English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interliga po první polovině soutěže

Interliga po první polovině soutěže 31.12.2011 05:54:19 - autor: , přečteno 1247x

Interliga házenkářek má za sebou prvních 13. kol, tedy první polovinu soutěže, podívejme se tedy na několik statistických zajímavostí při pohledu na tabulku. Bohužel však zbývají nějaké resty v počtu sehraných zápasů, takže uvedená číslo jsou v některých případech trochu zkreslená. Celkem jsme už měli znát výsledky 78 zápasů, čtyři však ještě jsou odloženy. Ten první Senec - Veselí je už dokonce z 8. kola, kdy termín kolidoval se zápasy Veselí v Evropském poháru, má už svůj termín, bude se hrát 11. ledna. Trojici dalších nesehraných zápasů má na svědomí onemocnění hráček UDHK Nitra, které mají odloženy zápasy s Pískem (bude dohráno 15. 02.), Partizánským (hraje se 19. 01.) a Porubou (31. 01.). Sehráno bylo tedy zatím celkem 74 utkání a stále platí okřídlené "můj dům, můj hrad", protože domácí družstva vyhrála 50 krát, hosté byli úspěšní pouze ve 20 zápasech a 4 utkání skončila remízou.

Celkem bylo nastříleno 4074 branek, což je 55 na jedno utkání. Nejvíc branek 76 padlo hned v utkání 1. kola Poruba - Písek, nejméně 40 naopak v zápase 4. kola Senec - Šaľa 15:25 a 12. kola Šaľa - Most 23:17. Nejvíce branek v jednom utkání 15, nastřílela Kateřina Růžičková v utkání 4. kola Písek - Olomouc (33:30).

V čele tabulky je Veselí, které prohrálo pouze v jediném utkání ve Zlíně a před druhou Šaľou má dvoubodový náskok a navíc jedno utkání k dobru. Za lídrem jsou seřazena družstva nejužší špičky, vždy s nejtěsnějším náskokem jediného bodu: Šaľa 18, Michalovce 17, Poruba 16, Partizánske 15 a Zlín 14. Za nimi je čtveřice českých týmů - Písek a Olomouc 11, Most 10 a Slavia 8 bodů, které usilují o jediné volné postupové místo do play-off. Nejblíže k tomuto cíli má Písek, který má navíc k dobru utkání v Nitře. Poslední trojice - Senec 4, J. Hradec 3 a Nitra 1 bod má jediný cíl: vyhnout se sestupu z interligy.

Zajímavou bilanci má celek Zlína, který jako jediné české družstvo porazil oba nejlepší české týmy Veselí a Porubu, ale naopak prohrál se všemi třemi nejlepšími slovenskými družstvy Šaľou, Mchalovcemi i Partizánským. Stoprocentní bilanci na domácím hřišti mají pouze družstva Veselí a Poruby, naopak ani bod ještě doma nezískala Nitra, která však před domácími diváky hrála zatím jen dvakrát. Na hřištích soupeřů prohrála alespoň jedno utkání už všechna družstva, Jindř. Hradec ale zatím venku nezískal ani bod.