English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky jsou i přes tři porážky po pozimu druhé

Starší dorky jsou i přes tři porážky po pozimu druhé 28.12.2011 14:45:13 - autor: , přečteno 1548x

 

Starší dorostenky DHK ZORA Olomouc skončily v předchozích dvou sezonách bez medailového umístění, proto je hlavním cílem družstva tuto bilanci změnit a skončit v letošním ročníku soutěže do třetího místa a po třech letech tak znovu získat pro klub některou z medailí. Po polovině soutěže tento cíl děvčata naplňují, když jsou na 2. místě prvoligové tabulky, ale již se šestibodovou ztrátou na vedoucí Zlín a jen o jediný bod před dotírající Slavií Praha. V těsném závěsu za nimi pak číhá na svou příležitost čtveřice siných družstev v pořadí Havl. Brod, Poruba, Písek a SVŠ Plzeň. Zejména loňští medailisté Havl. Brod (mistr ČR 2010) i bronzový Sokol Písek se rozhodně nebudou chtít smířit s tím, že by letos zůstali bez medaile.

Olomoucké dorostenky, jejichž trenérem je Mgr. Jan Bělka, PhD, vstoupily do soutěže excelentně. V prvních dvou kolech nezaváhaly a po domácí výhře nad velmi silným Pískem vyloupily Eden a přivezly cennou vysokou výhru nad Slavií (18:31). Poté měly dvě kola volný los a tedy nevynucenou přestávku, po níž ještě získaly další dvě výhry v Plzni a doma s Havl. Brodem. Další utkání však signalizovalo nečekaný pokles formy. V utkání v Brně s posledními Bohunicemi vyhrály Hanačky jen se štěstím o jedinou branku 22:23 a o týden později dokonce na domácím hřišti podlehly Sokolu Poruba dvoubrankovým rozdílem. V obou utkáních pro zraněná nenastoupilo několik opor, hra se však nedařila vůbec nikomu. Následovala porážka ve Zlíně a špatný závěr podzimu vyvrcholil v Plzni, kde děvčata prohrála o jedinou branku i třetí zápas ze čtyř svých posledních startů.

Věřme, že se děvčata v zimní přestávce dají zdravotně do pořádku a na odvetnou část 1. ligy nastoupí v plné síle s odhodláním, své postavení alespoň udržet. Družstvo už hraje druhou sezonu bez výraznějších změn, navíc bylo posíleno Ivanou Salašovou z Vel. Meziříčí, která se už připravuje s inerligovým celkem žen. Ze stejného klubu přišla do družstva další z líhně talentů Hana Kratochvílová a z přebornického družstva mladších dorostenek našeho klubu byly přeřazeny do družstva z důvodu dovršení věku pro vyšší kategorii Sovová, Hochvaldová a Štegrová.

V mistrovských utkáních se vystřídalo celkem 17 hráček v poli a čtyři brankařky, když většinu odchytaly stálice družstva Vašíčková a Havlíčková, zatímco brankařky mladších dorostenek Nováková a Směšná zaskakovaly jen v jediném utkání.

Přehled odehraných utkání / vstřel. branky:
Ivana Salašová          9/46
Kateřina Hofírková      8/38
Petra Smékalová        7/28
Monika Roubalová      9/26
Klára Sovová              9/21
Aneta Sadílková          9/21
Barbora Žáková           8/15
Lucie Hochvaldová       7/12
Hana Kratochvílová      5/11
Renata Studená          8/  9
Adéla Turková             5/  6
Klára Bušinová            3/  6
Tereza Štegrová          5/  4
Tereza Smékalová       3/  1
Dominika Michlová       2/  1
Kristýna Kummerová    6/  1
Jana Konečná              4/  1

Brankařky:

Petra Vašíčková            9
Michaela Havlíčková      7
Anna Nováková            1
Jaroslava Směšná        1