English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V Šaľe si to rozdají oba slovenští lídři WHIL

V Šaľe si to rozdají oba slovenští lídři WHIL 23.02.2012 10:09:32 - autor: , přečteno 1777x


Jednu z rozhodujících bitev o celkové prvenství v letošním ročník interligy uvidí v sobotu diváci v Šaľe. Půjde nejen o největší šlágr 21. kola WHIL, ale o jedno z nejdůležitějších utkání celého ročníku soutěže. Čtveřice nejlepších družstev vévodí tabulce a bodové rozestupy mezi nimi jsou hodně malé. Do konce soutěže mimo uvedený duel se ještě vzájemně mezi seboustřetnou zástupci silné čtyřky v posledních třech kolech a ve všech případech bude jedním z družstev Britterm Veselí. Nejprve ve 24. kole nastoupí v Ostravě proti Sokolu Poruba, v předposledním kole přijedou do Veselí Michalovce a v tom posledním veselské Panenky pojedou do Šaľy. Zajímavé také je že z celé čtveřice mají za sebou volný los už jen Veselanky, ostatní tři zájemci o korunu vítěze WHIL ještě čeká v posledních kolech volný los, tedy odehrají každý už jen pět utkání, zatímco Veselanky ještě nastoupí k šesti zápasům.

V dalších zápasech půjde především o to, jak obstojí dnes už jen trojice českých zástupců v boji o dvě místa do play-off. Jeden z nich - HC Zlín má o víkendu volno, Písek nastoupí v jihočeském derby v Jindř. Hradci a Hanačky nastoupí do utkání naděje doma proti zástupci silné čtyřky Sokolu Poruba. Všechna utkání se tentokrát hrají v sobotu. Jednotlivé zápasy v naší pozvánce jsou seřazeny podle jejich začátku.

Už od 14:00 hod. začíná utkání v Nitře, kde proti domácímu týmu UDHK Nitra-Sereď nastoupí Slavia Praha. Domácí družstvo po prohře v minulém kole s předposledním Jindř. Hradcem zůstává jako jediné stále bez vítězství a nic nenasvědčuje tomu, že by právě červenobílá děvčata měla odjet s prázdnou. Musejí se však přesto mít na pozoru, protože i Nitranky už jednu vycenily zuby, když dokázaly před několika týdny v dohrávce potrápit favorizovanou Porubu a prohrály jen o jedinou branku 34:35. Obě družstva by měla nastoupit kompletní, Slavistky budou chtít jistě odčinit vysokou porážku, utrpěnou před týdnem doma od Michalovců. Na podzim v Edenu vyhrála Slavia vysoko 39:25 a i v tomto utkání je favoritem.

Druhý česko - slovenský duel se odehraje od 17:00 hod. na severu Čech, kdy proti Baníku Most nastoupí Danlog Partizánske. Domácí čerstvý čtvrtfinalista Evropského Challenge Cupu po postupové euforii tvrdě dopadl na zem, když před týdnem odevzdal oba body v Pezinku družstvu ŠKP Senec. Hodně zklamaný byl kouč Severočešek Tomáš Kuťka, který si při hodnocení výkonu svých hráček nebral servítky a uspokojil ho jen výkon Beňuškové a častečně Vysloužilové. Černí andělé venku a doma to je však jako den a noc, ale ani domácí tvrz už není tak úplně nedobytná jak prokázala i poslední domácí prohra s Pískem. Navíc proti nim nastoupí nenápadné, ale výborné družstvo Partizánského, v jehož řadách hraje několik výrazných individualit od reprezentačních brankařek Školkové a Súlovské, přes trojici mladých Michnové, Košíkové a Blažekové až po poslední posilu v osobě zkušené kanonýrky Kertészové. Na podzim v Partizánskem byly úspěšnější Slovenky, které vyhrály 23:19, překvapit by mohly i tentokrát, ale favority budou přesto domácí děvčata.

Ve stejnou dobu, tedy od 17:00 hod. se bude hrát i poslední česko-slovenský souboj kola ve Veselí, kam přijede z nedalekého Sence k utkání s domácím Brittermem Veselí družstvo ŠKP Senec, ověnčené čerstvou výhrou nad Baníkem Most. Panenky však už dávno zapomněly na dlouhodobou absenci Lenky Flekové, která se však už dokonce minulý týden objevila na lavičce družstva v Písku (prý taktický manévr trenéra Sabadky) a stále si drží svou výbornou výchozí pozici pro závěrečné boje. I když si z Písku odvezly cenný bod, jde vlastně o ztrátu, protože Veselanky po většinu utkání vedly a o bod přišly až v samotném závěru zápasu. Hostující celek přijede s cílem navázat na své „zázračné zmrtvýchvstání" před týdnem proti Mostu. Uvidíme, zda i na Moravě bude působit elixír naordinovaný družstvu novým trenérem Jánem Kordošem. V prvním utkání, které se dohrávalo v Pezinku teprve před třemi týdny, vyhrálo Veselí vysoko 21:33 a je samozřejmě favoritem i v domácím Pekle.

Pro příznivce Hanaček nejdůležitější střetnutí začíná v tradičním čase. Od 17:30 hod. začne utkání mezi celky DHK ZORA Olomouc - Sokol Poruba. Pro obě družstva to bude jednak prestižní utkání, protože půjde o derby a navíc, také bude jeho výsledek pro obě družstva hodně důležitý. Oba soupeři nutně potřebují bodovat. Domácí mohou případnou výhrou splnit další krok k šanci na play-off, proto je bodový zisk prakticky pro Hanačky nutností. Hostující celek zase potřebuje body k udržení nejtěsnějšího kontaktu se špičkou v souboji o WHILkové medaile. Obě družstva budou jistě hrát s plným nasazením a o výsledku mohou rozhodnout zdánlivé maličkosti. Kvalita hráčského kádru hovoří ve prospěch hostí, ty mají družstvo prošpikované reprezentantkami obou sousedních zemí a nemohou si dovolit jakýkoliv výpadek. Vedení klubu, ale ani samotné hráčky si nepřipouštějí jinou variantu, než zisk medaile z WHIL a nejméně finále v českém play-off. Také domácí děvčata i přes hodně nepříjemnou porážku ve Zlíně chtějí bojovat o svou šanci do posledního dechu. Věřme, že nahradí házenkářské přednosti svých soupeřek herním nasazením a bojovností, ale že prokáží že i v jejich družstvu hrají házenkářky s visačkou vysoké kvality, což ostatně proázaly i v několika předchozích zápasech. Hodně důležitou roli mohou sehrát i diváci svým povzbuzováním, dá se také očekávat příjezd většího počtu příznivců ostravského celku. Všechno to co bylo řečeno je tou nejlepší pozvánkou ke shlédnutí tohoto zápasu. Favoritem je hostující celek, který v domácím prostředí, kde se zatím vypořádal se všemi svými soupeři, vyhrál v podzimním měření sil nad Hanačkami 36:27. ¨

Od 18:00 hod. začne u Vajgaru Jihočeské derby, v němž se představí domácí Jindř. Hradec se Sokolem Písek. Domácí družstvo si před týdnem připsalo na své konto své druhé vítězství v sezoně a i když to bylo v hale posledního týmu tabulky, přesto výhra příznivce Jindř. Hradce potěšila. Vždyť to byl po čtřech letech první import bodů z venkovního hřiště. Svěřenkyně trenéra Kumpána budou chtít na solidní výkon navázat i v domácím prostředí a nejraději by zaskočily stejně jako před časem Baník Most dalšího favorita. Budou to však mít nepoměrně složitější. Písečanky totiž velmi dobře vědí, že si nemohou dovolit jakékoliv zaváhání, a zásluhou výborného losu mají nakročeno k bezproblémovému postupu do nejlepší české čtyřky. Určitě udělají všechno pro to, aby se jim jejich sen podařilo naplnit. V podzimním měření sil v Obloukovce vyhrály Sokolky vysoko 37:23 a přijedou i k Vajgaru v roli favorita.

Posledním utkáním kola se začátkem také v 18:00 hod. bude už avizovaný šlágr dvou nejlepších slovenských družstev Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce. Utkání obou soupeřů mají vždy patřičný náboj, vždy se jedná o zápas provázejícím emoce na střídačkách, na hřišti i v hledišti. Jde vždy o velmi prestižní souboje, které nejčastěji rozhodují o konečném postavení v čele slovenské ženské házené. Domácí družstvo Šaľy utrpělo před týdnem druhou porážku v novém roce, když prohrálo po strastiplné cestě autobusem do Ostravy s celkem Poruby, na domácím hřišti si však stále drží bilanci pouze jediné porážky (23:24 s Partizánským). K tomu aby si Duslo uchovalo šanci na co nejlepší umístění ve WHIL, musí nutně doma vyhrát. V příštích kolech ho totiž čekají čtyři utkání s českými soupeři, z toho jen jediné v domácím prostředí s Veselím. Iuventa vede „jarní" tabulku s jedinou vadou na kráse, kterou byl kolaps ve Zlíně ve druhém poločase, kdy prohrála 15 minutový úsek hry 0:11. Oběma družstvům budou chybět některé klíčové hráčky, v domácím dresu určitě nenastoupí Bahýlová a Veselková, Iuventě chyběly v předchozích dvou utkáních obě brankařky Kudročová a Gubíková i střelkyně Tobiášová. Je otázka jak vypadá jejich současný zdravotní stav, protože z důvodu omluvy hráček z obou družstev, musela dokonce být zrušena akce slovenské reprezentace, která měla hrát v týdnu přípravu proti Hypu. Favorita utkání je jen těžké stanovit, na podzim v Michalovcích vyhrálo domácí družstvo 32:27.