English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V dalším zápase pravdy vyloupily Jihočešky tvrz Černých andělů

V dalším zápase pravdy vyloupily Jihočešky tvrz Černých andělů 01.02.2012 22:49:06 - autor: , přečteno 1583x

Tři utkání mezi šestnáctým a sedmnáctým kolem interligy házenkářek byla sehrána v průběhu tohoto týdne. Dvě z nich byla dohrávkami odložených duelů z první poloviny soutěže, to třetí a nejvíc sledované, bylo předehrávkou střetnutí z 19. kola, mezi oběma českými zástupci v Evropském Challenge Cupu.

Hned první dohrávka přinesla málem největší senzaci dosavadního průběhu WHIL. V utkání mezi UDHK Nitra-Sereď - Sokol Poruba šlo o střetnutí čtvrtého se třináctým, lépe řečeno zápas družstev, které dělí propastný, dnes už 23 bodový rozdíl. Hráčky vysokého favorita soupeře nejspíš podcenily, udělaly si ze zápasu výlet a to se jim mohlo krutě vymstít. Po vyrovnaném poločase si vytvořila Poruba šestibrankový náskok, domácí družstvo však dokázalo snížit na kontaktní gól a půl minuty před koncem mělo dokonce v držení míč, vyrovnávací branku se jim však už vsítit nepodařilo. Utkání nakonec skončila vítězstvím Poruby 34:35. V domácím družstvu zářila autorka 11 branek, teprve 18 letá vysoká spojka Simona Sýkorová, nejlepšími střelkyněmi hostujícího celku byly obě slovenské Alžbety, Tóthová (8/2) a Rechtorisová (7 branek).

Ve druhém dohrávaném utkání v Pezinku se střetla družstva domácího ŠKP Piccard  Senec a Britterm Veselí n. Mor. Domácí celek podal v sobotu v Šaľe sympatický výkon a kladl svému zkušenějšímu soupeři nečekaný odpor. V dnešní předehrávce však narazila kosa na kámen. Panenky po zisku bodů v Praze, si dva cenné body připsaly i v dohrávce a vrátily se po jediném dnu, kdy přenechaly třetí místo ve WHIL Porubě, zpět na bronzovou příčku. Veselanky vyhrály přesvědčivě 21:32 a potvrdily, že v jejich případě nebude na pořadu dne jakákoliv krize. Domácí celek však v tomto zápase působil odevzdaně, nezopakoval svůj výkon ze Šaľy a favoritovi kladl jen minimální odpor. V utkání plném sedmimetrových hodů (domácí zahrávaly devět a proměnily 5,  7 m hodů, Veselí proměnilo zásluhou Tomečková všech šest sedmiček), byly nejlepšími střelkyněmi u domcích tradičně Kodajová 6/2, u hostujícího družstva Tomečková 8/6 a Dotárová 8.

Nejdůležitější zápas však viděla zaplněná hala v Mostě, kde hrálo v předehrávce domácí družstvo Baník Most, proti Jihočeškám ze Sokola Písek. Obě družstva potřebují body jako sůl, nemohou si dovolit jakékoliv zaváhání, které by mohlo být osudové. Podle zažitých zvyklostí bývá favoritem domácí tým, který v takto vypjatých utkáních vždy musí, zatímco hostující celek většinou bere utkání tak, že může překvapit. Také v kalkulacích o potřebném bodovém zisku se bodové zisky počítají z tohoto pohledu. Domácí družstvo Mostu má nově zrekonstruovanou halu za svou tvrz, oba body si odtud v letošní sezoně odvezl jen Zlín a Michalovce zde remizovaly. Hostujícímu Písku se venku zatím moc nedařilo, jediné dva body z venku si přivezlo stejně jako Most za výhru v Praze proti Slavii. Všechny uvedené argumenty vzaly dnes večer v Mostě za své. Písek v Mostě vyhrál 28:35, když si vytvořil náskok už v prvním poločase. Jihočešky svého soupeře jednoznačně přehrály, udělily mu lekci v produktivitě, která byla ze strany domácích hlavním důvodem poměrně jednoznačné porážky. Vítězství hostujícího družstva se však po změně stran nerodilo lehce, domácí děvčata dokázala v průběhu utkání stáhnout náskok na rozdíl jediné branky, Jihočeské kanonýrky však drama nepřipustily a utkání dovedly do vítězného konce. Nejlepšími střelkyněmi Černých andělů byly Martínková 6 a Beňušková 5 branek, v dresu Písku se střelecky nejvíc prosadilo trio reprezentantek Luzumová 9, Stellnerová 9 a Borovská 8 branek. Jihočeský tým se výhrou zařadil mezi trojici 17 bodových a dotáhly se již na Zlín, který zatím okupuje čtvrtou postupovou pozici do play-off.