English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po trenérských rošádách pokračuje interliga

Po trenérských rošádách pokračuje interliga 05.01.2012 08:42:05 - autor: , přečteno 1581x


Mezi posledním kolem podzimní části interligy a jejím jarním pokračováním uběhly tři týdny, které měly být zejména obdobím klidu, pohody a rozjímání. Událo se toho však nebývale hodně. Házenkářky si už zvykly na to, že poslední dny končícího roku jsou vyhrazeny závěrečným bojům o druhou nejvýznamnější trofej - Český pohár. Po moravském semifinálovém klání (Olomouc - Veselí a Ostrava - Zlín) získaly pohár nakonec ve finále hraném v Lovosicích děvčata Brittermu Veselí n. Mor. a završily tak rok snů dalším úspěchem.

Nečekaně hektickým se však stal přelom roků pro loni nejúspěšnější trojici týmů WHIL. Ještě před Vánocemi došlo ke změně trenéra u vítěze WHIL Slavie Praha, kde A. Střelce vystřídal Richard Řezáč. K 31. 12. ukončily smlouvu se svým maďarským trenérem Vurou loni stříbrné družstvo interligy Michalovce a kormidla se ujal velezkušený úspěšný trenér Ján Packa. Doslova šok však zažili ve Zlíně, kde po prvních dvou trénincích v letošním roce byl odvolán nic netušící trenér A. Kořínek a na jeho místo byl dosazen Antonín Střelec. Je však čas znovu se začít zabývat tím co nás a také naše příznivce nejvíc zajímá, to je samotná soutěž a jednotlivá utkání v ní.

Soutěž tedy bude pokračovat o víkendu šesticí zápasů (pokud opět nezasáhne vyšší moc) a jsou už také známy termíny odložených utkání, která budou postupně dohrávána v průběhu ledna až do poloviny února. Program kola je rovnoměrně rozdělen na oba víkendové dny, v sobotu se budou hrát dvě utkání na jihu Čech a jedno na jižní Moravě, v neděli pak je na pořadu jedno utkání v Praze a další dvě na hřištích obou slovensých nováčků soutěže. Dvě sobotní utkání budou zajímavá z pohledu ambicí pro české play-off, vyrovnanou partii lze očekávat v Edenu, v dalších zápasech se utkají domácí družstva s favority a bude zajímavé jen to jak se s rolí favoritů vypořádají. Ve všech nedělních utkáních se vždy jedno z družstev představí pod vedením nového trenéra. Volný los má tentokrá družstvo Baníku Most

                                                                      Sobota 7. ledna 2012
15:00 hod.: Sokol Písek - Sokol Poruba
Sokolské derby slibuje zajímavou podívanou plnou branek. Obě družstva vyznávají útočnou hru, v jejich vzájemném zápase na podzim v Ostravě padl rekordní počet 76 branek a složení hráčských kádrů slibuje, že to může být opět přestřelka v podání domácích Luzumové, Borovské a spol. s porubskou legií v čele s Tóthovou, Dubajovou, Vítkovou, nebo rychlonohých Hrbkovou a Chrenkovou. Favoritem bude hostující celek, který to však v písecké Obloukovce nebude mít vůbec jednoduché.

17:00 hod.: HC Britem Veselí n.Mor. - DHK ZORA Olomouc
I když postavení obou týmů v aktuální tabulce je dost rozdílné, utkání odvěkých rivalů slibuje jako obvykle bojovnou a věřme i kvalitní házenou. V bouřlivém prostředí veselského Pekla často létají jiskry, vše se ale odehrává vždy v mezích fair play. Obě družstva se velmi dobře znají, naposledy se střetla před vánocemi na Hané v semifinálovém souboji o Český pohár. Úspěšnější byly i tentokrát Panenky z Veselí, které následně prokázaly své kvality i ve finále ČP. Domácí družstvo nastoupí samozřejmě v roli favorita, vždyť má se svým soupeřem v posledních zápasech velmi příznivou bilanci, když dokázalo posledních 9 soutěžních zápasů, počítaje v to zápasy WHIL, play-off i Čes. poháru vyhrát. Hanačky naposledy Veselanky porazily v interlize na jaře 2009 v domácím prostředí 27:23. Každá série však jednou končí a družstvo Olomouce kolem Raníkové, Fabíkové, Kelarové, Růžičkové a dalších mají předpoklady favorita potrápit a udělají pro to jistě všechno.

18:00 hod.: Házená Jindř. Hradec - HK Slovan Duslo Šaľa
U Vajgaru se bude hrát utkání, kdy by mělo hostující družstvo bez problémů svého soupeře přehrát, kvalita je jednoznačně na straně slovenského celku. Šaľanky sice v závěru roku zažily dvě utkání jako na houpačce. V Partizánskem dokázaly v semifinále Slovenského poháru zdolat obhájce Michalovce, druhý den ve finále však jednoznačně podlehly 26:20 domácímu Partizánskému. Tak zkušený celek, jakým Duslo disponuje se však s touto situací jistě už dávno vyrovnal. Brankařky Grandtnerová a Túrociová, spojky Veselková, Porubská, Bahýlová, Weibelová, pivoti Trochtová a Czanik, nebo křídla Bérešová, Vidiečanová a Pileková jsou interligovými stálicemi, bez větších výkyvů ve výkonnosti. Naproti tomu Jihočešky se dlouhodobě potýkají s kritickým nedostatkem hráček, děvčata se snaží, dokáží potrápit favority, ale limituje je právě to, že je jich zoufale málo. „Srdcařky" v jejich dresu - Krupicová, Bubeníková, Matoušková, nebo Kohoutová samy na všechno jen těžko stačí.

                                                           Neděle 8. ledna 2012
17:00 hod.: DHC Slavia Praha - HK Danlog Partizánske
První nedělní utkání bude také prvním ostrým testem nového trenéra Slavie Řezáče v roli hlavního kouče. Pro vstup do nové fiúnkce mohl mít určitě příjemnějšího protivníka než je čerstvý vítěz Slovenského poháru Danlog Partizánske. Slovenky si ve finále už podruhé v sezoně poradily bez potíží se Šaľou a znovu potvrdily, že se s nimi musí vážně počítat i pro nejvyšší patra soutěže. Družstvo těží ze skvělého výkonu brankařky Školkové a trio Michnová, Košíková, Blažeková, by bylo ozdobou každého družstva. Navíc kádr posílila v závěru minulého roku další kanonýrka, po delší odmlce se na hřiště vrátila Andrea Kertészová, obávaná střelkyně z ŠKP Bratislava, známá možná více pod dívčím jménem Hrmová. Tato 27 letá hráčka určitě zvýší střeleckou potenci celku. V utkání bude zajímavé sledovat, jak se s novou situací ve vedení družstva vyrovná nahlodané sebevědomí Slavistek, které v posledním loňském utkání na Hané působily hodně nevýrazně. Slavistky musí v utkání zabrat, jako favorit však přijíždí celek Partizánskeho.

18:00 hod. UDHK ŠG Nitra-Sereď - Iuventa Michlovce
Hodně neznámých budou řešit obě slovenská družstva. Domácí už nehrály soutěžní utkání hodně dlouho, pro nemoc svých hráček mají odložena tři utkání, takže nikdo neví co tato pauza s družstvem udělala. Celek Michalovců vstoupil do nového roku s novým trenérem, po neúspěšném angažmá maďarského kouče Vury se ujal žezla zkušený bývalý reprezentační brankář Ján Packa ověnčený tituly s družstvy Šaľy, polským Lubinem, mnoho let působil i na lavičce rakouského Hypa i u reprezentačních celků mužů i žen Slovenska. Uvidíme jak rychle se mu podaří oživit umdlévající hráčky Iuventy, které se sice drží stále mezi nejlepšími celky soutěže, jejich herní projev však postrádá dřívější jiskru. Nic než import bodů na Zemplín se od utkání neočekává.

18:00 hod. ŠKP Piccared Senec - HC Zlín
Také v posledním nedělním zápase se na lavičce hostujícího celku představí Nová tvář. Zasedne na ni zkušený Antonín Střelec, který jen přesedne z lavičky svého bývalého zaměstnavatele Slavie na lavičku družstva Zlína, kterou musel opustit trochu nečekaně mladý Aleš Kořínek. Uvidíme jak vše dopadne. Z tábora moravského celku se ozývají hlasy, že situace je dosti nepřehledná a i napjatá. Některé hráčky totiž dost těžce nesou odchod mladého kouče, který ve své práci navazoval na metody prosazované jeho předchůdcem Dušanem Polozem. Vše je samozřejmě věcí managementu klubu, který si musí vzniklou situaci vyřešit. Proti nim však bude stát soupeř, který se pod vedením zkušeného trenéra Štefana Kelemena lepší zápas od zápasu. V brance s výbornou Vargovou v zádech hraje družstvo kvalitní házenou, hráčky se stále víc osmělují, jména Kodajová, Neštická, Kupkovičová a další už získávají jméno a navíc skoro každý druhý týden se v družstvu objeví nová tvář, která hráčský kádr vždy hodně vyztuží. Poslední posilou se stala před koncem roku Marcela Martanovičová, takže Senec se stal už i složením družstva opravdovým pokračovatelem ŠKP Bratislava. Utkání slibuje vyrovnanost, mírným favoritem bude hostující celek, bude muset ale zabrat na plné obrátky.