English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Dva výsledky se zrodily v posledních 5 vteřinách zápasů

Dva výsledky se zrodily v posledních 5 vteřinách zápasů 13.02.2012 11:49:39 - autor: , přečteno 1299x

Drama až do konce zažívali aktéři dvou interligových zápasů. Zatímco v Michalovcích si domácí poslední trefou 4 sec. před vypršením hracího času z ruky Wollingerové zajistili oba body, v Olomouci znamenala přesná trefa Košíkové v čase 59:58 zisk bodu pro hostující celek Partizánského. V ostatních duelech favorité drama nepřipustili a bez problémů si zajistili podle očekávání oba body. V domácím prostředí své soupeře přehrálo Veselí, které porazilo Nitru a Šaľa nepřipustila komplikace v zápase se Zlínem. Na hřiště soupeře si pro dva body dojela Slavia, která vyhrála jednoznačně nad Jindř. Hradcem a v předehrávce si v souboji dvou celků hrajících Evropský pohár oba body odvezl Písek z Mostu.

V utkání v Michalovcích, kde hrála domácí Iuventa se Sokolem Poruba se hrál zápas dvou rozdílných poločasů. Zatímco v prvním poločase dominovaly domácí házenkářky, které připustily vyrovnanou partii jen zhruba v polovině prvního poločasu, jinak navyšovaly skóre až na poločasový sedmigólový rozdíl. Po změně stran hostující hráčky postupně ukrajovaly z náskoku svého soupeře a ve 12. minutě 2. půle vedlo domácí družstvo už jen 24:23. Iuventa zapla na vyšší obrátky, zvýšila na tříbrankový rozdíl a ten si s minimálními změnami udržovala až do závěru utkání, když ještě 4 minuty před koncem vedla 34:31. Poruba však dokázala snížit opět na kontaktní gól, přestože v té době neproměnila dvě sedmičky, a 21 sec. před koncem dokonce Hrbková vyrovnala na 34:34. Poslední gol pak vstřelila 4 sec. před koncem Wollingerová. Michalovce nastoupily bez Tobiášové a obou svých brankařek Kudročové a Gubíkové, které nahradily dvě 19 leté, málo zkušené brankařky, z nichž 19 letý talent Sedláčková dokonce zneškodnila Porubě tři sedmičky.

V Šaľe hrálo domácí družstvo proti HC Zlín. V prvním poločase se domácí pomalu rozbíhaly a do 18. minuty byl stav vyrovnaný 7:7. Do konce poločasu si však domácí hráčky po zlepšeném výkonu vytvořily pětibrankový náskok. Po měně stran domácí družstvo výborně bránilo za podpory vynikající Grandtnerové v brance a nedovolilo soupeři uplatňovat jeho hru. Po deseti minutách už byl náskok 9 brankový, na což reagovalo hostující družstvo vytažením své obrany, které bylo úspěšné a Zlín tak snížil opět na pětibrankový náskok, který se domácím podařilo dohrát až do konce utkání.

Utkání ve Veselí mezi domácím Brittermem a nováčkem soutěže UDHK Nitra-Sereď mělo trochu překvapivý průběh, když hostující družstvo ještě 10 minut před koncem poločasu vedlo 8:10. Závěr první půle už ale vyzněl jednoznačně pro domácí, které ještě do poločasu stačily otočit průběh utkání a vedly v polovině utkání 16:11. Ve druhém poločase už nebylo o vítězství domácích naprosto žádných pochybností a v pohodě si dokráčely v průměrném utkání plném technických chyb pro výhru. V domácím družstvu mimo zraněné Flekové nezasáhla do hry ani Drotárová, Lenka Černá se do hry také nezapojila. Hodně tristní byl pohled na střídačku hostí, kde seděla pouze náhradní brankařka a jedna hráčka do pole. Střelecký koncert předvedla domácí Súkenníková, autorka 11 branek, domácím také vycházely akce do pivota, kde si Ukrajinka Vyniatinská utvořila osobní rekord vstřelením osmi branek v jediném utkání.

U Vajgaru se hrálo utkání Jindř. Hradce se Slavií Praha a jak samotný průběh, tak ani předvedená hra příliš nenadchla. Domácí preferovaly svou typickou silovou házenou , hostující hráčky se snažily o rychlý protiútok, ten však ale vycházel až v závěru utkání. Až do 45. minuty se hrála vcelku vyrovnaná partie rozdíl byl ve prospěch Slavie jen jeden až dvoubrankový. Poslední čtvrthodinka však už byla plně v režii hostujícího družstva, které nakonec odjíždělo do Prahy s devítibrankovou výhrou. Potěšila střelecká potence Kláry Černé a také výkon mladé Jačkové. V dresu Slavie se představila nová hráčka, na hostování z Liberce přišla pivotka Rezlerová.

O utkání v Olomouci mezi domácí Zorou Olomouc a Partizánským píšeme v samostatném článku. Utkání skončilo tak jako dvě předchozí utkání obou soupeřů dělbou bodů, po výsledku 20:20.