English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky si vyšláply na vítěze Českého poháru a lídra interligy

Hanačky si vyšláply na vítěze Českého poháru a lídra interligy 07.01.2012 21:28:37 - autor: vasek, přečteno 1714x

HC Britterm Veselí n.Mor. - DHK ZORA Olomouc 23:26 (11:10)

Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:7, 4:9, 10:9, 10:10, 11:10 - 11:11, 13:11, 14:14, 16:14, 18:17, 20:17, 20:20, 22:23, 23:23, 23:26.

Rozhodčí: Horáček, Novotný             350 diváků             7 m hody: 3/2 - 5/5               vyloučení: 2 - 5.

Sestavy a branky:
Veselí:
Zvoničová, Černá, Benedíková - Rajnohová, Jagošová, Drotárová 2, Jandásková, Vinklárková 1, Viniatynská 3, Tomečková 2, Chmelařová 2, Fleková 7/2, Kočí 2, Súkenníková 4.

Trenér: Peter SABADKA

Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 5/5, Štefanová, Uličná 3, Remešová 2, Kelarová 3, Pašková, Dostálová 3, Severová 1, Kubáčková 3, Spíchalová, Huráňová 1, Ždánská, Gebre Selassie 2, Fabíková 3.

Trenér:Libor MALÍNEK

Olomoucké házenkářky začaly nový rok hodně zostra, zabojovaly na hřišti svého odvěkého soupeře a prvních 20 minut zápasu předváděly dlouho nevídaný koncert. Před spolehlivou brankařkou Bárou Raníkovou rozehrály pohlednou partii, do rychlých kombinací se zapojovaly všechny hráčky, které byly na hřišti a do střelecké listiny se v té době zapsalo pět hráček, jen velmi aktivní Tereza Kubáčková si připsala jen dvě gólové asistence, ale střelecky vyšla naprázdno, přestože měla hned pět střeleckých pokusů, které jí pochytala Darina Zvoničová v domácí brance.

Poslední desetiminutovka prvního poločasu však byla naopak plně v režii domácího družstva, které využilo toho, že se Hanačkám přestalo dařit, došlo k několika vyloučením hostujících hráček, dvakrát jim rozhodčí zapískali pasivní hru, několikrát ztratily míč nepřesnou přihrávkou, nebo neúčinnou střelou, což domácí trestaly brankami z brejků a ze dvou sedmiček. Tento časový úsek vyhrálo domácí družstvo 7:1 a do šaten si odnášelo poločasové vedení 11:10.

Začátek druhého poločasu byl ve znamení vyrovnaného boje, domácí družstvo si vytvořilo až tříbrankový náskok, Olomoučanky ale vždy dokázaly stáhnout a stav vyrovnat (14:14, 20:20). Po nezaviněné srážce došlo k nepříjemnému zranění nejlepší domácí hráčky Lenky Flekové, která pro zranění kolene zápas nedohrála. Tato nepříjemnost hodně ovlivnila zejména psychiku domácího družstva, které začalo být často hodně bezradné. Tlak hostujícího družstva začal narůstat a do branky domácích se postavila Lenka Černá, která měla pomoci nepříznivý vývoj zápasu zvrátit. To se jí také začalo z počátku dařit, platily na ni však technické střely Lucie Fabíkové i přesné střely Katky Růžičkové ze 7 m hodů. Rozstřílela se i Tereza Kubáčková. Čtyři minuty před koncem se Hanačkám po delší době podařilo opět převzít vedení 22:23, vyrovnání stavu na 23:23 však zařídila Súkenníková. Poslední tři minuty utkání pak znovu zafungoval brankostroj hostujícího celku, který nastřílel tři branky a konečné skóre uzavřela několik vteřin před koncem Lucie Severová z pivota.

Utkání bylo určitě pro přítomné diváky atraktivní podívanou, hrálo se oboustranně rychle, s plným nasazením, s množstvím dramatických situací na obou stranách. Ozdobou zápasu byly brankařky, Bára Raníková se zastavila v počtu úspěšných zákroků na čísle 20, včetně jedné sedmičky, což dává hodně vysokou úspěšnost (46,5 %), na straně domácích brankařek jsme napočítali 14 úspěšných zákroků. Tradičně v utkání proti Zoře nastoupila v brance Zvoničová, zruba od poloviny druhého poločasu ji vystřídala Lenka Černá, která opět několika skvělými zákroky trochu přibrzdila útočnou snahu hostujících střelkyň. Obranná fáze našeho družstva byla v porovnání na příklad s nedávným pohárovým utkáním obou soupeřů, nebo přípravným zápasem proti družstvu Zlína k nepoznání, bylo patrné, že děvčata měla domácí hráčky dobře přečtené, a až na drobné chybičky plnily všechny bránící hráčky taktické pokyny trenérů.

Děvčata hrála disciplinovaně, počet ztrát míčů, včetně dvou odpískaných pasivit byl na průměrné výši (14), což také přispělo k celkové kvalitě jejich výkonu. Na poměrně solidní úrovni byla střelecká produktivita (cca 57 %) s výjimkou střeleckých pokusů ze středních vzdáleností, jejichž poměr 21/4 je naopak hodně nízký. Jednotlivé hráčky není třeba zvlášť hodnotit, všechny bojovaly naplno a výsledek je především dílem celého kolektivu. Co bylo na tomto utkání hodně pozitivní bylo, jak po celé utkání žila střídačka. V předchozích zápasech tomu tak vždycky nebylo, děvčata byla často kritizována, že seděla na lavičce bez toho, aby se zapojovala do povzbuzování svých spoluhráček na hřišti, jejich projev byl mnohdy hodně pasivní. Ve veselské hale však toto tvrzení neplatilo, aktivita na hřišti i na střídačce byla hodně vysoká, přispělo k tomu i bouřlivé, ale naprosto korektní prostředí v hledišti i emotivní koučování trenérů, kteří reagovali na dění na hřišti velmi častým střídáním hráček.

Domácí družstvo nehrálo špatně, už před utkáním se muselo vypořádat s absencemi zraněných hráček (Nevařilová a Rajnohová), velký zásah do jeho sestavy udělalo i zranění jejich největšího tahouna Lenky Flekové už v 8. minutě druhého poločasu, což mělo také hodně velký vliv na výkon družstva, které v závěru působilo trochu bezradně a bylo evidentně zaskočeno nepříznivým vývojem utkání. Tradičně dobře hrála obě křídla Chmelařová se Súkenníkovou, duší většiny akcí byla po odstoupení Flekové, především Jarmila Kočí.

Hanačky v tomto zápase přerušily devítizápasovou šňůru porážek z posledních vzájemných utkání a vezou si domů velmi cenné body, zejména z pohledu trvajícího souboje na dálku s ostatními adepty na postup do play-off a některých nečekaných výsledků v ostatních zápasech.