English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Olomoucké dorostenky si pozvaly na přípravu Michalovce

Olomoucké dorostenky si pozvaly na přípravu Michalovce 12.01.2012 08:25:59 - autor: , přečteno 1621x

Jarní boje v celostátních dorosteneckých soutěžích se kvapem blíží, první kolo odvetných zápasů je na pořadu už 19. února. Obě družstvo dorostenek DHK ZORA Olomouc patří do absolutní české špičky a jejich cílem je samozřejmě uspět v mistrovských utkáních jarní části soutěže. Celou zimu se poctivě připravují, aby byly na soutěž po všech stránkách dobře připraveny.

Mladší dorostenky, vedené trenérem Lubomírem Krejčířem, obhajují loni získaný titul mistra České republiky a v čele moravské skupiny jsou bez ztráty jediného bodu i po podzimní části soutěže. Družstvo starších dorostenek je zatím v průběžné tabulce celostátní 1. ligy druhé a má nakročeno k zisku některé z medailí. Děvčata vede trenér Jan Bělka.

Obě družstva si zpestří přípravu dvěma přípravnými zápasy ve čtvrtek a v pátek v hale DHK ZORA Olomouc. K měření sil si pozvaly své vrstevnice z východního Slovenska, celky Iuventy Michalovce. Také Iuventa patří ke špičce slovenské dorostenecké házené. Tam se soutěž hraje ve dvou skupinách, starší s 8 družstvy, ve druhé je o jedno družstvo méně a mladší dorostenky hrají svou soutěž také ve dvou skupinách po 7 zúčastněných družstev. Soutěže se hrají tříkolově. Starší dorostenky Iuventy jsou po 7 odehraných zápasech na 2. mistě se stejným počtem bodů jako vedoucí UDHK Nitra, mají však sehráno o jedno utkání méně. Mladší dorostenky vedou jednu ze skupin bez ztráty bodu před Prešovem a Nitrou.

Trenéři očekávají od všech zápasů užitečnou konfrontaci výkonnosti a otestují si současnou sportovní formu svých svěřenkyň. Celkem budou sehrána 4 utkání, dvě ve čtvrtek odpoledne a dvě v pátek dopoledne.

Program zápasů:
Čtvrtek 12. 01. 2012 v 15:30 hod. mladší dorky DHK ZORA - Iuventa Michalovce
                              v 17:00 hod. starší dorky DHK ZORA - Iuventa Michlovce

Pátek 13. 01. 2012 v 09:00 hod. mladší dorky
                              10:30 hod. starší dorky

Všechna utkání se hrají ve sportovní hale DHK ZORA Olomouc