English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Vyrovnaný souboj o postup do českého play-off se dále dramatizuje

Vyrovnaný souboj o postup do českého play-off se dále dramatizuje 23.01.2012 15:41:37 - autor: , přečteno 1521x

Uplynulé 16. kolo interligy přineslo trojici výsledků, která se sice dala očekávat, přesto však jde vždy při střetnutích družstev z druhé poloviny tabulky s favority z jejího čela v případě jejich porážky o překvapení. O takto pojmenovaných překvapeních můžeme tedy hovořit ze zápasů 16. kola o utkáních Písek - Šaľa (32:27), Most - Veselí (27:24) i Slavia - Zlín (28:25). Dosažený efekt z těchto výsledků je jediný. Došlo k dalšímu vyrovnání rozdílů mezi čelem a středem tabulky a ještě více se zdramatizoval boj o české play-off. Vždyť ještě před třemi koly se hovořilo jen o tom, že tři postupující do play-off jsou jistí (Veselí, Poruba a Zlín) a o další jediné volné místo bude bojovat čtveřice družstev (Písek, Most, Olomouc a Slavia).

Dnes už je však situace zcela jiná. Družstva Veselí a Poruby sice stále disponují minimálně tříbodovým náskokem před dalšími adepty a navíc mají k dobru po jednom utkání, jejich neotřesitelný náskok však už není tak úplně nedosažitelný. Hlavní pozornost souboje o účast v play-poff však bude soustředěn na další družstva, mezi něž se po mírném zemětřesení na přelomu roku dostal dost nečekaně i Zlín. Pomineme-li Partizánske, které je vklíněno v tabulce mezi české adepty play-off a jehož pozice je opravdu stabilní, když na své slovenské konkurenty z čela má ztrátu 5 bodů a na své kolegy v závěru tabulky pohodlný náskok 12 bodů, pak mezi pěticí českých družstev se bude asi pořadí měnit v každém kole. Dva sedmnáctibodoví - Olomouc a Zlín mají odehráno o jedno utkání víc než Písek s Mostem a jen náskok dvou, resp. tří bodů. Slavia nad kterou se už lámala hůl po porážce v Mostě se výhrou nad Zlínem znovu dostává do hry a pokud uspěje i v neděli proti oslabenému Veselí, bude se s ní muset znovu vážně počítat.

Trojice utkání ve kterých vyhrála domácí družstva nad favority potvrdila, jak důležité je domácí prostředí. V Písku domácí družstvo po týden starém debaklu v Michalovcích dokázalo vyhrát nad lídrem tabulky Šaľou, v Mostě zase domácí družstvo nic nedarovalo svému oslabenému soupeři o zraněnou Lenku Flekovou a získalo další dva domácí body, jejich bilance je nyní taková, že 11 bodů z celkového počtu 14 získaly v domácím prostředí. Také Slavia ze svých 12 získaných bodů si jich připsala 10 za výhry v Edenu. Povinné výhry si naopak odvezli Michalovce a naše děvčata z palubovek nováčků WHIL, relativně nejtěžší pozici měla Poruba, dokázala však vyhrát na horké půdě v Partizánskem, když trestala protivníka zejména rychlými protiútoky.

Hodně o vývoji napoví už také příští kolo, koncem tohoto týdne. Zejména utkání na Hané mezi Zorou Olomouc a Sokolem Písek bude doslova utkáním pravdy a bude se hrát jak se často říká o čtyři body. Domácí totiž v případě výhry odskočí svému soupeři na čtyřbodový rozdíl, naopak pokud prohrají, jejich soupeř se na ně bodově dotáhne. I další zápasy, Poruba - Zlín a Slavia - Veselí slibují hodně zajímavé souboje. O těchto a dalších utkáních 17. kola si více povíme v samostatném článku ve středu.