English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorky kralují ve své kategorii

Mladší dorky kralují ve své kategorii 29.12.2011 14:13:02 - autor: vasek, přečteno 1593x


Bez ztráty jediného bodu vedou po podzimní části mladší dorostenky DHK ZORA Olomouc, moravskou skupinu 1. ligy a jsou na nejlepší cestě znovu vyzvat v boji o titul mistra ČR ve dvou utkáních vítěze české skupiny, kde stejně jako v minulém roce vedou po podzimu také bez ztráty bodu mladé házenkářky Sokola Písek. Olomoučanky pod vedením trenéra Mgr. Lubomíra Krejčíře nepoznaly v dlouhodobé soutěži už druhou sezonu hořkost porážky, naposledy prohrály, bohužel v domácím prostředí ve finálovém turnaji o titul, všechna tři svá utkání, což se událo 15. a 16. května 2010. Od té doby zaznamenávají jen výhry, pouze jednou za éry tohoto družstva a trenéra Krejčíře, remizovaly v soutěžním utkání 14. března 2010 se svým největším rivalem Zlínem.

Děvčata po doplnění o Jarmilu Trumpešovou, která přišla do družstva z Tatranu Bohunice a o hráčky z družstva starších žaček, své soupeřky v utkáních doslova válcují. Přestože sehrály o jedno utkání méně než jejich největší soupeřky ze Zlína (Kunovice k utkáni nepřijely, takže Zora vyhrála kontumačně), nastřílely o 100 branek víc. Ve všech utkáních s výjimkou zápasu ve Zlíně, ve kterém děvčata vyhrála 29:24, nastřílela ve všech ostatních více než 35 branek, čtyřikrát se dostaly přes čtyřicítku vstřelených gólů a děvčatům Hodonína jich nastřílely rovnou padesátku.

V družstvu je řada talentovaných házenkářek, takže není divu, že si trenér Lub. Krejčíř, který je současně i trenérem dorostenecké reprezentace ČR, vytáhl do „nároďáku" hned čtveřici svých svěřenkyň z klubového týmu - brankařku Annu Novákovou a dále Nikolu Jansovou, Jarmilu Trumpešovou a benjamínka Terezu Fryčákovou, která patří spolu se svou sestrou, dvojčetem Vendulou k nejmladším v družstvu a samozřejmě je nejmladší hráčkou v reprezentaci.

Děvčata jsou v současnosti „výkladní skříní" olomouckého klubu a všichni věříme, že si stejně dobře povedou i ve druhé polovině dlouhodobé soutěže a svou celoroční snahu přetaví v další cenný kov. Smůlu má Lucie Zimová, která se po zranění kolena, následné operaci a dlouhé rehabilitaci vrátila letos na jaře zpět na hřiště, odehrála úspěšně jarní část sezony, ale po třech odehraných utkáních na podzim je znovu dlouhodobě zraněná.

Bez porážky absovovalo družstvo na podzim i náročný turnaj v Nitře, kde se vypořádalo nejen se dvěma slovenskými týmy a svými rivalkami ze Zlína, ale i s velmi kvalitními celky SMS Gliwice a maďarským ETO Audi Györ

V družstvu hrají tyto hráčky (počet utkání / počet vstř. branek):

Nikola Jansová             9/64
Jarmila Trumpešová      9/62
Tereza Fryčáková          9/56
Michaela Palátová         9/44
Vendula Fritschová        9/33
Jana Doležalová            9/19
Markéta Brandýsová      9/18
Adriana Míšová             9/15
Vendula Fryčáková        9/14
Simona Fryčáková         9/14
Lucie Sklenářová           8/13
Lucie Zimová                3/ 9
Barbora Opletalová        3/ 7

Brankařky:
Anna Fialová                5
Anna Nováková            8
Jaroslava Směšná        6
Michaela Havlíčková      1