English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Jihočešky na Hané nepřekvapily

Jihočešky na Hané nepřekvapily 14.01.2012 21:58:04 - autor: vasek, přečteno 1725x


DHK ZORA Olomouc - Házená Jindř. Hradec 29:17 (17: 9)

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 3:3, 7:3, 8:5, 9:8, 14:8, 14:9, 17:9 - 17:11, 18:11, 18:14, 25:14, 25:17, 29:17.

Rozhodčí: Králíček, Letev        150 diváků     7 m hody: 3/2 - 3/3,     vyloučení 4 - 3.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Rašková - Růžičková 4/2, Šteffanová 2, Uličná 1, Remešová 1, Kelarová 7, Pašková, Dostálová 3, Severová 1, Kubáčková 1, Spíchalová 2, Huráňová 2, Ždánská, Gebre Selassie 2, Fabíková 3.

Trenér:Libor MALÍNEK

Jindř. Hradec: Bezpalcová, Davidová - Horečková 1, Kohoutová 3, Matoušková 1, Kočová, Eliášová 2, Zbožínková 3, Markesová 2, Krupicová 5/3, Jonová.

Trenér: René KUMPÁN

Tak pohodové utkání už Hanačky dlouho nehrály, soupeř přijel do Olomouce s vizitkou posledního Českého družstva v interlize, a moc toho divákům nepředvedl. Utkání se vyvíjelo zcela jednoznačně ve prospěch domácího družstva, které sice mělo trochu vlažnější začátek a dovolilo soupeři hrát v úvodu zápasu vyrovnanou partii. V páté minutě to bylo 3:3, za dalších pět minut vedly domácí házenkářky 7:3 a zdálo se, že už budou své vedení jen zvyšovat. Stačila však slabší pětiminutovka a v 16. minutě byl stav jen 9:8. V rychlém sledu však Hanačky přidaly dalších pět branek a když soupeř dokázal vstřelit jen jedinou branku a domácí do poločasu další tři, odcházelo se do šaten s osmibrankovým  rozdílem.

Začátek druhého poločasu měl podobný scénář jako začátek zápasu. Prvních 6 minut vyhrály Jihočešky 2:5 a domácí trenér byl nucen si vzít Time-out. Domluva a pár změn v sestavě udělalo své a dalších 12 minut nastřílely domácí hráčky 7 branek, hodně jich v tu dobu padlo po rychlých útocích. Domácí si vybraly další tradiční slabou chvilku a během dvou minut inkasovaly tři branky. To však už bylo ze strany Jindř. Hradce všechno do konce zápasu se už trefovalo jen domácí družstvo, takže 12 brankový rozdíl v konečném výsledku, je spravedlivým vyjádřením poměru sil obou družstev.

Nebyla to z obou stran kdovíjak kvalitní házená. Hostující družstvo přijelo už tradičně pouze s devíti hráčkami do pole a i když předvedlo několik líbivých akcí, nevydrželo se silami až do konce a svou poslední branku zaznamenaly už ve 22. minutě druhého poločasu, celkem ve druhých 30 minutách překonaly olomoucké brankařky jen osmkrát. Pozitivní je skutečnost, že se na hřiště dostaly všechny hráčky a dostaly vcelku větší prostor ke hře. Proti předchozím zápasům však zaznamenalo naše družstvo 19 technických chyb a to je hodně. V tomto utkání to až tak nevadilo, v dalších zápasech by však mohla děvčata na chyby doplatit.

Naše družstvo vcelku dobře bránilo, zejména hráčky hrající na středu obrany, Severová, v prvním poločase Uličná a ve druhém Spíchalová toho hostujícím střelkyním moc nedovolily. Několik důležitých obranných zákroků jsme viděli i u dalších hráček, na příklad u Fabíkové a Gebre Selassie. Kvalitní byl v některých fázích utkání přechod do rychlého protiútoku, v zápase jsme zaznamenali celkem 14 branek proti nepostavené obraně soupeře a to jak z první, tak i ze druhé vlny. S velkou chutí hrála utkání Kelarová, velkou aktivitou oplývaly i další, zejména však Fabíková, Gebre Selassie, ale i další. Rezervy jsou stále ve hře a produktivitě křídel, které sice nastřílely osm branek, ale skoro všechny byly z brejků, z postupného útoku klasickou střelou z křídla jsme prakticky gol zaznamenali jen od Remešové. Brankařky neměly moc příležitostí se ukázat, několik úspěšných zákroků však předvedly - Raníková v prvních 35 minutách 8, Rašková, která ji vystřídala na posledních 25 minut si jich připsala dokonce 9.

Z družstva hostí byla nejúspěšnější střelkyní tradičně Krupicová, neomylná zejména při exekucích 7 m hodů. Velké perspektivy má mladá a vysoká spojka Zbožínková, byla však dobře bráněna, nejvíce problémů domácí obraně dělala pohyblivá Kohoutová, zejména nečekanými střelami ze střední vzdálenosti

Fotogalerie na facebooku

Fotogalerie