English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V osmnáctém kole interligy hrají favorité na hřištích soupeřů

V osmnáctém kole interligy hrají favorité na hřištích soupeřů 01.02.2012 21:34:34 - autor: vasek, přečteno 1322x

Po dvou dohrávkách odložených zápasů a jedné předehrávce účastníků Evropských pohárů v průběhu tohoto týdne o nichž informujeme v samostatném článku, se o víkendu hraje kompletní kolo WHIL, které je rovnoměrně rozděleno do obou víkendových dnů. Zajímavostí kola je, že ve všech duelech hrají v domácím prostředí družstva v tabulce hůře postavená, než jejich soupeř, to však v žádném případě neznamená, že hostující družstva budou automaticky favority, ale v některých utkáních to může být právě naopak. Volný los má v tomto kole družstvo Sokola Písek.

Prvním sobotním utkáním bude od 16:00 hod. zápas Danlog Partizánske - Slovan Duslo Šaľa. Ve slovenském derby půjde o první z avizovaných utkání, kdy lépe postavené družstvo nebude favoritem. Partizánske totiž umí na svého soupeře zahrát, v říjnu připravil Šaľe zatím jedinou porážku v domácím prostředí v letošním ročníku WHIL, když vyhrálo 23:24, podruhé pak Duslo prohrálo ve finále Slovenského poháru, když v Partizánskem vyhrálo domácí družstvo 26:20. Partizánské však začátek nového roku zastihl v nedbalkách. Ve všech utkáních po Novém roce družstvo prohrálo, i když hrálo třikrát venku a doma prohrálo s Porubou. Ani Šalanky nehrají v posledních zápasech v úplné pohodě, prohrály v Písku a ani v zápase doma se Sencem nepředvedly nijak oslnivý výkon. Výsledek víkendového derby je velmi těžké tipovat, budou rozhodovat maličkosti, rozhodnout může domácí prostředí, ale také zvýšená motivace favorita, zlomit nepříznivou bilanci předchozích vzájemných zápasů.

Druhé utkání v sobotu se bude hrát také na Slovensku, v kraji dobrého vína v Pezinku přivítá ŠKP Piccard Senec družstvo DHK ZORA Olomouc. I když se to zatím výsledkově příliš neprojevilo, družstvo ŠKP po doplnění svého hráčského kádru už patří mezi plnohodnotné interligové celky. Vždyť v družstvu působí řada hráček z bratislavského ŠKP (např. Štetáková, Martanovičová, Kodajová, Levická, Marčeková atd.), některé další hrávaly interligu i v jiných družstvech WHIL (např. Neštická v Trenčíně, Vargová v Bánovcích atd.). Poslední výkony družstva, zejména remíza doma se Zlínem, ale i celkem přijatelné porážky v Porubě a v Šaľe vlévají jistě optimismus do žil slovenských hráček a před příštími soupeři se zvedá varovný prst proti případnému podcenění. To určitě nehrozí v případě Hanaček. Ty jsou si plně vědomy síly soupeře, do Penzinku pojedou s pokorou, ale se zdravým sebevědomím a vědomím své síly a určitě budou chtít prodloužit svou vítěznou šňůru. Uvidíme zda se jim to podaří. Import bodů na Hanou by byl vítaným přínosem pro splnění cíle.

Třetí sobotní střetnutí uvidí diváci na jihu Čech, kde se představí domácí Jindř. Hradec a úřadující český mistr Britterm Veselí n. Mor. Domácí celek pokračuje ve svých výkonech, v nichž se odráží katastrofální nedostatek hráček a trenér Kumpán ve svých vyjádřeních už připouští, že družstvo se již nyní připravuje na nastávající play-out s cílem záchrany a že dává šanci mladým hráčkám v družstvu. Moc jich však v zápisech interligových zápasů v sestavě nenajdete, jsou zde sice na hostování dvě 17 leté dorostenky (Stará z Bohunic a Davidová z Třeboně), ty ale toho zatím moc v zápasech WHIL neodehrávají. K Vajgaru tentokrát přijede zkušený celek z Veselí a nikdo nepochybuje o tom, že si odveze oba body. Před týdnem vyhrály Panenky v Praze se Slavií, zvládly i dohrávku ve středu v Pezinku, odkud si přivezly výhru nad ŠKP Senec. Musely se sice vypořádat s absencí Flekové a také po Nevařilové zůstala v sestavě nečekaná díra. Současný rozdíl ve výkonnosti však favorizuje jednoznačně hostující družstvo.

Nedělní program zahájí už od 16:00 hod. utkání na Moravě, kde se střetnou domácí HC Zlín s Iuventou Michalovce. Domácí družstvo v lednu ze čtyř zápasů získal jen tři body, hrál však jen jednou před domácími diváky, kde dokázal porazit silné Partizánske, bod ztratil v zápase proti ŠKP Senec a dvakrát prohrál v posledních dvou kolech, když porážka v Praze se Slavií je pro ambice týmu hodně nepříjemná, na psychice týmu zase asi moc nepřidala vysoká porážka v Porubě. K udržení svých vydobytých pozic musí zlínské družstvo bezpodmínečně vyhrát minimálně všechna svá domácí utkání, to proti slovenskému mistru nevyjímaje. Iuventa však pod taktovkou Jána Packy válí i když před týdnem se dost natrápila doma v souboji s Partizánským. Michalovce svou formu pravidelně ladí v přípravných zápasech s polskými a ukrajinskými soupeři a nevedou si špatně. Hráčky jsou zkušené, dobře trénované a nedělá jim vůbec žádný problém hrát v cizím prostředí. Utkání slibuje vyrovnanou partii, mírným favoritem jsou Michalovce, ale vzhledem k důležitosti zisku bodů pro domácí celek, může enormní nasazení domácích házenkářek sehrát pozitivní roli.

O hodinu později, tedy v 17:00 hod. začne v neděli v Edenu utkání mezi domácí Slavií Praha a Sokolem Poruba. Utkání je pro domácí asi už úplně poslední nadějí k proklouznutí do play-off. Hodně nepříjemná byla nedělní porážka doma s Veselím, která ještě dávala jakési šance k postupu. Hostující Poruba hrála v úterý na Slovensku dohrávku odloženého utkání v Nitře a po závěrečném hvizdu byla moc ráda, že si odváží oba body. Hráčky asi svého soupeře totálně podcenily a to se jim mohlo hrubě vymstít. Nadšeně bojující domácí družstvo totiž ještě v posledních sekundách zápasu sahalo po bodu. I pro tak zkušené hráčky jakými ostravský celek disponuje bude asi průběh utkání v Nitře hodně vážným varováním, že je třeba za všech okolností a ke každému utkání přistupovat s plnou vážností. To může být pro hostující celek hnacím motorem v pražském utkání a pro domácí nepříjemným zjištěním, že proti nim nastoupí hráčky, které určitě nic nepodcení a odhodlané k tomu, že rýsující se úterní propadák se už nesmí opakovat.

V netradičním čase v neděli až v 19:30 hod. nastoupí v Nitře proti domácímu UDHK Nitra-Sereď další z adeptů na české play-off - Baník Most. Domácí družstvo sice stále okupuje poslední příčku tabulky s dosud jediným získaným bodem, ale v úterní dohrávce proti legionářkami nabitému celku Poruby držel s vysokým favoritem překvapivě krok až do úplného závěru. Málo zkušené mladé hráčky kolem velezkušené bundesligou protřelé Šimákové potvrdily, že letošní ročník interligové soutěže je nebývale vyrovnaný a vyhrát, nebo naopak prohrát může kdokoliv s kýmkoliv. Pro vývoj soutěže je to dobře, méně nadšení z toho jsou však favorité, kteří se musejí mít na pozoru před nečekanými ztrátami. V utkání proti Mostu mohou domácí děvčata potvrdit svou stoupající výkonnost. Severočešky totiž dokázaly získávat své body hlavně v domácím prostředí. Vyjedou-li ven je jejich sebevědomí poloviční. Na hřištích soupeřů vyhrály pouze jediný zápas a to hned ve druhém kole na Slavii, bod získaly v Písku a dalších 5 zápasů venku skončilo jejich porážkou. Bude zajímavé sledovat jak si poradí s novou situací, kdy nastoupí proti outsiderovi, který prokázal, že umí překvapit. Hráčský potenciál týmu Tomáše Kuťky, který přivede své svěřenkyně do svého rodného města je staví do role favorita.