English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky proti Zlínu propadly

Hanačky proti Zlínu propadly 18.02.2012 23:25:22 - autor: vasek, přečteno 1666x


HC Zlín - DHK ZORA Olomouc 26:19 (11:10)

Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 4:3, 7:5, 9:9, 10:10, 11:10 - 12:10, 14:12, 17:12, 18:15, 22:16, 25:18, 28:19, 26:19.

Rozhodčí: Bečička, Horák        390 diváků     7 m hody: 3/2 - 4/3    vyloučení: 2 - 2.

Sestavy a branky:
Zlín:
Dederlová, Mahďáková - Růčková 5., Sobieská, M. Salčáková 1, Poznarová 4/2,. Talašová 1, Brzosková 3, Šviráková 4, Budayová 4,, Pospíšilová, Cedídlová, Štěrbová 3, Z. Marčíková 1.

Trenér Aleš KOŘÍNEK.

Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 4/1, Šteffanová, Uličná, Remešová 1, Pašková 1, Kelarová 1, Dostálová 2, Severová, Kubáčková, Spíchalová 1, Huráňová 2. Ždánská, Gebre Selassie, Fabíková 7/2.

Trenér: Libor MALÍNEK

Zatímco první poločas utkání ve Zlíně vzbuzoval u příznivců Hanaček ještě naděje, že by děvčata mohla s favoritem uhrát dobrý výsledek, po změně stran je jejich soupeřky vyvedly z omylu a učinily z nich jen statistky odsouzené do role obětních beránků. To co předvedly hostující hráčky ve druhém po,ločase bylo jen slabým odvarem házené. Jako ve zlém snu si musela připadat Bára Raníková v brance, která musela čelit lavině rychlých útoků domácí ekipy, která krutě trestala chyby Olomoučanek a jejich nedůrazné zakončování útočných akcí.

Domácí družstvo se hned po zahájení dostalo do dvoubrankového vedení, hra se však postupně vyrovnala a s výjimkou dvou případů, kdy byl rozdíl ve skóre tříbrankový, vedlo domácí družstvo většinou jen nejtěsnějším rozdílem. Do šaten se šlo za stavu 11:10 a nic nenasvědčovalo nějakému propadáku ze strany hostujícího družstva. V 10. minutě druhého poločasu však už byl rozdíl pětibrankový a domácí družstvo plně ovládlo hru. Nic nepomohl ani Time out trenéra Malínka, ten jen přibrzdil narůstající skóre ve prospěch domácího celku, ale v začínající poslední desetiminutovce začal rozdíl opět narůstat a pět minut před koncem už byl o hrozivých osm branek.

Obrana Olomouckého družstva v čele se Severovou a Spíchalovou ještě snese určité měřítko, když se dařilo eliminovat zakončování útočných akcí výborných domácích spojek, v útoku se ale nedařilo vůbec nic. Absolutorium zaslouží pouze Lucie Fabíková, která dřela do úmoru a dělala domácí obraně velké problémy. Velmi dobře si rozuměla s Janou Spíchalovou na pivotu a několik akcí této dvojice musela domácí obrana likvidovat jen za cenu nedovolených zákroků a z toho pramenících sedmiček. Co bylo vůbec nejhorší na hře hostujícího družstva, byla nízká střelecká potence spojek, která však je pro celkový obraz hry klíčová. Za celé utkání zakončovaly Hanačky z prostoru spojek své akce 28 krát, bohužel však z nich zaznamenaly pouhých pět branek. Většinu střel pochytala bez problémů výborná domácí brankařka Dederlová, hodně střeleckých pokusů však skončilo mimo branku. O nic víc se však neprosadila ani křídla.

Celkový dojem z výkonu Hanaček tak zachraňovala pouze jak už bylo řečeno Lucie Fabíková, dvojice obranářek Severová - Spíchalová a skvělá Bára Raníková v brance, která kryla 24 střeleckých pokusů domácích kanonýrek a zlikvidovala i jednu sedmičku. Také v domácí brance zářila brankařka, Míša Dederlová měla hostující střelkyně dobře „přečtené" a s jejich většinou málo důraznými střelami si snadno věděla rady. Z hráček v poli se nejvíc líbily Růčková s Poznarovou, prosadily se i Štěrbová, Šviráková a tentokrát především z rychlých útoků Budayová.