English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > V odvetách s Iuventou opět mladší dorky vyhrály a starší soupeři podlehly

V odvetách s Iuventou opět mladší dorky vyhrály a starší soupeři podlehly 13.01.2012 15:23:18 - autor: , přečteno 2014x

Páteční odvety přípravných zápasů skončily podobnými výsledky jako ty čtvrteční. Mladší dorostenky Zory nad svými soupeřkami zopakovaly nejen solidní výkon, ale i výhru, tentokrát dvanáctigólovým rozdílem. I přes absence v sestavě, které byly stejné jako v prvním vzájemném utkání se děvčata prosadila a svého soupeře jednoznačně přehrála. Dobře zachytaly obě brankařky Směšná a Fialová, spokojenost panovala i s obranou hrou, proti níž se soupeřky jen těžko prosazovaly. Střelecky se prosadila tak jako v prvním zápase především trojice Trumpešová, Jansová a Palátová. Z družstva Mchalovců na sebe upozornila výborným výkonem Jana Špaková.

V utkání starších dorostenek utrpěla domácí děvčata druhou porážku, tentokrát to byl doslova výprask rozdílem 16 branek. Slovenky se představily jako hráčsky vyspělý kolektiv s řadou individualit, které už figurují i ve slovenské juniorské reprezentaci, kde jsme napočítali v sestavě dorostenek Iuventy celkem 5 jmen hráček (Lazorová, Fenovčíková, Hvostaľová, Martonová, a Olšavská), Katarína Hvostaľová je už dokonce v kádru ženské reprezentace trenéra Sabadky.
Soupeř byl jednoznačně nad síly našich děvčat, svou vynikající výkonnost potvrdila brankařka Kristína Sedláčková (roč. 1993), která byla hlavním strůjcem vysokého vítězství. Z hráček v poli se pak líbily především interligovými boji už hodně prověřenou Katarínu Hvostaľovou na křídle, interligové zkušenosti má i spojka Mária Olšovská, líbily se i další hráčky - Feňovčíková na pivotu, nebo na křídle Nagyová.

Bohužel do utkání nastoupilo jen torzo sestavy Olomouckých starších dorostenek, které pravidelně hrají v 1. lize staršího dorostu. Z kádru nenastouily do druhého utkání obě brankařky Havlíčková a Vašíčková a dále Hofírková, Žáková, Kratochvílová, Turková, Bušínová, Michlová, nebo Kummerová, které chyběly, převážně z důvodu plnění školních povinností. Takto oslabené družstvo nemohlo výbornému soupeři konkurovat, v pátečním utkání měl trenér Bělka jen osm hráček do hry a dvě brankařky z mladších dorostenek. Děvčatům postupně docházely síly, takže po vcelku vyrovnaném průběhu prvního poločasu prohrály druhou půlku vysoko 9: 22. DStřželecky se prosadila Ivana Salašová, ale i té postupně síly ubyývaly. Nic naplat i porážky ke sportu patří, věřme, že se z nich děvčata poučí a do mistrovských bojů nastoupí v plné zbroji.

Technické výsledky:

MLADŠÍ: DHK ZORA Olomouc - Iuventa Michalovce 36:24 (16:14)

Sestavy na branky:
Olomouc:
Fialová, Směšná - Trumpešová 8, Jansová 7/1 Palátová 7, Brandýsová 2, Fritschová 3, Doleželová 1, S. Fryčáková 5, Durčáková 1, Míšová 1, Sklenářová, Jordánová, Odstrčilová, Jurníčková 1.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ

Michalovce: Čičáková, Hurčíková - Nagyová 3, Špaková 6, Kišiková 5/2, Danková 2, Lešková 1, Tabaková, Kniežová 2, Šimková 3, Chorovská, Skočná 2, Mojsejevová.

Trenér: Dušan DANIŠ

STARŠÍ: DHK ZORA Olomouc - Iuventa Michalovce 22:38 (13:16)

Sestavy a branky:
Olomouc: Směšná, Fialová - Studená 4, Sadílková 2, Štegrová 2, Roubalová 2, Salašová 6, Hochvaldová 2, Sovová 1, P. Smékalová 3.

Trenér: Jan BĚLKA

Michalovce: Sedláčková, Kolesárová - Martonová 1, Olšovská 6, Ujhelyová 2, Popovičová, Füleková 4, Daňková, Vargová 2, Špaková 2, Nagyová 7, Kišiková 1, Feňovčíková 9, Hvostaľová 4.

Trenérka: Marianna NEMČÍKOVÁ