English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Povinná výhra v Nitře - Bára Raníková se zapsala mezi interligové střelkyně

Povinná výhra v Nitře - Bára Raníková se zapsala mezi interligové střelkyně 22.01.2012 19:23:56 - autor: vasek, přečteno 1762x


Slávia UDHK ŠG Nitra-Sereď - DHK ZORA Olomouc 18:34 ( 9:17)

Průběh utkání: 0:1. 1:1, 1:3, 2:3, 3:4, 3:11, 4:11, 4:14, 6:17, 9:17 - 9:18, 10:20, 11:22, 12:24, 13:26, 15:30, 17:30, 17:33, 18:33, 18:34.

Rozhodčí: Novák, Zubo (oba SR)            100 diváků         7 m hody: 4/2 - 4/4          vyloučení: 1 - 3.

Sestavy a branky:
Nitra: Marková, Halásová, Csáková - Lenčéšová 2, Berová 3, Matoušková, Königová, Ivanová 1, Sláviková 2, Šimáková 2, Tulipánová 2, Sýkovoá 1, Nehunská 5/2, Halmová.

Trenér: Slavomír VARGA

Olomouc: Raníková 1, Rašková - Růžičková 8/2, Šteffanová 2, Uličná 1, Remešová 1, Kelarová 3, Pašková 1, Dostálová 4, Severová, Kubáčková 5/1, Salašová, Spíchalová 1, Huráňová 4, Ždánská 1, Gebre Selassie 2/1.

Trenér: Libor MALÍNEK

Běžela 21. minuta prvního poločasu, na ukazateli skóre svítil stav 4:12, domácí celek hrál v oslabení o jednu vyloučenou hráčku. Trenér Varga stáhl ze hřiště brankařku a nasadil do pole další ze svých hráček. Útok byl zakončen střelou ze střední vzdálenosti, se kterou si brankařka hostujícího družstva Barbora Raníková hravě poradila a přes celé hřiště do prázdné branky vstřelila svou první interligovou branku ve své kariéře. Stalo se tak ve 188 utkání Barbory v interligovém dresu Olomouce. Před ní se do listiny střelkyň zapsaly z olomouckých brankařek Pavla Škvaronková v sezoně 2002/3 a Lenka Černá 2006/07.

Proč se tak dopodrobna zabýváme popisem této situace ? Protože to byla v tomto utkání jedna z mála zajímavostí. Jinak se hrálo utkání prakticky bez většího vzruchu, hostující družstvo bylo od začátku do konce výrazně lepším celkem a bez většího vypětí si dokráčelo k zisku obou bodů. Domácí družstvo bylo vyrovnaným soupeřem pouze v prvních osmi minutách, kdy Ivanová vstřelila třetí branku domácího družstva a snížila na 3:4. Po této brance vyklidilo domácí družstvo pozice a další branku přidalo až v 19. minutě ze 7 m hodu, když Hanačky za tu dobu nastřílely sedm branek, zvýšily své vedení na 3:11 a prakticky rozhodly o svém vítězství. Krátce po brance Raníkové poprvé Olomoucké družstvo vedlo rozdílem deseti branek a v poločase byl rozdíl osmibrankový.

Do druhého poločasu nastoupilo hostující družstvo s hodně obměněnou sestavou, příležitost dostaly všechny hráčky družstva, které do Nitry přicestovaly a i ony si se svým soupeřem bez problémů poradily, když druhá půle skončila výsledkově přesně tak jako prvních třicet minut hry. V družstvu Olomouce chyběla pro nemoc Lucie Fabíková. Hráčky Zory velmi dobře bránily, zejména v prvním poločase,  v útočné činnosti se nejvíc dařily rychlé útoky, ze kterých zaznamenaly 14 branek, dalších sedm pokusů z brejků, nebo rychých útoků z druhé vlny však zůstalo nevyužito. Obě brankařky jak Bára Raníková v pvním, tak Lucka Rašková ve druhém poločase byly oporami svého týmu a zapsaly si v prvním poločase 14 a ve druhém 13 úspěšných zásahů, z toho každá z nich po jednom ze 7 m hodů. V obraně dominovaly zejména Severová a Uličná, v útočné fázi se za nepřítomnou Fabíkovou podílely na organizaci hry zejména Gebre Selassie a Kelarová, v poslední čtvrthodině pak mladičká Salašová. Roli jedné z nejlepších střelkyň soutěže splnila Katka Růžičková, která ze střední vzdálenosti nastřílela pět svých branek, z dálky se trefily i Kubáčková a Gebre Selassie, naopak z místa pivota družstvo branku nevstřelilo, šestkrát byla úspěšná křídla ze svého prostoru (Huráňová, Dostálová a Šteffanová), když další své úspěšné střely přidaly z rychlých útoků.

Z domácího družstva se střelecky prosadila nejvíc Behinská, líbila se také svým důrazem další ze spojek, mladá Katarína Berová. Je potěšitelné, že v kole plném překvapivých výsledků se Hanačky s rolí favorita vyrovnaly bez problémů a připsaly si další dva důležité body.