English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > První triumf do házenkářského Grand Slamu

První triumf do házenkářského Grand Slamu 30.12.2011 04:54:21 - autor: , přečteno 1443x

Házenkářky Veselí získaly v Lovosicích první ze tří vysněných triumfů letošní sezony, když dokázaly podruhé ve své historii vyhrát Český pohár. V průběhu podzimní sezony ženské házené, která veselským Panenkám náramně vychází, se v jejich řadách poprvé objevily smělé cíle, získat v této sezoně všechny tři trofeje, které lze v ženských házenkářských soutěžích získat, tedy jakýci házenkářský Grand Slam. Tou první je Český pohár, druhou je prvenství v interligové soutěži WHIL nejlepších českých a slovenských družstev a třetí pak zisk titulu mistra České republiky, což představuje vyhrát ve finále play-off na závěr sezony.

V Lovosicích se střetla dvě v současnosti nejúspěšnější česká družstva - Britterm Veselí n. Mor. a Sokol Písek, jejichž zápas byl reprízou nedávného souboje obou týmů v rámci posledního podzimního kola interligové soutěže, které Veselanky vyhrály v domácím prostředí vysoko 34:24. Také na neutrální půdě však svého soupeře přehrály bez problémů, když zejména jejich první poločas byl excelentní. V průběhu druhého poločasu však přišla krize i na ně a jejich soupeři sem podařilo snížit až na dvoubrankový rozdíl a závěr sliboval pěknou zápletku. Koncovku však zvládly lépe Panenky, které se tak mohly radovat ze zisku cenné trofeje. Zajímavostí je skutečnost, že oba finalisté v probíhající interligové soutěži prohrály z českých družstev jen ve Zlínem, který to na favority umí.

Utkání Britterm Veselí n. Mor. - Sokol Poruba tak skončilo 27:24 (19:10). V dresu vítězného celku byla největší oporou brankařka Lenka Černá, velkou postavou byla také druhá Lenka - Fleková, která vstřelila vždy ty nejdůležitější branky. Velký zápas odehrála až do svého zranění mladá spojka Rajnohová, co pro družstvo znamenají obě křídla Chmelařová a Súkenníková bylo patrné zejména v druhém poločase v čase náporu Poruby, kdy obě seděly dlouho na střídačce. V družstvu Poruby se nedařilo tak jako obvykle kanonýrce Tothové, její roli převzala Dubajová, líbily se i Chrenková s Hrbkovou a ve druhém poločase se několika skvělými zákroky blýskla v brance Roháčková.

Sestavy a branky:
Veselí: Černá, Zvoničová - Rajnohová 3, Drotárová 3, Jandásková, Viniatynská, Tomečková 2, Chmelařová 2, Fleková 9/4, Kočí 1, Súkenníková 3, Nevařilová 4.


Poruba: Roháčková, Doláková - Chrenková 7/1, Dubajová 7/4, Tóthová 4, Hrbková 4, Vítková 1, Mýlková 1, Vítková, Selucká, Rechtorisová.


Vítězkami Slovenského poháru se v Partizánskem stal překvapivě domácí Danlog Partizánske, který porazil favorizované Duslo Šaľa 26:20 (10:10)