English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > První zápasy s Michalovcemi - jedna výhra jedna prohra

První zápasy s Michalovcemi - jedna výhra jedna prohra 12.01.2012 22:58:52 - autor: vasek, přečteno 1813x


Jak jsme informovali v článku zveřejněném ve čtvrtek ráno, sehrají Olomoucké mladší i starší dorostenky po dvou přípravných zápasech s předními slovenskými družstvy této kategorie z klubu Iuventa Michalovce. První dvě utkání již byla sehrána dnes odpoledne v hale DHK ZORA Olomouc a obě splnila očekávání. V utkání mladších dorostenek dominovaly mladé Hanačky, které vyhrály nad svými soupeřkami vysoko 39:26, i když byly nuceny nastoupit bez trojice svých opor, brankařky Anny Novákové a sester Fryčákových, které pobývají na školní akci na horách. Příležitost tak dostaly další hráčky hráčského kádru a všechny přesvědčily, že s nimi může trenér, Krejčíř počítat.

V utkání starších dorostenek zase naopak vyhrála děvčata ze Slovenska a to také přesvědčivě 38:29. Hostující družstvo bylo házenkářsky lepším celkem, je však třeba říci, že na Slovensku je hranice pro starší dorost posunuta až do 19 let věku a ten rok byl ve vyspělosti hráček jak fyzické, tak i herní patrný. Navíc Olomoučanky si sice vytvořily brankové příležitosti v dostatečném počtu, ale hodně jich trestuhodně neproměňovaly, jednak svými nepřesnostmi při střelbě, ale také výborným výkonem hostující brankařky Sedláčkové.

Odvety se hrají zítra v pátek v 09:_00 hod. mladší a v 10:30 hod. starší dorostenky.

Výsledky:

Mladší dorostenky: DHK ZORA Olomouc - Iuventa Michalovce 39:26 (21:14)

Sestavy a branky:
Olomouc
: Fialová, Směšná - Trumpešová 7, Jansová 5/1, Palátová 6, Brandýsová 2, Fritschová 3, Doleželová 4, S. Fryčáková 2, Durčáková 3, Míšová 3, Sklenářová 2, Jordánová, Odstrčilová, Jurníčková 3.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ

Michalovce: Čičáková, Jurčíková - Nagyová 2, Špaková 8/1, Kišicová 2, Danková, Lešková 2/1, Tabaková 5, Kniežová 3/1, Šimková 1, Chorovská, Skočná 3, Mojsejevová.

Trenér: Dušan DANIŠ

Starší dorostenky: DHK ZORA Olomouc - Iuventa Michalovce 29:38 (12:18)

Sestavy a branky:
Olomouc: Vašíčková, Havlíčková - Hofírková 5, P. Smékalová 5, Studená, Žáková 3, Roubalová 1, Sadílková 3, Salašová 4, Kratochvílová 2, Sovová 2, Štegrová 2, Konečná 2.

Trenér: Jan BĚLKA

Michalovce: Sedláčková, Kolesárová - Martonová 5/1, Olšovská 6/2, Ujhelyová 1, Popovičová, Füleková 3, Daňková, Vargová 2/1, Špaková 2, Nagyová 4, Lazorová 5, Kišiková 1, Feňovčíková 2, Hvostaľová 7.

Trenérka: Marianna NEMČÍKOVÁ