English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Na Hané se dnes hrála skvělá házená, body si ale odvezla Poruba

Na Hané se dnes hrála skvělá házená, body si ale odvezla Poruba 25.02.2012 23:18:50 - autor: vasek, přečteno 1818x


DHK ZORA Olomouc - Sokol Poruba 20:23 (12: 9)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:6, 5:7, 9:7, 9:18, 12:8, 12:9 - 14:9, 14:15, 16:15, 16:18, 17:18, 18:20, 19:20, 19:22, 20:22, 20:23.

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš       450 diváků           7 m hody: 2/2 - 5/4,                     vyloučení:4 - 2.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Rašková - Růžičková 5/2, Šteffanová, Uličná, Remešová 1, Kelarová 3, Pašková, Dostálová 3, Severová, Kubáčková 3, Spíchalová 1, Huráňová, Dánská, Gebre Selassie 4.

Trenér: Libor MALÍNEK

Poruba: Doláková, Roháčová - Osinová, Mýlková 1, Lešková, Chrenková 3/2, Tóthová 8/2, Hrbková 2, Dubajová 5, Rechtorisová Marčíková 1, Mrozková 2, Revajová, Vítková 1, Selucká, Mikolajková.

Trenér: Jan BEŇADÍK

V sobotním podvečeru se v olomoucké hale DHK ZORA odehrálo házenkářské představení, které splňovalo skoro všechna kriteria pro vrcholovou ženskou házenou a téměř pětistovka diváků v hledišti musela být spokojena. Obě družstva hned od prvních minut hrála s obrovským nasazením na obou stranách hřiště byly k vidění rychlé, oku lahodící akce zakončované střeleckými pokusy, obě brankařky, jak domácí Raníková, tak i Doláková v brance hostí pochytaly množství střeleckých pokusů soupeřek. Hanačky se zpočátku nemohly střelecky prosadit, svou první branku vstřelily až v čase 5:28 z ruky Růžičkové, za necelé čtyři minuty však už vedly 4:2, když se do střelecké listiny zapsaly po dvou úspěšných pokusech Růžičková s Kelarovou. Další pětiminutovka byla zase ve znamení úspěšných pokusů hostujícího družstva, které však předcházela sedmička, kterou Chrenkové Bára Raníková bravurně kryla. Hostující družstvo se tak znovu ujalo vedení 4:6 a později 5:7, když domácí brankařku prostřelila z dálky Tóthová.

Druhá patnáctiminutovka byla plně v režii domácího celku, když zejména Anička Gebre Selassie byla k neudržení a nastřílela tři branky v krátkém sledu za sebou. Dvě branky vstřelilo domácí družstvo i ze dvou 7 m hodů zásluhou Růžičkové za fauly na Gebre Selassie a Kelarovou. V tu dobu také perfektně fungovala domácí obrana, takže na branku propustila během sedmi minut jen jedinou střelu a s tou si Bára snadno poradila. Kapitulovala už jen jednou a to v pořadí ze třetí sedmičky z ruky Tóthové, těsně před koncem poločasu, který tak skončil tříbrankovým vedením domácího družstva.

Také nástup do druhého poločasu měly Hanačky výborný. Během necelých dvou minut vstřelily dvě branky a zvýšily své vedení na pětibrankový náskok. Poté se třikrát ze středních vzdáleností trefily hostující střelkyně a snížily na 14:12. Po vyloučení Gebre Selassie a odpískání tří porušení pravidel o krocích a dvou přešlapů v krátkém rozmezí několika minut otočily hostující hráčky, hlavně zásluhou Dubajové vývoj utkání a po dlouhé době se ujaly vedení 14:15. Na to ještě domácí družstvo dokázalo odpovědět dvěma goly v podání Dostálové a Kubáčkové a znovu se ujalo vedení v poměru 16:15. Následovalo vyloučení Spíchalové, dvě přesné střely Tothové a další proměněná sedmička hostí tentokrát zásluhou Chrenkové a hostující družstvo se dostalo deset minut před koncem poprvé do dvoubrankového vedení. Další dvě velmi přísná vyloučení domácích hráček hodně otupilo ostří jejich útočného snažení, čehož zkušené hostující hráčky beze zbytku využily a dvěma brankami Dubajové si zajistily tříbrankové vedení. V čase 27:24, ještě prostřelila brankařku hostí Kubáčková, ale to už bylo ze strany domácích všechno. V poslední minutě ještě proskočila domácí obranou Tothová a zaznamenala poslední branku utkání.

Zápas tedy skončil šťastným vítězstvím hostujícího družstva, které v tomto měření sil nebylo lepším, ale šťastnějším družstvem, jeho zkušené hráčky plně využily nabídnuté šance a odvezly si velmi důležité body. Zklamaná domácí děvčata, která hrála bez své nemocné nejzkušenější hráčky Lucie Fabíkové se ale za svůj výkon vůbec nemusejí stydět. Bojovaly a dřely po celé utkání, nezvládly však v závěru utkání několik rozhodujících a také sporných momentů, které naopak dokázalo hostující družstvo využít. Plné absolutorium zasluhuje zejména Barbora Raníková, která především v prvním poločase zlikvidovala řadu šancí hostům a zejména olomoucká odchovankyně v hostujícím dresu Míša Hrbková z ní byla hodně nešťastná. Ve velkém stylu odehrály celé utkání Gebre Selassie a Martina Kelarová. Katka Růžičková se prosadila jen v prvním poločase, naopak své tři přesné a důležité trefy si na druhou půlku schovaly Dostálová s Kubáčkovou. Obraně jako obvykle vévodilo trio Uličná, Severová a Spíchalová, několik důležitých obranných zákroků zaznamenala také Kelarová. Celkově bohužel trvá nízká střelecká produktivita družstva. Už ve třetím utkání v řadě nastřílely jen dvacet branek v utkání (ve Zlíně dokonce jen 19) a to je málo. Přitom střeleckých pokusů v utkání mají vždy více než 50.

V družstvu hostí na sebe upozornila spolehlivým výkonem brankařka Doláková, největší díl odpovědnosti za celkový výsledek převzaly obě slovenské legionářky Tóthová s Dubajovou, nedařilo se Romaně Chrenkové, která vstřelila ze hry jen jedinou branku, Míša Hrbková hrála hodně aktivně, dostávala se do šancí, Raníková ji však měla hodně dobře zmapovánu.

Domácí dužstvo tedy ztatilo dva důležité body a hodně se jim vzálil cíl postup do play-off. Nyní budou už muset jen čekat na klopýtnutí některého ze soupeřů, svůj osud už nemají jen ve svých rukách.