English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Zora stále na jaře stoprocentní. Šestá výhra v řadě.

Zora stále na jaře stoprocentní. Šestá výhra v řadě. 04.02.2012 19:30:22 - autor: vasek, přečteno 1760x

ŠKP Piccard Senec - DHK ZORA Olomouc 20:31 (10:13)

Průběh utkání: 0:3, 1:3, 2:4, 4:5, 4:9, 6:10, 9:10, 10:11, 10:13 - 10:20, 11:26, 13:26, 17:27, 18:28, 20:30, 20:31.
Rozhodčí: Cibere, Richvalský (oba SR)       90 diváků       7 m hody: 5/4 - 1/1     vyloučení: 2 - 3

Sestavy a branky:
Senec:
Vargová, Leviczká - Martanovičová 1, Neštická 3, Gáliková, Palková 1, Kodajová 8/3, Tučňovičová, Kupkovičová, Kurčinová, Štefíková 1, Hubertová, Štetáková 1, Koníková 5/1, Vasilenková, Dašková.

Trenér: Štefan KELEMEN

Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 5/1, Šteffanová 1, Uličná 1, Remešová 2, Kelarová 4, Pašková 1, Dostálová 6, Severová, Kubáčková 2, Spíchalová 1, Huráňová, Ždánská, Gebre Selassie 3, Fabíková 5.

Trenér: Libor MALÍNEK

Hanačky odjížděly do Pezinku s vírou, že se jim podaří prodloužit prozatímní sérií pěti výher v řadě a znovu se přiblíží svému cíli, postupu do play-off. Opravňovalo je k tomu i postavení favoritek tohoto utkání. Před utkáním je trochu zaskočilo prostředí haly, kde při venkovních nízkýchh mrazech nebylo ani v hale příliš vytopeno, navíc zejména brankařky měly problémy s osvětlením, které snad je nejhorší ze všech hal, v nichž se hraje interliga. Podmínky však byly samozřejmě pro všechny stejné a je potěšitelné, že se s nimi Olomoucká děvčata bez problémů vyrovnala. Hned od prvních minut daly jasně najevo, že si přijely pro dva body a za celý zápas nepustily své soupeřky do vedení. V prvních pěti minutách si udržely čisté konto, když v obraně eliminovaly zejména aktivitu opory domácích, rtuťovitou Dominiku Kodajovou i další spojky Neštickou a Kupkovičovou. Po několika minutách se na hřišti objevila další z osobností v domácím dresu Martanovičová a ani ta nepřinesla žádný zvláštní obrat. Hanačky se totiž velmi dobře na jmenovanou útočnou vozbu doplněnou zkušenou pivotkou Štetákovou připravily a moc jim toho nedovolily.

Po prvním náporu se hra částečně vyrovnala, ve 12. minutě vedlo hostující družstvo už jen 4:5, stačily však další čtyři minuty a stav se změnil na 4:9. Další časový úsek vyhrály domácí 6:2 a to ještě neproměnily sedmičku a pět minut před přestávkou to bylo 10:11. Do poločasu však ještě Hanačky dvakrát skórovaly a vybudovaly si alespoň tříbrankový náskok do druhého poločasu. Na začátku druhého poločasu existovalo na hřišti pouze jedno družstvo, to hostující. Na branku domácích se hrnul jeden rychlý útok za druhým, několikrát se ze střední vzdálenosti trefila Gebre Selassie a Fabíková, tak nebylo divu, že hostující družstvo za prvních 17 minut nastřílelo 13 branek a domácí se za stejnou dobu trefily jen jednou. To na ukazateli skore svítil stav 11:26. Až v dalším průběhu, kdy se Olomoučanky až příliš lehkomyslně spokojily s výsledkem a polevily ve svém nasazení, kdy už vedly i patnáctibrankovým rozdílem, domácí výsledek jen kosmeticky upravily. I tak však skončilo utkání vysokým vítězstvím hostujících hráček.

Vítězný celek předvedl velmi dobrou obranu, ve které dominovaly především Severová, Uličná a Spíchalová, do úspěšné obrany se ale zapojila i ostatní děvčata. Pečlivá předchozí příprava u videa se vyplatila, bránící hráčky měly velmi dobře přečteno počínání klíčových hráček soupeře, kterého nutily k chybám při finálních přihrávkách, které směřovaly ve velkém počtu především na Štetákovou, nebo ubránily pronikající Kodajovou a další. A to co prošlo na branku pochytala výborná Bára Raníková, která se se špatným osvětlením haly vypořádala daleko lépe než její kolegyně v brance domácího celku. Předvedla 16 úspěšných zákroků a až do svého vystřídání v 16. minutě druhého poločasu pustila za svá záda jen 11 střeleckých pokusů domácích hráček. Smůlu měla Lucka Rašková, která odchytala poslední čtvrthodinku zápasu a to už bylo v době, kdy její spoluhráčky nehrály zdaleka tak koncentrovaně, navíc 3 branky padly z brejků a další tři ze sedmiček.

V útočné fázi se nejvíc dařilo Kelarové, Gebre Selassie a Fabíkové, které hrají uvlněně a ve velké pohodě, několik důležitých branek přidala tvrdými střelami z dálky Růžičková. Střeleckou smršť předvedla na začátku druhého poločasu Dostálová, vstřelila čtyři branky z rychlých útoků, navíc předvedla několik obranných zákroků a také si zapsala i tři gólové asistence. Svou výbornou současnou formu potvrdila Remešová. Velmi pozitivní bylo to, že si opět zahrálo všech 14 hráček, které na Slovensko odjelo, všechny dostaly dostatečný časový prostor ke hře, vystřídaly se i obě brankařky. Mezi střelkyně se už podruhé zapsalo celkem 11 hráček. Některé z nich však měly až neuvěřitelnou smůlu při střelbě, když nedokázaly proměnit ani ty nejvyloženější šance (např Pašková, Huráňová, nebo i Ždánská). K celkovému obrazu hry však trochu chybějí branky dosažené po akích na pivota. Olomoučtí pivoti dávají své branky převážně  z rychklých útoků, typické zakončení z pivota je vidět opravdu jen sporadicky. Pozitivem je pouze 8 technických chyb a z toho jich naprostá většina byla porušením pravidla o krocíchj, útočných faulů a přešlapy na brankovišti.

V domácím družstvu se líbily brankařka Vargová, kterou však v době velkého náporu hostujícího družstva doslova naše děvčata vyhnala z branky, po několika minutách se ale opět do branky vrátila. Tvůrkyně hry Kodajová a Kupkovičová, stejně jako zkušené Neštická s Martanovičovou a na pivotu Štetáková, ukázaly velký potenciál, Olomoucká obrana jim toho však tentokrát moc nedovolila.