English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Cenný bod rezervy ZORY při jarní premiéře

Cenný bod rezervy ZORY při jarní premiéře 19.02.2012 20:53:30 - autor: vasek, přečteno 1603x


Jiskra Otrokovice - DHK ZORA Olomouc „B" 23:23 (11: 7)

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:5, 9:5, 9:6, 11:7 - 11:10, 12:14, 13:14, 13:16, 16:19, 17:20, 22:20, 22:21, 23:21, 23:23.

Rozhodčí: Pluhař, Suchánek       40 diváků        7 m hody: 4/3 - 3/2            vyloučení: 1 - 1

Sestavy a branky:
Otrokovice:
Kotásková, Tobiášová - Kužílková, Varhaníková 5, Polická, Janečková, Machovská 6/2, Ličmanová 3, Kotásková, Brandová 1/1, Hájková, Remešová 8, Žůrková, Uhřičková.

Trenér: Štefan BORŠICKÝ

Olomouc „B": Růžičková, Kozáková - Kulíšková 4/2, Stuchlová 6, Grolichová, Pašková 6, Salašová 2, Macharáčková, Samcová 5, Hofmanová, Koppová, P. Smékalová, Žáková, Sovová.

Trenér: Miroslav ZUBEK

 Utkání plné zvratů viděla v sobotním odpolední sportovní hala ZŠ v Napajelích, kde se utkání 1. ligy žen hrálo. První poločas byl plně v režii domácího družstva, které v prvních 10 minutách předvádělo střelecký koncert, když vedlo 6:1. Hanačky však během dalších pěti minut stáhly vedení domácích na jednobrankový rozdíl, hlavně zásluhou tří přesných zásahů Kulíškové, z toho dva ze 7m hodů a dvě branky přidala také Pašková. Poté však zásluhou agilní Adriany Remešové v domácím dresu, která většinu času přípravy absolvuje v hale Zory Olomouc a věděla jak na své kolegyně v Olomouckém dresu vyzrát, třemi brankami zvýšila vedení svého družstva na 9:5. Poločas skončil čtyřbrankovým vedením domácího družstva.

Po změně stran hostující děvčata plně ovládla hru a prvních sedm minut vyhrála 7:1, dostala se do tříbrankového vedení. Poté se však začala projevovat únava na straně klíčových hráček Zory, které za deset minut mezi 15. a 25. minutou nevstřelily ani branku a domácí družstvo strhlo vedení na svou stranu a pět minut před koncem vedlo 22:20. Dvě branky z ruky zkušené Báry Stuchlové a přesná střela Samcové na závěr 5 sec. před závěrečným klaksonem, znamenala cenný bod pro Hanačky, které nastoupily bez své nejlepší střelkyně Veroniky Hejtmánkové.

Utkání zhodnotil trenér družstva Miroslav Zubek:
Od začátku zápasu bylo jasné, že pro naše družstvo to bude jedno z nejtěžších utkání jara, zvlášť když z interligového kádru mohla nastoupit pouze Pašková a brankařka Kozáková, protože „A" družstvo žen hrálo ve Zlíně. Navíc chyběla pro pracovní zaneprázdnění tvůrkyně hry Hejtmánková a nemocná Kosová. Režií utkání byla proto pověřena dorostenka Ivana Salašová, která se svého těžkého úkolu nezalekla a připravovala spoluhráčkám na spojkách, zejména Samcové a Paškové řadu příležitostí ke skórování.

Velkým přínosem pro naši hru byla Barbora Pašková, která výbornou hrou v obraně a především nebojácnými proskoky zatížila branku soupeře šesti brankami. Do dobré herní pohody se dostala Adéla Samcová, která hrála s přehledem a dokázala se prosadit i střelecky. V obraně i v útoku patřila k nejlepším Bára Stuchlová, jejíž dlouholeté ligové zkušenosti byly pro družstvo velkým přínosem. Jako obvykle odvedla v útoku i v obraně dobrou práci Andy Kulíšková, autorka 4 branek. Ivana Salašová odvedla výborný výkon a utkání odehrála prakticky bez střídání. Škoda, že některé její průniky neskončily góly, přes vysoké hráčky domácí obrany to však nebylo vůbec jednoduché. Velký podíl na celkovém výsledku je možno přičíst brankařce Ireně Kozákové, která pochytala řadu vyložených šancí domácího družstva, včetně sedmičky. Několika přesnými přihrávkami do brejků se podílela na jejich úspěšném zakončení."