English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Poslední informace ke cause trenéra v HC Zlín

Poslední informace ke cause trenéra v HC Zlín 09.01.2012 14:22:14 - autor: vasek, přečteno 1800x


V minulých dnech jsme informovali několikrát o změnách na lavičce házenkářek interligového Zlína, kde byl nejprve minulý týden v úterý odvolán trenér Aleš Kořínek, kterého nahradil zkušený Antonín Střelec, po přípravném utkání s našimi děvčaty ve čtvrtek které Zlín vyhrál 28:26, byl opět odvolán trenér Střelec a bylo oznámeno, že družstvo dočasně povede Zuzana Juríková, spolu se sportovním manažerem klubu Leopoldem Pazderou. Trochu překvapivý zvrat nastal hned při pokračování interligy, kdy družstvo při interligovém utkání v Pezinku proti ŠKP Bratislava vedl opět Aleš Kořínek. Causa tedy skončila, výbor ustoupil, hráčky dosáhly svého. Věřme, že se tím udělala tečka za celým případem, která však spíš vypadá jako kaňka.

Na závěr přetiskujeme rozhovor Zlínského deníku s Antonínem Střelcem:

Odvolaný kouč Antonín Střelec vidí za celou hysterií ve zlínském klubu trojici házenkářek"
S bilancí jednoho odkaučovaného přípravného zápasu v Olomouci, který ve čtvrtek večer vyhrál 28:26, se nedobrovolně rozloučil s týmem interligových házenkářek Zlína trenér Antonín Střelec.

Jeho život u kormidla šestého celku WHIL trval tři dny od jmenování, přičemž právě jeho osoba byla jedním z důvodů nevídané rebelie házenkářek na nejvyšší úrovni.
Jsem ze všeho znechucen, něco podobného jsem ještě nezažil. Přitom já osobně jsem celou hysterii nevyprovokoval, vůbec jsem neměl možnost s týmem mluvit. Přišel jsem s cílem hráčkám pomoci k úspěchu, ale ony to odmítly," pokrčil zklamaně rameny 51letý kouč, který se o svém odvolání dozvěděl ve čtvrtek večer.


Co podle vás bylo hlavní příčinou současné situace?    Pokud si hráčky začnou diktovat podmínky, tak není něco v pořádku. A právě to se ve Zlíně stalo.

Můžete být konkrétnější?
Za vším stojí trojice hráček - především Salčáková se Štěrbovou. Paradoxně jsou to hráčky, které jsem naučil házenou. Dokázaly zmanipulovat do své hry celou kabinu. Nyní se obávám, že ostatní hráčky na vše doplatí, v současnosti se z nich stávají jejich rukojmí. Hlavní rebelky myslí jen na sebe a svůj prospěch, navíc stejně po sezoně ze Zlína odejdou, kašlou na to, co zde bude dál. Za vším vidím především štvavou kampaň rodiny Salčáků, přitom já si nejsem vědom, že bych jim něco špatného udělal.


Nedalo se tedy celé situaci předejít?
Určitě ano. Kdyby vedení můj příchod dopředu probralo individuálně s každou hráčkou, k tomu všemu by nedošlo. Bohužel vedení má neadekvátní respekt z hlavních rebelek, které jsou paradoxně na současné poměry v ženské házené přepláceny. Berou totiž více než tvrdě pracující dělník v třísměnném provozu. A nic na tom nemění fakt, že jim klub dluží tři měsíční platy. Tyto peníze určitě dostanou, klub vždy plnil své závazky, třebaže se zpožděním.


Včera jste odkaučoval vítězný zápas v Olomouci a zdálo se, že je vše v pořádku, všechny strany našly společnou řeč...
Holky opravdu odehrály utkání výborně, plnily nachystaný scénář a taktiku. S touto hrou mají na titul. Současně jsem ale věděl, že chtěly vyhrát tento zápas hlavně pro kolegu Kořínka, který utkání osobně sledoval. Na druhou stranu mě překvapuje, proč tak výborný výkon splňující nejvyšší parametry nepředváděli celý podzim pod jeho vedením. Pak by byly na špici tabulky a vše by fungovalo dál. Pokud holky i za současného stavu dosáhnou na titul, veřejně jim poblahopřeji a omluvím se za nedůvěru jejich systému.


Zažil jste někdy, aby hráčky měly v týmu, potažmo klubu tak silnou pozici?
Nikdy a pomohlo k tomu i vedení. Holky zde využily situace, kdy dokonale zmanipulovaly mladého nezkušeného trenéra. Už při mém prvním setkání při předávání týmu mě Kořínek upozorňoval, abych hlavně dobře vycházel se Šterbovou a vše s ní probíral, neboť bez jejího souhlasu nic v kabině nefunguje. Nyní jsou ve stadiu, kdy neumí přijmout objektivní kritiku, myslí si, že jsou nejlepší.
S podobným problémem se nyní velmi často střetávám a jsem velkým kritikem chování těchto hráček. Nové generaci chybí morální úcta k hodnotám, neboť mají téměř vše zadarmo. Všichni okolo se snaží pro ně dělat maximum, ale ony nejsou ochotny v pokoře něco vracet. Stále vidí jen sebe.


Co by momentálně zlínské házené prospělo k uklidnění stavu?
Předně by hlavní rebelky měly přestat hrát komedii, do které zatáhly spoustu lidí, a začít poslouchat. Tým potřebuje pádnou trenérskou ruku, nastolit pořádek, který panuje ve všech interligových klubek aktuálně s výjimkou Zlína.


Co teď budete dělat dál? Máte po tom všem ještě chuť dál trénovat?
Podobnou ránu a štvanici by těžko rozdýchával každý a po čtvrtku jsem ztratil chuť trénovat. Obávám se, že tento sport už je pro mne uzavřená kapitola. Nyní se chci dát hlavně zdravotně do pořádku, měním životní priority. I přese všechno přeji holkám úspěch.


Zdroj: Zlínský deník - Martin Břenek