English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V 15. kole WHIL neměla hostující družstva nárok

V 15. kole WHIL neměla hostující družstva nárok 15.01.2012 20:03:14 - autor: vasek, přečteno 1361x


Ani bod si neodvezla v 15. kole interligy házenkářek hostující družstva z palubovek domácích, které se tak staly nedobytnými tvrzemi. Navíc si odvážely většinou pěkný nářez, vždyť nejtěsnější výhra domácích se zrodila v Ostravě, kde domácí družstvo Sokol Poruba vyhrálo nad ŠKP Senec pětibrankovým rozdílem, kzterý v nedělní dorávce zopakoval Zlín v utkání s Partizíánským. Šaľa vyprovodila naopak druhého slovenského nováčka soutěže rozdílem dvaceti branek, na Zemplíně domácí Iuventa porazila Písek rozdílem 15 branek a na Hané domácí Zora vyhrála nad Jindř. Hradcem 12 brankovým rozdílem.

Pojďme si krátce shrnout jak se jednotlivým družstvům dařilo. Největším tahákem kola jsme označili utkání dvou celků usilujících o české play-off, tedy Baník Most - Slavia Praha, ve kterém severočeský tým vyhrál 24:18 a posílil své ambice na postup do play-off. V utkání ve kterém dominovaly na obou stranách obrany, se hrál velmi vyrovnaný první poločas, po změně stran se začaly více prosazovat domácí střelkyně. V domácí brance chytala ve velkém stylu mladá Müllnerová, která zastínil reprezentační brankařku Satrapovou v brance Slavie. Nejlepšími střelkyněmi domácích byly pětibrankové Ryšánková, Beňušková a Martínková, v dresu Slavie se prosadila střelecky výrazněji jen Kutlvašrová, autorka 6 branek.

V utkání Sokol Poruba - ŠKP Piccard Senec (31:26), uhájila domácí děvčata svou domácí neporanitelnost, když zatím všechna svá utkání v domácím prostředí proměnila v plný bodový zisk. Přesto však z výhry nepanovala v domácím táboře nijak zvlášť velká euforie, hráčky si vytvářely množství šancí do rychlých protiútoků, úspěšnost jejich proměňování však byla velmi nízká, zejména z důvodu velkého počtu technických chyb. Střelecky se zaskvěla především Romana Chrenková (12 branek), která hraje poslední zápasy ve vynikající formě. Hostující celek znovu potvrdil, že se v interlize už zabydlel, nebýt několika hluchých míst v průběhu zápasu mohl favorita ještě víc potrápit. Nejvíc se prosadila mladá Kodajová s devíti brankami, které sekundovala Neštická s 6 přesnými zásahy.

V Michalovcích měl domácí premiéru nový trenér Ján Packa. V utkání Iuventa Michalovce - Sokol Písek bylo domácí družstvo favoritem a svou roli splnilo, i když soupeř patří mezi žhavé kandidáty na české play-off. Na východ Slovenska však přijel bez své opory Luzumové a to bylo na jeho výkonu znát. Kanonýrka Borovská na všechno sama nestačila a k jejím pěti vstřeleným brankám se přidala jen Vyhnalová.
V domácí družstvu, kterému stačil k vítězství jen průměrný výkon pod novým trenérem pookřála Wollingerová, autorka 8 branek, začalo se dařit také Ukrajinskému křídlu Tregubové, která září také hlavně v posledních dvou kolech, kdy nastřílela celkem 17 gólů.

V utkání dvou družstev, jejichž sídla dělí jen 20 km vzdálenost, ale 21 bodový rozdíl v tabulce - Duslo Šaľa - UDHK ŠG Nitra-Sereď potvrdilo propastný rozdíl ve výkonnosti obou družstev. Domácí Duslo se po vítězství 39:19 vyhouplo do čela interligové tabulky a o svém vysokém vítězství rozhodlo už po prvním poločase. Do střelecké listiny se zapsalo 13 hráček domácího družstva, svůj první gol v sezoně vstřelila i Simona Szarková, která hrála první utkání po svém dlouhodobém zranění. V dresu domácích se objevila i Biziková, která do Šaľy přestoupila právě z Nitry a vstřelila 3 branky. Z družstva hostí se prosadila výrazněji pouze mladá 18 letá spojka Sýkorová.

O utkání mezi družstvy DHK ZORA Olomouc - Házená Jindř. Hradec, které skončilo výhrou domácích děvčat 29:17 píšeme podrobnosti v předchozím samostatném článku.

Poslední duel 15. kola se hrál v neděli odpoledne a utkali se sousedé v tabulce, dva 15 bodové týmy HC Zlín a Danlog Partizánske. Domácí družstvo oplatilo hostům porážku z podzimního duelu v Partizánském 25:20 stejným brankovým rozdílem - 31:26, v případě rovnosti bodů po skončení základní části však má lepší pozici slovenský celek. Zápas by také soubojem aktuálně vedoucí pořadí střelkyň interligy - domácí Pavly Poznarovvé a třetí ženy celkového pořadí Klaudie Michnové. Tento souboj vyzněl nerozhodně, obě kanonýrky nastřílely shodně 8 branek.

Bodový zisk domácích má velkou cenu zejména v českém boji o play-off, kterému se Zlíňačky hodně přiblížily.