English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorostenky ZORY se vracejí z Polska se dvěma výhrami - DOPLNĚNO

Mladší dorostenky ZORY se vracejí z Polska se dvěma výhrami - DOPLNĚNO 15.02.2012 15:51:55 - autor: vasek, přečteno 1736x

Mladší dorostenky ZORY Olomouc přijaly pozvání polského svazu a absolvovaly v úterý a ve středu dvě přípravná utkání s reprezentačním výběrem Polska roč. 1996. Jde v podstatě o naši kategorii mladších dorostenek, která také zahrnuje roč. 1996 a 95. Naše mladé házenkářky v obou utkáních své polské soupeřky porazily 39:33 a 37:23 a potvrdily, že jsou na zahájení odvetné části mistrovských zápasů dobře připraveny.

1. utkání: Polsko (1996) - DHK ZORA Olomouc 33:39 (16:21)

Rozhodčí: Gnyszka, Stonoga 7 m hody: 5/2 - 7/7 vyloučení. 2 - 0

Sestava a branky: Fialová, Směšná - Fryčáková S.1, Fryčáková V. 2, Trumpešová 7, Doleželová, Jansová 14/7, Sklenářová 1, Zimová 1, Brandýsová, Palátová 1 , Fryčáková T. 7,Fritschová 2, Míšová 3.

2. utkání: Polsko (1996) - DHK ZORA Olomouc 23:37 ( 15 :16)

Rozhodčí: Gnyszka, Stonoga 7m hody: 7/5 - 6/4 vyloučení 5 - 1

Sestava a branky: Fialová, Směšná - Fryčáková S., Fryčáková V.2, Trumpešová 8, Doleželová 3, Jansová 7/2, Sklenářová 1, Zimová 2/1, Brandýsová, Palátová 4, Fryčáková T. 5, Fritschová 4, Míšová 1.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ, ved. družstva: Jana FISCHEROVÁ.

Obě utkání zhodnotil trenér družstva Mgr. Lubomír Krejčíř:
V překrásném centru olympijské přípravy polských sportovců se na pozvání reprezentačních trenérů Tluczykonta a Pecolda odehrála dvě utkání, která měla za cíl uzavřít přípravu našeho družstva mladších dorostenek na druhou část soutěže, jejímž cílem je obhajoba mistrovského titulu.

Reprezentační výběr Polska, ročník 1996 byl výborným soupeřem v obou utkáních. V prvním začala obě družstva v obrovském tempu. Už ve třetí minutě byl stav 7:5 pro domácí a útok střídal útok. Po přizpůsobení se našeho družstva vysoké úrovni hry soupeře jsme postupně získávaly převaho optickou i ve skóre. Především trojice reprezentantek Jansová, Trumpešová a T. Fryčáková táhly družstvo, ale zajímavé výkony, zejména v defenzivě, podala Brandýsová. V druhém poločase pak dostaly příležitost všechny hráčky, což nemělo výrazný vliv na výsledek utkání a to je velmi potěšující.

Druhý den se všichni probudili do sněhové vánice a vichřici připomínaly i naše hráčky při vstupu do druhého utkání. Náskok pěti branek ze sedmé minuty se však tenčil a družstvo muselo čelit velkému tlaku soupeře při pokusu o odvetu. Poločasové vedení o jednu branku však uhájilo a v druhém poločase deprimovaného soupeře jasně převýšilo. I v tomto utkání se zapojily všechny hráčky a tak kromě obvyklých dobrých výkonů tradičních opor zaujaly i Palátová, Fritschová či Doleželová. Potěšil i návrat Lucky Zimové na hřiště po zranění kolene i její dvě branky.