English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > První odvetné kolo WHIL bylo plné nečekaných výsledků

První odvetné kolo WHIL bylo plné nečekaných výsledků 10.01.2012 17:33:20 - autor: , přečteno 1285x

Interliga házenkářek začala o uplynulém víkendu svou odvetnou část a začala ji několika překvapeními. Trojice družstev z první pětky tabulky prohrála, šestý tým tabulky jen remizoval. Z vedoucích celků soutěže pouze celky dvou slovenských velkoklubů Šaľy a Michalovců vyhrály, měly však za soupeře dvě poslední družstva soutěže Nitru a J. Hradec.

Ve dvou utkáních hraných v Čechách si domácí celky, které svorně usilují o účast v českém play-off připsaly dva veledůležité body v zápasech s papírovými favority. V Praze na Slavii si domácí „sešívaná" ekipa pod vedením nového trenéra Richarda Řezáče poradila s ambiciózním čerstvým vítězem Slovenského poháru z Partizánského, když před vynikající brankařkou Satrapovou řádila střelkyně 12 branek Kutlvašrová za asistence pětigolových střelkyň Černé, Jonášové a Knedlíkové. V hostujícím družstvu byla kanonýrka Michnová až příliš osamocena. V písecké Obloukovce si v sokolském derby poradil domácí Sokol Písek s hvězdami nabitým Sokolem Poruba, který znovu potvrdil, že je týmem předvádějícím očekávané výkony především v domácím prostředí. Na hřištích soupeřů totiž Ostravanky vyhrály pouze jediné utkání v Senci, v ostatních čtyřech prohrály (Zlín, Veselí, Šaľa a Písek). V domácím družstvu se prosadily zejména obě kanonýrky Luzumová s Borovskou, které nastřílely dohromady 17 branek, v hostujícím družstvu se prosadila především Romana Chrenková a Dubajová, které spolu nastřílely dokonce 22 branek, zbývajících 11 hráček pak zatížilo konto domácí brankařky pouhými 5 brankami a to jsou mezi nimi hráčky jako Tóthová, Hrbková, nebo Vítková. Družstvo Zlína po extempore s výměnou, nevýměnou trenéra, hrálo v Pezinku s ŠKP Senec, který neustále doplňuje svůj kádr a v utkání se Zlínem potvrdil, že se odtud body  jen tak jednoduše vozit nebudou.

Největším překvapením kola je však výhra našich děvčat ve Veselí, které si tak připsalo druhou porážku v soutěži a první v domácím prostředí. V utkání výborné úrovně, hraném v bouřlivém prostředí veselského „Pekla", podaly Hanačky kolektivní bojovný výkon a zejména za podpory vynikající Báry Raníkové předvedly jeden ze svých nejlepších letošních výkonů. Je pravda, že velkou ztrátou pro domácí tým bylo zranění jejich nejlepší hráčky Lenky Flekové, která tak rozšířila počet zraněných hráček družstva na tři, když do zápasu nezasáhly ani Nevařilová a Rajnohová. Ze strany hostujícího družstva to byl vskutku kolektivní výkon, vždyť do listiny střelkyň se zapsalo 10 hráček a navíc hrála doslova i celá střídačka. Znovu se prokázalo jak mocnou zbraní je bojovnost a nasazení.

Výsledky uvedených zápasů ještě více zdramatizovaly boj o účast v českém play-off, kdy asi jen Veselí a Poruba i přes bodové ztráty mají účast v play-off prakticky zajištěnu i když Poruba bude muset k povinným doma získaným bodům začít přidávat i nějaké body „z venku". Na dvě zbývající místa v play-off je v současné době pět kandidátů, z nichž nejlépe jsou na tom nyní Zlín s 15 body a Písek, který má sice 13 bodů, ale má k dobru ještě dohrávku v Nitře (15. února). Také naše děvčata mají 13 bodů a mají tedy na Zlín také jen dvoubodovou ztrátu. Za touto vyrovnanou trojicí je s tříbodovou ztrátou dvojice Most a Slavia, Severočešky však mají už za sebou volný los, tedy mají o zápas méně než Slavia. No bude to ještě hodně zajímavé a můžeme očekávat další nečekané výsledky. Doufejme však, že všechno proběhne bez nejrůznějších vnějších vlivů.