English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Přijďte povzbudit i další družstva olomoucké Zory

Přijďte povzbudit i další družstva olomoucké Zory 24.02.2012 09:30:08 - autor: , přečteno 1494x

Po očekávaném sobotním inerligovém dramatu v olomoucké hale Zory v Olomouci si může olomoucký divák v nedělním odpoledni prodloužit euforii v případě příznivého sobotního výsledku svých barev, nebo zapomenout na zklamání, v případě, kdyby v sobotu jejich tým náhodou neuspěl. Na Hanou totiž přijedou tři družstva, která budou v 1. lize žen a obou prvoligových dorosteneckých duelech soupeři dalšího sledu olomouckých házenkářek. Soutěže řízené Českým svazem házené zahájily svou jarní odvetnou část před týdnem a olomoucká družstva si v nich nevedla na hřištích soupeřů vůbec špatně. Podaří se na dobré výsledky navázat i v dalším pokračování ?

Prvním celkem který nastoupí ke svému utkání v neděli bude od 12:30 hod. družstvo starších dorostenek, jehož soupeřem budou stejně staré hráčky Slavie Praha. Pro mladé Pražanky bude utkání na Hané jarní premiérou, před týdnem měly volný los. Utkání bude soubojem sousedů v tabulce, Olomoučanky jsou zatím druhé se 14 body, Slavistky na třetím místě mají o tři body méně, ale také odehráno o zápas méně. Na podzim v Edenu zaskočily mladé Olomoučanky svého soupeře a vyhrály hladce 18:31, když se do střelecké listiny zapsalo všech 12 jejich hráček. Slavistky jistě přijedou s odhodláním pomstít porážku. V jejich družstvu patří k největším oporám Prokešová s Palasovou, které nastupují pravidelně i v prvoligovém družstvu žen Slavie „B". V utkání by měly roli favoritek potvrdit domácí dorostenky, které nastoupí se všemi svými nejlepšími střelkyněmi Ivanou Salašovou, Katkou Hofírkovou, Petrou Smékalovou, Klárou Sovovou, Monikou Roubalovou a dalšími.

Od 14:30 hod. pak nastoupí v utkání 1. ligy žen domácí „B" družstvo Zory s béčkem Slavie Praha. V tomto utkání naopak bude favoritem pražské družstvo, které vede soutěž bez ztráty jediného bodu a také na podzim v Praze ve vzájemném utkání obou soupeřů vyhrálo 33:27. Jarní sezonu odstartovaly Slavistky před týdnem v Pardubicích, kde vyhrály vysoko 26:41.Trenér domácího celku Miroslav Zubek bude spoléhat na osvědčené hráčky svého družstva zkušené Veroniku Hejtmánkovou, Barboru Stuchlovou, nebo Adélu Samcovou, počítat může i s některými hráčkami interligového družstva např. Paškovou, Kubáčkovou, Štefanovou, do hry určitě zasáhnou i Andrea Kulíšková, Ivana Salašová a další. Největší oporou hostujícího družstva je nejlepší střelkyně prvoligové soutěže Tereza Pokorná, která už pravidelně nastupuje ve WHIL, stejně jako Andrea Königová, nebo Eliška Jačková, všechno samozřejmě hráčky juniorské reprezentace, stejně jako Janoušková, Vondráčková, Součková, Kutlvašrová, nebo brankařka Kudláčková.Opravdu bude v tomto utkání co vidět, věřme, že naše děvčata zabojují a nahlodají suverenitu Pražanek.

Také poslední nedělní utkání slibuje kvalitu. Proti zatím suverénnímu družstvu domácích mladších dorostenek, úřadujících mistryň republiky, nastoupí od 16:30 hod. třetí tým moravské skupiny 1. ligy - HC Veselí n. Mor. Hanačky sice na podzim ve Veselí vyhrály 27:35, ale jejich soupeř jim nic nedaroval zadarmo. Nejlepšími střelkyněmi hostujícího družstva jsou Dagmar Lukšíková a Anna Balážová, figurující v nejlepší desítce střelkyň soutěže a věkově ještě starší žačka Jana Šustková. Domácí družstvo bude spoléhat na své osvědčené dorostenecké reprezentantky Trumpešovou, Jansovou, T. Fryčákovou, nebo Palátovou, Fritschovou, Brandýsovou a další a také na všechny své brankařky. Budeme zvědavi také na to jak se povede Lucce Zimové, která se crací poo zranění. Dá se očekávat opět velmi dobrá házená a také se předpokládá i výhra domácího družstva, které je favoritem.