English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Dvě dohrávky a jedna předehrávka interligy

Dvě dohrávky a jedna předehrávka interligy 31.01.2012 12:19:16 - autor: , přečteno 1332x


Už dnes a zítra jsou na pořadu tři zápasy interligy házenkářek. Ve dvou případech půjde o dohrávky odložených zápasů, kde ještě stále zůstane rest v podobě odloženého zápasu UDHK Nitra-Sereď - Sokol Písek, které by se mělo hrát 15. února. Třetím utkáním je souboj dvou českých zástupců v pohárové Evropě, které svedl los do vzájemného duelu WHIL v termínu jejich vystoupení v Challenge Cupu a proto bylo nezbytné utkání interligy předehrát.

Už dnes v úterý natoupí v Nitře k dohrávce utkání 13. kola domácí UDHK ŠG Nitra-Sereď, proti Sokolu Poruba. Favorita je nutno vidět jednoznačně v hostujícím celku, plným českých i slovenských reprezentantek, který je momentálně na čtvrtém místě, ale stále vehementněji se tlačí do úplné špice tabulky. Už po dnešním předpokládaném dvoubodovém zisku se dostane před Veselí a není vyloučeno, že v případě vysokého vítězství by mohl předstihnout o skóre i zatím druhou Šaľu.

V zítřejší dohrávce dokonce už 8. kola, které se mělo hrát 5. listopadu nastoupí v Pezinku proti ŠKP Senec - úřadující český mistr Britterm Veselí. Hostující družstvo si zvýšilo sebevědomí po nedělní výhře v Praze nad Slavií a zdá se, že se Panenky už vyrovnaly s absencí zraněné Lenky Flekové a odchodu Pavly Nevařilové. V utkání budou favoritkami, ale Senečanky v sobotu zanechaly velmi sympatický dojem v zápase proti Šaľe a určitě budou chtít potvrdit, že se s nimi bude muset vážně počítat. Ve výborné formě hraje mladá Kodajová i obě zkušené Martanovičová a Štetáková, oporu je samozřejmě brankařka Eva Vargová, patřící mezi elitní brankařky interligy.

Velmi očekávané je utkání v Mostě, mezi domácím Baníkem Most a Sokolem Písek které je hodně důležité pro obě družstva z pohledu jejich postupu do play-off. Na podzim se obě družstva rozešla smírně po remíze 24:24 a vyrovnaný průběh je možno očekávat i ve středu. Domácí družstvo bude spoléhat určitě na svou neporazitelnost v domácí tvrzi a také na velkou podporu nejméně tisícovky diváků v hledišti. Trenér Kuťka v sobotním utkání proti Jindř. Hradci šetřil některé své opory právě s výhledem na zápas s Pískem. Jihočešky hrály v sobotu v Olomouci také stejně prestižní utkání a i když zahrály velmi dobře, body si neodvezly. Odjet i podruhé za sebou s prázdnou by mohlo být pro další vývoj postupu do play-off hodně nepříjemné, zejména na psychiku děvčat, protože házenkářsky jsou na tom Luzumová, Borovská, Vyhnalová, Stellnerová a spol. hodně dobře. Utkání slibuje hodně vypjatý boj, očekávat se dá dramatická házená a není vyloučena ani znovu dělba bodů. Do jaké míry by však s takovým výsledkem byli oba trenéři spokojeni, nedokážeme odhadnout.