English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Šlágr 19. kola už se předehrál minulý týden

Šlágr 19. kola už se předehrál minulý týden 08.02.2012 11:23:55 - autor: , přečteno 1488x

Program víkendového 19. pokračování interligy házenkářek, jehož všech pět zápasů bude na programu v sobotu 11. února, má už svůj největší tahák za sebou. Oba účastníci Evropského poháru - Challenge Cupu, Most a Písek své vzájemné utkání předehráli minulý týden (hostující Písek porazil v Mostě domácí Černé anděly přesvědčivě 28:35 a zkomplikoval tak ambicióznímu družstvu Mostu cestu do play-off). Vítězné družstvo Jihočešek už nabralo kurz přes Berlín do turecké Antalye, kde ve čtvrtek a v sobotu nastoupí k oběma utkáním osmifinále proti domácímu favoritovi, finalistovi loňského Challenge Copu SK Muratpasa Belediyesi. Baník Most se naopak pokusí postoupit přes běloruské HC Victoria Berestie v domácím prostředí ve dvou duelech v sobotu a v neděli.

Ze zbývajících zápasů 19. kola WHIL budou na sebe vázat největší pozornost zejména utkání v Šaľe, kde nastoupí Zlín a v Olomouci, kde přivítají Partizánske. Také souboj z čela tabulky v Michalovcích, kde bude hrát Poruba, slibuje úpornou bitvu. Volný los má v tomto kole ŠKP Piccard Senec

Prvním utkáním bude od 17:00 hod. střetnutí na jihu Moravy, kde nastoupí domácí HC Britterm Veselí n. Mor. a UDHK ŠG Nitra-Sereď. Jednoznačným favoritem bude domácí družstvo, které se již vyrovnalo s neúčastí zraněné Lenky Flekové a odchodem Nevařilové a nic než pohodovou výhru si nikdo nepřipouští. Kvalita v podání Lenky Černé, slovenského tria Drotárová, Súkenníková, Rajnohová, nebo dalších stálic Kočí, Chmelařové a v poslední době ve vynikající formě hrající Tomečkové je markantní. Nic proti tomu asi nezmůže zmrtvýchvstání kanonýrky Šimákové, která v minulém kole Mostu nastřílela 9 branek, nebo Sýkorové, která v předchozím zápase proti Porubě nasázela do branky dokonce 11 přesných zásahů.

O půl hodiny později, tedy v 17:30 hod. začíná na Zemplíně zápas Iuventa Michalovce - Sokol Poruba, kam zavítá početná slovenská kolonie v dresu Poruby. Dvě z nich patří k největším oporám hostujícího družstva (Tothová a Dubajová), další dvě (Rechtorisová a Revajová) patří také k základním stavebním kamenům celku trenéra Beňadíka. Připočteme-li k tomu české reprezentantky Vítkovou, Hrbkovou, nebo v oslnivé formě hrající Chrenkovou, máme základ týmu, který může porazit v interlize každého. Ostravské házenkářky však hrají venku úplně jinak než v domácím prostředí, kde ještě neztratily ani bod, naopak na hřištích soupeřů dokáží někdy překvapit hodně nepříjemně, což předvedly na příklad před týdnem v Praze remízou se Slavií. Domácí družstvo Iuventy minutý týden ztratilo svou letošní neporanitelnost, když si přivezlo porážku ze Zlína. Většinu utkání ale měly Slovenky pod kontrolou, stačil však časový úsek 12 minut ve druhém poločase, který Zlín vyhrál 11:0 a bylo po ambicích slovenského mistra. Utkání na východě nemá favorita, rozhodující roli může sehrát, tak jako v mnoha jiných letošních utkáních domácí prostředí.

Ve stejnou dobu, tedy v tradičních 17:30 hod. začíná utkání na Hané. Domácí DHK ZORA Olomouc se střetne s Danlogem Partizánske. I když půjde o utkání družstev s rozdílnými momentálními výsledky, když vítězná šňůra Zory už trvá šest zápasů, naopak Partizánske v pěti zápasech v řadě nezískalo ani bod, přesto se očekává vyrovnaný a urputný boj. Zajímavé je, že se všemi soupeři, se kterými Partizánske v posledních pěti zápasech prohrálo (na Slavii, ve Zlíně, doma s Porubou, v Michalovcích a doma se Šaľou), budou v příštích kolech hrát právě Hanačky. Není třeba v uvedených skutečnostech vidět žádnou symboliku, každé utkání je jiné a rozhodovat budou především výkony na hřišti. Olomoucké družstvo hraje v posledních zápasech v dobré formě a všichni očekávají, že jim ještě nějakou dobu vydrží. Proti nim však bude stát silný soupeř v čele se „zázračným" triem mladých reprezentantek Michnová, Košíková a Blažeková, které má na svém kontě většinu vstřelených branek Danlogu (nastřílely jich zatím 306, takže na zbývajících 12 hráček družstva zbývá už jen 136 střeleckých úspěchů). Zajímavý bude jistě i souboj reprezentačních brankařek v obou družstvech, domácí Raníkové a hostující Školkové, které vévodí brankařským statistikám WHIL. Také toto utkání nemá jasného favorita.

Od 18:00 hod. začne utkání v Šaľe, kde domácí Duslo Šaľa hostí HC Zlín. Také sem bude napnuta pozornost příznivců družstev usilujících o play-off. Domácí družstvo má jiné starosti než jejich soupeř, má samozřejmě zálusk na celkové prvenství ve WHIL a k tomu musí bezpodmínečně doma vyhrávat, protože kromě družstev ze špičky je čekají ještě i zápasy v halách aspirantů na české play-off na Slavii, v Olomouci a v Mostě. Družstvo má ale v poslední době trochu problémy se zdravotním stavem hráček, po srdeční příhodě Bahýlové, je mimo hru i další spojka, mladá Eva Veselková,nejlepší střelkyně družstva, která si v předminulém zápase natrhla achillovku. Hostující družstvo, které v první polovině soutěže bezpečně kontrolovalo svou pozici pro play-off se po známých událostech trochu přibrzdilo, ztratilo několik bodů a nyní patří do pětičlenné smečky (Olomouc, Zlín, Most, Písek a možná i Slavia)) usilující o dvě volná místa do play-off. Zlíňačkám narostlo sebevědomí po výhře v domácím prostředí nad Michalovcemi, pokud zopakuje svůj výkon z druhého poločasu zmiňovaného utkání, pak může i v Šaľe překvapit. Favoritem i přesto zůstává domácí celek.

Ve stejnou dobu od 18:00 hod. má výhoz zápas u Vajgaru, kde domácí Jindř. Hradec přivítá Slavii Praha. Slavistkám po vcelku nečekaném zisku bodu v neděli proti Porubě svitla jiskřička naděje, nic jiného než zisk obou bodů z jižních Čech je nemůže udržet v další naději, protože mají sice před sebou ještě tři zápasy v Edenu, ale s hodně těžkými soupeři (Michalovce, Šaľa, Olomouc) a venku hrají ještě mimo jiné i v Písku, takže ztráta šesti bodů na postupové místo už je i tak hodně veliká. Nicméně šance ještě stále žije a Slavistky pro ni určitě udělají maximum. Domácí družstvo se už delší dobu připravuje na to, aby uspělo v play-out a udrželo interligu pro město i v příští sezoně. Zda se jim to pořadí, to ukáží až další týdny. Favoritem utkání je Slavia, nečekaný zisk domácích by ale zas nebyl až tak velkým překvapením.