English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Přípravu před Veselím Hanačky prohrály

Přípravu před Veselím Hanačky prohrály 05.01.2012 23:41:07 - autor: , přečteno 1393x


DHK ZORA Olomouc - HC Zlín 26:28 (11:13)

Před víkendovým pokračováním interligy, kdy budou na pořadu zápasy 14. kola, si svou formu otestovala dvě interligová družstva ze střední Moravy. V olomoucké hale se střetla družstva domácí Zory s celkem Zlína. Obě družstva nastoupila v kompletních sestavách, což zejména ze strany hostujícího Zlína bylo trochu překvapivé. Před utkáním totiž nebylo zcela jasné zda do Olomouce k přípravnému utkání přijedou všechny hráčky, protože některé z nich ve svých nejrůznějších vyjádřeních dávaly najevo, že s rozhodnutím vedení zlínského klubu o odvolání dosavadního trenéra Aleše Kořínka nesouhlasí a očekávala se určitá forma protestu.

Hostující děvčata nakonec zvolila ten nejsprávnější způsob protestu, nastoupila do utkání hodně namotivované a hrála s dlouho nevídaným nasazením a chutí s touhou ukázat, že házenou hrát opravdu umějí. Na utkání se nakonec přijel podívat i jejich dnes už bývalý trenér Kořínek, který utkání sledoval z hlediště. Hráčky Zlína v průběhu utkání i po něm dávaly nejrůznějšími způsoby najevo své sympatie s odvolaným trenérem

Domácí hráčky naopak utkání pojaly skutečně jako přípravné, nechybělo sice nasazení, ale v průběhu utkání se projevovaly nedostatky, které trápí družstvo po celou sezonu, nedůrazná obrana a až neuvěřitelná schopnost zahodit i ty nejvyloženější příležitosti ke vstřelení branky. Na hřiště se postupně dostaly všechny hráčky kádrů obou družstev, oba trenéři dali také rovnoměrnou šanci všem třem svým brankařkám. Výsledek utkání nebyl nejdůležitější, bylo třeba, aby se hráčky dostaly znovu do zápasového rytmu a to utkání jistě splnilo.

Technické údaje:

Rozhodčí: Malínek, Steiger           7 m hody: 2/2 - 3 /2              vyloučení 1 - 4

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Rašková, Kozáková - Růžičková 5/2, Šteffanová 1, Uličná, Remešová 1, Kelarová 2, Pašková, Dostálová 3, Severová 2, Kubáčková 5, Spíchalová 1, Huráňová 1, Ždánská, Gebre Selassie 4, Fabíková 1.

Trenér: Libor MALÍNEK

Zlín: Dederlová, Vyhlídalová, Mahďáková - Růčková 5, M. Salčáková 1, Poznarová 8/2, Talašová, Brzósková 3, Šviráková 1, Hradilová, Budayová 3, Š. Marčíková 2, Pospíšilová 3, Cedidlová, Šterbová 1, Z. Marčíková 1, Nudni.

Trenér: Antonín STŘELEC