English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky tlak ustály a Jihočešky odjely s prázdnou

Hanačky tlak ustály a Jihočešky odjely s prázdnou 28.01.2012 22:53:42 - autor: vasek, přečteno 1655x

DHK ZORA Olomouc - Sokol Písek 33:30 (19:13)

Přesně to, co se od utkání v Olomouci očekávalo, se také naplnilo. V zaplněné hale se hrála výborná házená s rychlým přechodem do útoku, tvrdá, bojovná a dramatická až do samého závěru. Olomoucký tým vstoupil do utkání hodně rasantně a než se stačila brankařka hostí pořádně rozkoukat, už musela ze sítě své branky lovit první dvě dělovky v podání Růžičkové a Gebre Selassie. Ta se ujala od prvních minut taktovky útočných snah domácích a byla na hřišti hodně vidět. V čase 2:45 už vedly domácí 4:1 a vypadalo to na pořádný brankostroj. Probudily se i elitní střelkyně hostujícího celku a na konci osmé minuty byl stav 6:5. Během jediné minuty však Hanačky dvěma góly Uličné a pěknou brankou v podání Remešové z křídla znovu získaly slibný čtyřbrankový náskok. Mezi desátou a 16. minutou si však domácí hráčky vybraly svou slabou chvilku a rázem to bylo 9:10 ve prospěch Jihočeského týmu, který nekompromisně potrestal několik neúspěšných pokusů domácích hráček přihrát na brankoviště své pivotmance.

Trenér Malínek poslal na hřiště Fabíkovou, která dosud seděla na střídačce, protože v týdnu prodělala virózu a na hřiště šla doslova z postele, po jediném tréninku v pátek před zápasem. Lucie potvrdila jak důležitou roli v týmu má. Hned první své střelecké pokusy proměnila v brankové zápisy a když se k ní přidala dvěma trefami i Anička Gebre Selassie a ve vynikající formě hrající Remešová také dvěma zásahy, vedly domácí pět minut před přestávkou 16:12. Do poločasu ještě své vedení navýšily na šestibrankový rozdíl.

Do druhého poločasu nastoupily hostující hráčky jako pokropené živou vodou, chytla se jejich brankařka, nepřesné a nedůrazné zakončení domácích střelkyň nabídlo hostujícím děvčatům gólovou smršť, takže náskok domácích se začal velmi rychle snižovat. Prvních osm minut druhé půle vyhrály Jihočešky 2:7 a snížily na kontaktní gól 21:20. Osud utkání vzala do svých rukou opět Fabíková, tři branky přidala z pivota i Spíchalová a když hostující družstvo ubránilo dvakrát Fabíkovou a dvakrát Gebre Selassie jen za cenu faulů, proměnila Růžičková bezpečně všechny čtyři sedmimetrové hody. V závěru utkání se hostuícíc družstvo ještě pokusilo závěr zdramatizovat, čtyři minuty před koncem dokonce snížilo na 31:29, víc jim ale domácí nedovolily.

Domácí družstvo ve druhém poločase o poznání hůře bránilo, nestačilo bránit nejlepší střelkyně Písku Borovskou a Vyhnalovu a obrovské problémy měly s uhlídáním Stellnerové na pivotu, která dostávala od svých spoluhráček přesné přihrávky, které několikrát ukázkově dokázala zpracovat jednou rukou a nekompromisně zakončovala. Iveta Luzumová, svým pohybem a přehledem vytvářela prostor svým spoluhráčkám, ale vstřelila ze hry také velmi důležité branky a k tomu přidala i stoprocentní úspěšnost při střelbě sedmiček. Družstvo Písku se představilo svými nejsilnějšími zbraněmi, rychlou rozehrávkou a bleskovým přechodem do útoku, které zakončovala tvrdými střelami svých elitních snajperek Borovské, Vyhnalová a Luzumové a to jim ještě chyběla na spojce nemocná Vrabcová. Výborný zápas odehrála Stellnerová.

V domácím družstvu zachytala v prvním poločase ve velkém stylu Bára Raníková, která kryla 11 střeleckých pokusů hostujících hráček, po změně stran už tak úspěšná nebyla, také ale „zásluhou" zhoršení obranné činnosti svých spoluhráček. Potěšitelné je, že se na domácích brankách podílela 11 střelkyň, prim mezi nimi hrály tentokrát na spojkách Fabíková a Gebre Selassie, do tabulky střelkyň se zapsali všich ni tři pivoti, Spíchalová byla úspěšná dokonce třikrát. Mezi křídly tentokrát zářila Adriana Remešová, která odehrála svůj dosud nejlepší zápas v,olomouckém dresu a svým výkonem „nepustila" na hřiště ani své kolegyně z levého křídla Ždánskou a Šteffanovou. Ukázková byla její akce na konci utkání, kdy si z křídla zběhla na střed,  protáhl se mezi zkamenělými obránkyněmi soupeře a vstřelila gol.  Kelarové se tentokrát dařilo více při realizaci gólových přihrávek, než při samotném zakončování. Pravá křídla Dostálová a Huráňová proti sobě měla dobře bránící Dvořákovou, takže se moc neprosadila.

Utkání nakonec skončilo úplně stejným výsledkem jako na podzim v písecké Obloukovce. Domácí m se zase o krůček přiblížil jejich cíl postup do play-off.

Fotogalerie na Facebooku

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 5:3, 6:5, 9:5, 9:10, 13:10, 13:11, 15:11, 15:12, 17:12, 17:13,19:13 - 19:16, 21:20, 23:20, 26:21, 28:23, 29:26, 30:27, 31:29, 33:29, 33:30.

Rozhodčí: Bečička, Horák       350 diváků     7m hody: 4/4 - 4/4      vyloučení: 3 - 2.

Sestavy a branky:
Olomouc
: Raníková, Rašková - Růžičková 6/4, Šteffanová, Uličná 2, Remešová 4, Kelarová 2, Pašková, Dostálová 1, Severová 1, Kubáčková 2, Spíchalová 3, Huráňová 1, Ždánská, Gebre Selassie 5, Fabíková 6.

Trenér: Libor MALÍNEK

Písek: Vařečková, Brožová - Keslerová, Sozet, Borovská 7, Lidová, Vyhnalová 5, Rusfelová, Luzumová 9/4, Janoušková 2, Stellnerová 6, Dvořáková, Krouská 1.

Trenér: Jan SLAVÍK

Fotogalerie