English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Zajímavou skladbu zápasů bude mít 16. kolo WHIL

Zajímavou skladbu zápasů bude mít 16. kolo WHIL 18.01.2012 08:37:29 - autor: vasek, přečteno 1905x

Aktuální tabulka interligy po 12. kolech stanovila pořadí, ze kterého prvních šest celků bude hrát o víkendu svá utkání na hřištích svých soupeřů. Tři zápasy se budou hrát v českých halách a tři uvidí diváci na Slovensku a aby těch náhod nebylo dost, tři utkání se budou hrát v sobotu a tři jsou na pořadu v neděli. Vývoj trojice zápasů, která se budou hrát v Česku budou hodně bedlivě sledovat příznivci olomouckého družstva, samozřejmě mimo utkání v Nitře, kde nastoupí jejich celek. Utkají se v nich totiž na domácí půdě hlavní konkurenti Hanaček v boji o postup do play-off. V Písku přivítají vedoucí celek WHIL Duslo Šaľa, v Mostě bude hrát zatím třetí Veselí a v Praze na Slavii nastoupí aktuálně páté družstvo interligy HC Zlín. Zajímavé souboje slibují i zápasy na Slovensku, v Pezinku se představí proti stále se lepšícímu ŠKP Senec - Iuventa Michalovce a v Partizánskem nastoupí proti domácímu Danlogu, Sokol Poruba s řadou slovenských reprezentantek v sestavě. Volný los má v 16. kole družstvo Házená Jindř. Hradec.

Sobotní program:

15:00 hod.: Sokol Písek - Slovan Duslo Šaľa

Jihočešky před týdnem na východě Slovenska utrpěly pořádný debakl, když podlehly Iuventě o 15 branek. Do zápasu nenastoupila Iveta Luzumová s jejíž absencí se družstvo asi nevypořádalo. O její absenci nejsou známy žádné informace, pokud nastoupí, bude to pro domácí hráčky určitě velká vzpruha, v opačném případě, by to měly Jihočešky proti lídrovi tabulky hodně těžké. Slovenky totiž hrají v současné době v obrovské pohodě, svěřenkyně Michala Lukačína dovedou zahrát i na hřištích soupeřů, v letošní sezoně už ze šesti zápasů na hřištích soupeřů čtyřikrát vyhrály, body odevzdaly jen v Michalovcích a ve Veselí. Na podzim v Šaľe však Jihočešky svého soupeře potrápily, když prohrály jen dvougólovým rozdílem 32:30. Vyrovnaný průběh lze očekávat i v tomto duelu, kde se jen těžko hledá favorit.

16:00 hod.: Baník Most - HC Britterm Veselí n. Mor.
Domácí celek v minulém kole vyhrál doma nad úřadujícím vítězem WHIL Slavií Praha a nyní ho čeká opět v domácím prostředí, úřadující mistr České republiky Veselí. V domácím prostředí už nasbíral 9 bodů a prohrál zde zatím jen se Zlínem. Družstvo trenéra Kuťky si doma za podpory tisícovky fandů věří a chtějí si připsat další důležité body, zejména proto, že na hřištích soupeřů bývá jejich výkon poloviční. Hostující družstvo zažívá po dlouhé době jisté komplikace se sestavou. Klub se rozloučil s pivotmankou Nevařilovou se kterou ukončil smlouvu, zranění a následnou operaci má za sebou jejich hráčka číslo 1 Lenka Fleková a je otázka jak se s její dlouhodobou absencí družstvo vyrovná. Pořád však má druhou Lenku - Černou, slovenské trio Súkenníková, Drotárová a Rajnohová, nebo další zkušené hráčky v osobách Kočí, Chmelařové, nebo Ukrajinky Vyniatynské. Lavičku mají plnou mladých hráček, které toho zatím moc nenahrály, teď však přichází čas ukázat, dá-li se s nimi vážně počítat i na hřišti.Vzhledem k popsaným okolnostem je v domácím prostředí mírným favoritem Baník.

18:00 hod.: ŠKP Piccard Senec - Iuventa Michalovce
Jediné sobotní utkání hrané na Slovensku v Pezinku má favorita v hostujícím celku Iuventy, která po trenérské rošádě vyhrála pod novým trenérem Packou obě svá utkání. Ten udělal několik změn v sestavě, kde září mladá Ukrajinská brankařka Krebsová, střelecky se probudily hlavně Wollingerová a Ukrajinské křídlo Tregubová. Síla Iuventy je i v dalších spojkách Tobiášové, Pollákové, nebo další Ukrajince Bachirjevové, pominout nelze ani reprezentační křídla Hollou a Szöllösiovou. Iuventa si v úterý otestovala formu v Užhorodě, kde porazila lídra Ukrajinské ligy Karpaty 34:26. Domácí družstvo dál posiluje, začíná se projevovat systematická práce trenéra Kelemena. Silnou osobností je zkušená brankařka Eva Vargová i další zkušené exbratislavanky Štetáková a Martanovičová, ve velkou oporu roste mladá, teprve 18 letá spojka Dominika Kodajová, která už figuruje v desítce elitních střelkyň WHIL. Je jen otázkou času, kdy se Senečanky začnou v tabulce bodově dotahovat do jejího středu. V tomto utkání však v roli favorita budou hráčky Michalovců.

Nedělní program:

16:00 hod.: HK Danlog Partizánske - Sokol Poruba
Otázka zní - podaří se Porubě konečně prosadit se i na hřišti soupeře ? Z pěti dosud odehraných zápasů v pozici hostí si přivezly dva body pouze za výhru v Pezinku nad Sencem, naopak doma ještě neztratily ani bod. Chtějí-li sokolky pomýšlet na ještě vyšší patra tabulky, musejí začít vozit body i z venku. Silný kádr českých i slovenských reprezentantek si tuto skutečnost uvědomuje a bude chtít své prokletí prorazit už v neděli v Partizánském. V družstvu září v posledních kolech Romana Chrenková, trochu se hledají Tothová a Dubajová. Proti záměru hostujícího družstva však nejspíš budou bojovnice kolem Michnové, Košíkové, Blažekové a spol., které za podpory vynikající gólmanky Školkové budou chtít odčinit dvě poslední porážky v Praze se Slavii a před týdnem ve Zlíně. Také ony mají velmi dobrou bilanci z domácích zápasů, kde dokázaly v této sezoně vyhrát jen Michalovce. Dá se očekávat vyrovnaná partie, vyloučená není ani dělba bodů.

17:00 hod.: DHC Slavia Praha - HC Zlín
Velmi zajímavý zápas slibuje i utkání v Edenu. Obě družstva mají za sebou trenérské výměny, i když v případě Zlína šlo jen o krátkou epizodu. Domácí „sešívaná" děvčata v posledních dvou utkáních bodovala z 50 %, doma vyhrála nad silným Partizánským, před týdnem pak podlehly na severu Čech Mostu. Touto porážkou si hodně zkomplikovaly postupové šance do play-off a další porážka, tentokrát v domácím prostředí by jim mohl vrátka už definitivně zaklapnout.. Z tohoto pohledu to budou mít v Praze asi Moravanky složité, hráčská kvalita však i tak bude na straně Zlína, který také nemůže s body příliš hazardovat. Má totiž před sebou zajímavou sérii zápasů. Hraje v Porubě a v Šaľe a doma přivítá Michalovce. Ze Zlína se však stále hlasitěji ozývají hlasy o zisku titulu, takže uvidíme. I když k překvapení může klidně dojít přesto favorizujeme hostující družstvo.

18:00 hod.: UDHK ŠG Nitra-Sereď - DHK ZORA Olomouc
Domácí družstvo bude mít za sebou čtvrteční dohrávku s Partizánským a před sebou nutnost dohrát ještě další dvě odložená utkání. Slovenky figurují na posledním místě s jednobodovým ziskem, před týdnem prohrály dvacetibrankovým rozdílem v nedaleké Šaľe a i v dalších utkáních prohrávaly velkými rozdíly. Výjimkou byl zmiňovaný zisk bodu v Jindř. Hradci a přijatelnou porážku o šest branek si přivezly z utkání se Sencem. Je to k nevíře, ale Nitra dosud, z důvodu odložených zápasů na domácí palubovce sehrála jen tři utkání, zatím zde všechna utkání prohrála (se Šaľou, Veselím a Michalovcemi) Nejlepšími střelkyněmi družstva jsou zkušená Jasmínka Vargová a mladičká Simona Sýkorová.
Vzhledem k výše popsanému pojedou do Nitry Hanačky v roli favorita. Podcenit svého soupeře by se jim však mohlo krutě vymstít. I ony potřebují každý bod jako sůl a je jedno proti jakému soupeři ho získají. Věřme, že se děvčata na utkání připraví se vší odpovědností a stejně tak přistoupí i k vlastnímu zápasu. Svou stoupající formu potvrdily v obou předchozích utkáních a měly by v tom pokračovat i na Slovensku.