English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Dva taháky v 15. kole interligy házenkářek

Dva taháky v 15. kole interligy házenkářek 11.01.2012 10:11:49 - autor: , přečteno 1465x

Hodně zajímavé budou zápasy 15. kola, kde opět dojde k několika střetnutím, která budou sledována se zvýšenou pozorností. Předně půjde o souboj na severu Čech v Mostě, kde se velmi intenzivně připravují na pražskou Slavii. Utkání bude mít velký náboj zejména proto, že v Mostě hraje několik bývalých hráček Slavie a navíc Slavie v podzimním kole v Edenu nečekaně s Mostem prohrála a odstartovala tak svou podzimní nemastnou, neslanou pouť interligou. Druhým zajímavým duelem může být v neděli ve Zlíně utkání domácího družstva s Partizánským, které před týdnem dost nečekaně prohrálo v Praze se Slavií. Zajímavé zápletky však mohou přinést i další zápasy, především v Michalovcích, kde přivítají Písek a v Porubě, kde se představí ŠKP Senec. Zápasy v Olomouci a v Šaľe budou mít vysoké favority v domácích družstvech, jejich ztráty by byly velkým překvapením. Volný los má tentokrát Britterm Veselí n. Mor.

DHK Baník Most - DHC Slavia Praha.
Největší šlágr kola má výhoz v sobotu v 17:00 hod. a dá se očekávat opět plný dům. Obě družstva se na souboj pečlivě připravují, domácí družstvo mělo v minulém kole volno, bude to pro něj tedy ostrý start do roku 2012. Své účinkování v družstvu ukončila Klára Štolfová, ostatní hráčky jsou připraveny zopakovat svou podzimní výhru nad Slavií a posílit své naděje na play-off. Současný Most to už nejsou jen Beňušková, Martínková a Crhová, o míso v základní sestavě si velmi důrazně řekla devatenáctiletá levačka Helena Ryšánková, která je velkým příslibem do budoucna. Slavistky mají za sebou úspěšnou premiéru pod taktovkou nového trenéra Řezáče v podobě výhry se silným Partizánským, ve kterém zářily především Kutlvašrová a brankařka Satrapová. Je těžké tipovat v tomto utkání vítěze, mohou rozhodovat maličkosti, velkou výhodou může být domácí prostředí, na které bude domácí družstvo jistě tak jako v minulosti hodně spoléhat. Poražený z tohoto duelu už se může pomalu loučit s vidinou účasti v play-off.

DHK ZORA Olomouc - Házená Jindř. Hradec
Domácí družstvo by mělo v zápase navázat na své skvělé představení ve Veselí a připsat si další dva důležité body. Se svým soupeřem se v letošní sezoně potkají už potřetí, po interligovém zápase u Vajgaru se tam hrálo i čtvrtfinále Českého poháru. V obou zápasech byly Hanačky úspěšné a výhra se tedy od nich očekává i v domácím prostředí. Navíc s Jindř. Hradcem ještě v historii vzájemných zápasů nikdy neprohrály. Družstvo by mělo nastoupit v plné síle se všemi svými oporami, podle vývoje utkání by se mohly na hřišti objevit i hráčky, které toho ve Veselí tolik nenahrály, byly tam však nepostradatelnou součástí týmu. Hostující celek přijede do Olomouce i se svou jedinou současnou reprezentantkou Eliášovou, která se vrací po dlouhodobé nemoci. Favoritkami utkání jsou jednoznačně domácí házenkářky. Utkání se hraje v tradičním čase v sobotu v 17:30 hod
.

Iuventa Michalovce - Sokol Písek
Ve stejnou dobu jako na Hané začíná i zápas na Zemplíně, kde v Chemkostav aréně přivítají Sokol Písek. Poprvé v domácím prostředí se představí na domácí lavičce nový trenér Ján Packa a všichni věří, že to bude premiéra vítězná. Před týdnem hrála Iuventa v Nitře a přivezla si vysokou výhru nad posledním týmem tabulky, když bez problémů vyhrála 22:43. Největší síla Iuventy byla na křídlech, které zaznamenaly dohromady 24 branek (Tregubovová 9, Szöllösiová 8, Hollá 7), prosadily se i tradiční kanonýrky Tobiášová s Wollingerovou. Ve výborné formě se však před týdnem představily i Jihočešky, když dokázaly bez větších problémů přehrát hvězdnou Porubu. Zejména reprezentantky Luzumová, Borovská a Stellnerová se podílely na brankovém kontu Sokolek, když samy nastřílely 22 branek ze třiceti, které Písek Porubě nadělil. Do družstva se vrcí po vleklém zranění Krouská. I v tomto utkání by byl i přes výbornou formu Jihočešek překvapením, jejich jakýkoliv bodový zisk.

Sokol Poruba - ŠKP Piccard Senec
Utkání v Ostravě se hraje v sobotu od 18:00 hod. a představí se zde domácí Poruba jako nejúspěšnější družstvo v domácím prostředí, které jako jediné v domácí tvrzi ještě neztratilo ani bod, proti slovenskému nováčkovi WHIL ŠKP Senec. Domácí družstvo bude chtít rychle zapomenout na nevydařené utkání před týdnem v Písku a samozřejmě potvrdit svou domácí suverenitu. Na jihu Čech se do střelecké listiny zapsalo jen 5 hráček družstva, zářily zejména Chrenková s 13 a Dubajová s devíti přesnými zásahy, kanonýrka Tothová se však trefila jen třikrát a další reprezentantky Hrbková s Vítkovou si připsaly jen jedinou branku. Hostující družstvo se začíná pomalu oklepávat z nováčkovského respektu, průběžně posiluje svůj hráčský kádr a začínají se prosazovat ty nejzkušenější - Štetáková a Martanovičová, pozadu však nezůstávají ani ty mladší Kodajová a Kupkovičová. Velkou postavou družstva je nestárnoucí brankařka Eva Vargová, která v loňském roce oslavila už své čtyřicátiny. V tomto utkání však je favoritem domácí celek Sokola Poruba.

Slovan Duslo Šaľa - UDHK ŠG Nitra-Sereď
Poslední utkání sobotního programu se hraje také od 18:00 hod. a utkají se družstva, jejichž sídla od sebe dělí jen 30 km vzdálenost. Výkonnostně však je mezi nimi až propastný rozdíl. Nic jiného než jednoznačná výhra domácího družstva se nedá očekávat. Družstvo Michala Lukačína hraje v pohodě, před týdnem si bez problémů poradila u Vajgaru se děvčaty Jindř. Hradce, i když v prvním poločase, který skončil 11:11, muselo čelit výbornému výkonu domácího družstva. Hostující družstvo Nitry naopak prohrálo doma vysoko s dalším slovenským soupeřem z Michalovců a je zřejmé, že proti družstvům kvalit obou slovenských velkoklubů nemají zatím šanci.

HC Zlín - HK Danlog Partizánske
Jediné nedělní utkání, které se bude hrát od 16:00 hod. slibuje kvalitní házenou. Představí se dvě družstva z horní poloviny tabulky, které mají zatím na svém kontě shodný počet 15 bodů, hostující Danlog však má k dobru jedno odložené utkání. Zlíňačky před týdnem hrály hodně vyrovnanou partii v Pezinku proti ŠKP Senec a ztratily dost nešťastně bod, když jejich soupeř vyrovnával v poslední vteřině střelou zkušené Martanovičové po rozehrání devítimetrového hodu. Domácí družstvo bude hrát zápas asi pod velkým tlakem vyvolaném nejasnostmi kolem trenérského vedení družstva. Kádr nabitý reprezentantkami však má na to, aby se trvale pohyboval v nejvyšších patrech tabulky, bude zajímavé sledovat, jak se hráčky s touto situací vyrovnají. Jejich soupeřky patří k trojici nejlepších slovenských družstev, mají ve svém středu výbornou zkušenou brankařku Školkovou, tahounkami družstva jsou však mladší hráčky zejména Michnová, Košíková, Blažeková a další, zkušená Kerteszová se po návratu z mateřské teprve rozkoukává. Slovenky, které prohrály před týdnem v Praze se Slavií budou chtít určitě tuto porážku odčinit. Na podzim v Partizánskem vyhrál Danlog 25:20.