší soutěže žen v ČR nechybí tradičně rezerva inerligového družstva házenkářek Olomouce, které změnilo před sezonou, stejně jako ostatní družstva klubů při kterých jsou zřízena SCM, svůj název. Startují jako „B" týmy, protože původní označení, na příklad DHK ZORA Olomouc jun. už plně nevystihoval skutečnost. V prvoligové soutěži tak v letošní sezoně startuje plná třetina družstev, která jsou „béčky" svých interligových týmů. Soutěž se opět rozběhne 18. února 2012 a naše děvčata pojedou k prvnímu zápasu do Otrokovic. Na domácím hřišti se poprvé představí v neděli 26. února 2012, kdy přivítají lídra soutěže Slavii Praha.

Podíváme-li se na tabulku soutěže po její podzimní polovině, lze pozorovat, že za naprosto suverénním „B" družstvem pražské Slavie, se na špici usadila trojice družstev, reprezentující konsolidované kluby, z nichž vyzařuje zájem postoupit do interligy. Liberec a Otrokovice se drží těsně za sebou s dvoubodovým rozdílem, za nimi pak je s menším bodovým mankem HC Plzeň. Za touto trojicí jsou seřazena zbývající "béčka" v pořadí Olomouc, Poruba a Zlín a v těsném kontaktu za nimi jsou celky pražských Kobylis, Havl. Brodu a Kunovic, keré představují solidní prvoligovou kvalitu, na postup však zatím asi nemyslí. O udržení v soutěži zatím bojují s odstupem dvě poslední družstva, nováček soutěže Pardubice a tradiční prvoligový celek SVŠ Plzeň.

Jarní souboj Liberce a Otrokovic může být ozdobou soutěže a vzájemné utkání může být rozhodujícím pro postup. Moravský celek bude mít výhodu domácího prostředí, ale také desetibrankové manko prvního vzájemného utkání pod Ještědem, kde totálně vyhořelo. Na obou družstvech je vidět systematická práce trenerů, v Liberci Jana Salače i otrokovického zkušeného Štefana Boršického. Na soupisce družstva Liberce, je několik jmen s interligovou minulostí (Kuběnová, Salačová, Vaňková, Kastnerová a další), celek Otrokovic sází především na zkušenost svých kanonýrek Varhaníkové a Machovské, z čela tabulky střelkyň soutěže, prosazují se však i mladé - Brandová, nebo Remešová, která hostuje v interligové Olomouci.

Složení a hra béčka Zory Olomouc je typickým představitelem „B" družstev se vším všudy co k tomu patří. Základní kádr, se kterým pracuje zkušený trenér Miroslav Zubek tvoří především zkušené hráčky, které ukončily svou činnost v interlize (Hejtmánková, Stuchlová, Samcová,Grolichová), nebo hostují z UP Prior (Kosová, Podešvová) a hráčky, které přešly do družstva žen a nebyly zařazeny do interligového kádru (D. Růžičková, Macharáčková, Koppová, Hofmanová, Hymrová). Ostatní jsou hráčky kádru interligy, které nejsou na soupisce družstva WHIL, takže startují v některých utkáních 1. ligy (Rašková, Kozáková, Kulíšková, Salašová, Kubáčková, Pašková, Šteffanová, Ždánská). Zbytek tvoří hráčky družstva starších dorostenek, které v případě potřeby zaskakují v družstvu žen v utkáních 1. ligy (Vašíčková, Štegrová, Sadílková, P. Smékalová, Michlová, Hofírková, Žáková, Turková, Minaříková, Bušínová, Studená, Sovová, Konečná, Hochvaldová, Roubalová, Rokytová, T. Smékalová).

Děvčata dosáhla také několika velmi pěkných úspěchů když dokázala na příklad vyhrát v Zlíně, cenným skalpem je také těsná výhra doma nad Sokolem Kobylisy, nebo nad silným celkem Kunovic. naopak zklamáním je zejména domácí porážka od béčka Poruby, zbytečně vysokým rozdílem prohrálo družstvo v Liberci a v posledním kole v Plzni s HC. Podle postavení tabulce se dá říci, že ta zobrazuje pravdivě výkonnost družstva. Děvčata totiž nedokázala vyhrát ani v jediném zápase s družstvy umístěnými před nimi na prvních čtyřech místech, naopak prohrály jen jediné utkání s hůře postaveným družstvem v tabulce (Poruba „B"), nad všemi ostatními celky dokázaly vyhrát.

Negativním jevem v činnosti družstva je velká fluktuace, v zápasech se vystřídalo celkem 35 !!! hráček, z toho čtyři brankařky. Jedinou hráčkou, která nastoupila ve všech 11 utkáních byla pouze Andrea Kulíšková. Celkově se dá říci, že družstvo plní základní cíle pro které je vlastně vytvořeno, tj. umožnit jednak hráčkám, které v klubu vyrostly a nejsou zařazeny do interligového kádru a dále hráčkám interligového kádru, které nemají při utkáních WHIL plné herní využití a je proto nutné zajistit jim herní vytížení v utkáních 1. ligy. Nejlepší střelkyní družstva je Veronika Hejtmánková - autorka 55 branek, která se drží na 10. - 12. příčce nejepších střelkyň soutěže. Z brankařek toho nejvíc odchytala a také se jí nejvíc dařilo - Lucie Rašková.

Přehled odehraných zápasů 1. ligy / vstřelené branky:

Veronika Hejtmánková   10/55
Andrea Kulíšková           11/37
Tereza Kubáčková           6/29
Barbora Pašková             6/28
Ivana Salašová               8/25
Adéla Samcová                8/23
Pavla Macharáčková       10/18
Martina Koppová              8/18
Zdeňka Kosová               5/16
Jana Šteffanová              1/ 6
Tereza Štegrová              1/ 4
Aneta Sadílková              2/ 4
Petra Smékalová             3/ 3
Dominika Michlová           3/ 3
Veronika Hofmanová       10/ 3
Kateřina Hofírková            3/ 3
Lucie Grolichová                5/ 3
Michaela Ždánská             1/ 2
Barbora Žáková                2/ 2
Adéla Turková                  1/ 2
Kamila Minaříková            1/ 2
Dominika Hymrová           2/ 2
Klára Bušínová                 1/ 2
Renata Studená               3/ 1
Klára Sovová                   1/ 1
Jana Konečná                  2/ 1
Lucie Hochvaldová            3/ 1
Monika Roubalová            1/ 0
Kateřina Podešvová          2/ 1
Sylvie Rokytová               1/ 0
Tereza Smékalová           1/ 0

Brankařky:

Denisa Růžičková           7
Irena Kozáková              1
Lucie Rašková                8
Petra Vašíčková              5